Katera igralna konzola?

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
Verjetno se je že o tem debatiralo, pa jaz ne najdem.

Skratka do konca leta imam namen nabavit eno od igralnih konzol. Pa me zanima kajtero je pametno izbrat( PS3, Wii,...)
Jaz nimam pojma o nobeni.
confused-1.gif
Kakšne so prednosti ali slabosti.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
če maš dost dnarja PS3

potem pa tud odvisno kaj hočeš igrat in ali boš igral sam ali z drugim folkom skup
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Napisi vsaj koliko si bogat, bos kupil novo ali ne, bos igral sam ali preko Interneta, bos kupoval igre ali ne, bi rad kaksne dodatke (npr. na gibanje/pospeske obcutljivi controller), kaksne igre bi sploh rad igral, kaj bi rad se drugega od konzole (predvajanje filom - katerih, muzika, Internet itd.) ...
 

tejc007

Pripravnik
6. jun 2008
451
2
18
Kaj pa je trenutno tisto kar je najbolj top? Recimo da maš ene 3000eu za eno tako igračko
smile-1.gif


Recimo kako bi si uredil eno igralno hudo sobo?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ce bi jaz imel 3K EUR, ki bi jih lahko zapravil izkljucno samo za kaksno igraco, to ne bi bila igralna konzola. Oz. vsaj ne izkljucno igralna konzola
smile-1.gif
Jaz bi za igranje kupil dober racunalnik s TVjem namesto monitorja ter (ce bi ostal denar in bi ga moral zapraviti za ta namen) se PS3 in nekaj iger, ki so mi vsec (GTA4 in sorodstvo, kaksna sportna, sicer sem ljubitelj strategij, ki jih na konzolah ni v taki obliki, akkrsna je meni vsec). Ah, lepo je takole sanjariti, realnost je pa taka, da bi za 3 jurje precej bolj nujno moral nabaviti nekaj drugih reci, kakor pa igracke.

Zakaj bi sploh izbiral pri takem znesku ? Kupis vse, kar prodajajo, pa se velik TV za zraven in ostane ti se nekaj za igre
wink-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Če bi imel 3k bi kupil vse 3 konzole, za preostalih 2k pa tv in ozvočenje.
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Če bi imel 3k bi kupil vse 3 konzole, za preostalih 2k pa tv in ozvočenje.
smile-1.gif

Vzel si mi dol s tipkovnice, al kak bi reko
cheer.gif



NA modela ki je odprl temo;
Če mas res 3000€ za igračke, pol vzami Xbox in ga čipiraj, PS3 za orginale, blurej , wii pa ko pridejo frendi,
če mas 3k za igre, pol LCD vrjetno že imas doma, ozvočenje pa tudi, tako da preostalij 2300e nakloni bančnemu računu.
(no, jaz bi ši šel uro kupit, ampak to sem samo jaz...)
 

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
Nekako se bolj nagibam k PS3 - novo konzolo. Kaj pa bom igral? Raje ima kašne dirke, arkadne igre,... Za predvajanje filmov in Mp3 ga ravno ne potrebujem, če pa je v kompletu pa tudi nič ni narobe.

Kako je pa to če igraš preko spleta? Je potrebna kakšna zaščita
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Pri novi PS3 racunaj, da bos igre se nekaj casa posteno placeval, torej to vstej v tvoj proracun za nakup.Dobre igre so hitro 40 EUR in vec (vsaka).

Omenjeno bo delovalo brez problema.

Za online igranje potrebujes dostop do Interneta, kar verjetno ze iams, glede na to, da pises na forumu
smile-1.gif
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
PS3 je zakon! Je hitrejsi kot Xbox, ima blu-ray pogon, meni kontroler bolj sede, ima dobre ekskluzive(zdaj pride GT5), ima move(fora ala wii, igre so se bolj v razvoju ampak je zadeva kul..)
lahko igras tudi pirate ampak potem ne bos mogel igrati preko spleta..
V glavnem nabavi, ne bo ti zal =)
 

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Jst osebno sem kupil xbox ker mi ni toliko do MP in seveda do nakupa originalnih igric, raje igram SP pa dam 6€ pa igram več različnih igric
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
hitrejši kot Xbox? ta mi ni najbolj jasna, moj Xbox se mi nikol ni zdel počasen ...
tongue-1.gif
Ima hitrejsi[7jedrni?]procesor&hitrejsi graficni cip..vsaj tako sem 1x zasledil..
Ni pa to misljeno kot da je xbox pocasen,saj so igre pac prilagojene hardwaru..par let nazaj so nekateri isti naslovi celo lepse[grafika] laufali gor kot na ps3..
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
36
facts:
1. ps3 online sistem je svetlobna leta za xboxom. Sicer moraš za online igranje pri xboxu plačat, ampak se tista letna naročnina splača, glede na to kako je vse skupaj dodelano.
2. ps3 ma move, xbox 360 ma kinetic. Nobenega od obeh "revolucionarnih načinov igranja iger" nisem sprobal, tako da težko govorim. Sem mel pa wii-ja in sem bil zelo razočaran nad vodenjem.
3. če bi rad kar se da najlažje igral piratske igre, si nabavi xbox 360. daš 20 evrov možakarju, ti ga odklene in ti vse funkcionira. Se ne rabiš zajebavat kot pri ps3 z nekim usb ključki.
4. pokvarljivost novih modelov xboxov 360 (sepravi z jasper pogonom) je enaka kot pri ps3. Ne vem pa zakaj folk misli da je ps3 imun na napake, tam namreč ne posveti rdeča lučka ampak oranžna. Malo poglej teme v ps3-dober.si
5. xbox360 je cenejši.

Sem mel v lasti vse 3 konzole (zdaj mam xbox360). Najbolj sem bil razočaran nad wii-jem. Pa ne mislim zarad grafike, ker ko sem ga kupil, sem vedel da ne smem pričakovat ne vem kake grafike. Največji problem je bila slaba odzivnost in nenatančnost upravljanja. Sem pričakoval definitivno več. Potem sem nabavil ps3 in nekih hudih pripomb nisem mel. Morda se je malo preveč grel in kontrolerja se nisem in nisem mogel navadit. Ko sem še preračunal kolk bi dal za igre sem ga prodal in pristal na xboxu. Kontorler mi je zelo všeč, dobro sede v roko in tudi po več urnem igranju me roka nič ne boli (pri ps3 mi je hotelo odpast zapestje). Če te še kaj zanima vprašaj.
 
Nazadnje urejeno:

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Manjsi popravek - kinecta se nima, kar pa res ni problem, ker pise, da bi rad kupil konzolo do konca leta. Kinect pride novembra. Tudi jaz ga se nisem poskusil, se mi zdi pa zelo zanimiv. Ne samo, da se dodobra razmigas (ce bo le sw za to), tudi ne rabis kupovati dodatnih kontrolerjev za druge uporabnike.

Nestrpno ze cakam na kinect, potem pa grem po novo konzolo. Verjetno pa bo vsaj od zacetka pomanjkanje softwarea za kinect, samo dvomim, da bo to dolgo trajalo.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
wii je mimo,

ps3 ima zdaj move in zadeva dela
smile-1.gif

Vem. PS3 je imel M že prej (na gta-ju je delalo vse, od realoada puške, vožnje avtov, motorjev po zadnji, letala...)

Xbox pa tudi ima kinetic (nevem s katero serijo dalje)


Igralnost na moušn je pa pri wiiju čist nekaj svojega in orginalnega, oni se poserejo na grafiko in grejo na igralnost,
ki je recimo za 4 igralce nora, sploh bowling, kake olimpijske igre...