Katera klimatska naprava

Glede na nick bi za karkoli drugega pri tebi bili razočarani:cool:. Jaz imam drugačno taktiko: vedno vzamem stroj s 5-letno garancijo, ko pretečejo 4 leta in še malo prodajam (še v garanciji, prodajna cena za kos 150 ali več) in kupim novega s spet 5-letno garancijo. Recimo Hoover pralni in sušilni sta mi delala zdaj en 4,5 let, en pa 5 let, brez okvare. In to taveliki (9 in 8kg), količina pranja je večja kot pri predhodnem sporočilu. Zdaj sem vzel oboje s po 10kg kapacitete, pa bo spet za 5 let mir. Se pa tehnični napredek pozna, tanovi so bolj tihi (aja, pa inverter motor 1600 obratov, pa TČ ipd.). Tako za občutek: pri prodaji obeh dobiš notri 300 EUR, nakup obeh skupaj 799 (vzel v Italiji v neki -42% akciji, garancija je EU, online dobil bp), razlika 500 EUR na 5 let, kar je za 2 stroja s kapaciteto po 10kg in vsemi gadgeti verjetno boljši p/p kot posamezen Miele z 10letno garancijo, po 1.800 za kos. Potem pa ponovim vajo (in ne, ni nobena muka 1x na pet let).
Tako za večino smrtnikov boljša alternativa, se pa zavedam, da je takih kot ti, ki e skeširajo in potem držijo en stroj 15 let, malo, takih kot jaz, ki menjamo "čisto dober stroj" pred iztekom garancije pa le za odtenek več. Večina kupi pa "fura", dokler se ne stegne. Zdaj kaj je optimalno - kakor komu paše, pa kakor je kdo pri financah. Lahko bi tudi fural "dokler ne crkne", ampak tisto je loto - če rata lahko furaš to tudi 10 ali 12 let, če imaš smolo pa si na slabšem kot s prej opisano opcijo menjave pred iztekom garancije. Tako da "if you are feeling lucky" se menja ko crkne (ker ko crkne gre v veliki večini elektornika in je to s posegom 200eur plus), če ne pa moj scenarij ali Mielefan-ov scenarij. Kakor kdo torej, težko reči kaj je bolje, ker imamo vsaj svoj prav.

p.s.: vem da je offtopic mal tole že, tako da se gre vrnit na klimatske - tam tudi jaz ne menjam pred iztekom garancije :). Imam 18 let stare Gorenje ki jih skoraj ne prižigam (poleti skoraj ni potrebe - gorenjska), prehodno obdobje imam TČ pa spet ni potrebe. Mularija na podstrešju ima pa twin split Micki pa ju poleti fura že 6 let (vmes ena okvara main plate zaradi napake na el. omrežju... long story... elektro povrnil strošek brez vprašanj, isto na micka TČ 16kW, ki jo furam 8. leto).

to sm gledal pred kakimi dvemi leti za kolega so meli take pakete (pralc+sušilc) pa s fajn popustom, takim kot si ga ti dobil......se splača sm in tja prevert njihove trgovine
 
Mogoce kak link? Hvala


o tem sem govoril..to pride ven vsake toliko, drugače se ti splača mal čekirat njihove cene morda si sam nardiš kak tak set (znižani aparati, odprodaja, itd)




par trgovinčk kjer se take zadeve lahko dobijo
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Ador

Majstr
7. avg 2019
593
310
63
Moj sušilni stoj Miele dopolnil 9 let.Brez ene napake v tem času.Laufa poleti in pozimi.Ker ga nism kupil za dekoracijo,ampak da služi svojemu namenu.Isto ostale aparate Miele.
Pralni stroj 5 let z Twindosom.Brez napak.Avtomatsko doziranje je zakon.Neb nikol več kupu stroja,da moreš sam pralna sredstva dozirat...
Pomivalc tud 5 let brez ene napake.Pomiva vsaki dan...za vikend 2 stroja na dan.
Sesalc cat&dog...dopolnil tud 5 let.Še vedno isto močan,kot prvi dan.Ni zgubil na moči.Še vedno učinkovit na max...To ti pove vse...
Indukcija Miele.Od oktobra lani...deluje vse tako kot mora.Ni važno kam postavim posodo po celi plošči.Top zadeva :zmaga: :zmaga: :zmaga:
Pečica Miele stara 7 let.Peče vrhunsko kot krušna peč...
Vgradna mikrovalovna Miele...Odlično.
Tako...da pr meni še samo Miele...
Blagor tebi, preskrbljen si skoraj do konca življenja, ...samo še Miele, itak, saj vse že imaš. Se spomnim kako je bilo ko si kupil ploščo!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.428
113
Kaj mi lahko nekdo razloži kako v temi o klimatski napravi, končajo sušilni stroji?
Imajo po novem vgrajeno toplotno črpalko, isto kot klima.
Moj ima celo plin R290 propan, ki je sedaj nekaj najboljšega po leseni žlici in smo se zgrožali ko so Bosanci že pred desetletjem to v avte polnili.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi
Kaj mi lahko nekdo razloži kako v temi o klimatski napravi, končajo sušilni stroji?

ja lahko.....igi je navedel čisto okej primerjavo pralcev ter klim. Nato je prišel soforumaš k je pokazal kako se da do dobrega kompromisa priti, igi pa je vprašal za kak link okrog tega.. še kaj?

NI govora o sušilcih kot takih ampak o cenah, kar se navezuje tudi na igijev post, če si ga seveda prebral
 

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
381
0
16
Kransterdam
ksz

Iščem serviserja za klimo, redni servis klime in čiščenje.klima stara 4leta.lokacija Kranj.

Imate kakšno priporočilo in okvirno ceno?

Hvala
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.654
113
Vem da je bila enkrat debata pa da ne iščem preveč po forumu. Kateri spray za čiščenje/dezinfekcijo hišne klime priporočate? A je bil od Kenta? igi?