Kater polnilec akumulatorjev?

Mikaveli

Zelenc'
14. jan 2012
1
0
1
Jaz uporabljam inteligentni polnilnik akumulatorjev Keepower Medium. Uporabljam ga 2 leti in je odličen. Prodajajo jih tudi v Sloveniji, ampak sami poguglajte, ker nebi rad delal reklame.

http://www.inelco.dk/userfiles/File/Dataark%20keepower%20medium%20UK%20DE%20110609%20low%20V2.pdf

Lansko leto smo kupili tri take polnilce za vzdrževanje in polnjenje akumulatorjev gasilskih vozil. Imamo namreč kombi, orodno vozilo in cisterno (polnilnik 24V). Polnilci so odlični.

http://www.inelco.dk/modules/screencasts/popup_player.php?video=inelco8-1-1.m4v

http://www.inelco.dk/home/

Lep pozdrav


Mikaveli
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ma to gres u bauhausa, neki kups pa je, itak crkne cez en let, garancije mas pa 5 let
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.840
5.084
113
jaz ga mam zdaj že eno leto. dokaj redno ga uporabljam za polnit bivši aku iz avta, ki ga uporabljam za modelarstvo zapolnit na terenu baterije. pridem zvečer domov. dam polnit zjutraj je zelena lučka. to je to.
 

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Pozdravljeni. Da izkoristim staro temo.
Sem v fazi nakupa polnilca za avtomobilske akumulatorje. Najprej sem naročil Oxford Oximiser 900 ( http://www.mimovrste.com/artikel/3420398130/polnilec-oxford-oximiser-900 ) a sem spregledal, da ima omejitev do kapacitete 20 Ah in je prvenstveno namenjen motociklom.
Sedaj gledam Bosch C3 ( http://www.mimovrste.com/artikel/3420398736/polnilec-akumulatorjev-bosch-c3 ). Ali mislite da bi omenjeni zadostoval za osnovne potrebe optimalnega polnjenja avtomobilskega akumulatorja (za dizla cca 95 Ah) ali naj pogledam po čem zmoglivejšem?
Vnaprej hvala za kakšen nasvet in lep dan.

EDIT: našel negativno mnenje o Boschu - http://www.amazon.com/review/RVYTLYPJNOVS2/ref=cm_cr_pr_viewpnt/180-9432119-4039043#RVYTLYPJNOVS2 ; kaj naj potem sploh kupim? So z vsemi takšni problemi ali samo s "pametnimi"?
 
Nazadnje urejeno:

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Ta bo odličen za domačo uporabo, imam že par let in sem nadvse zadovoljen. Imam vedno kakšen avto čez zimo parkiran in sem že z nakupom prišpraral ker nisem menjal akumulatorjev od kar ga imam. Ne priporočam pa razne Hofer variante po 20EU , cheap cloni
 

edy

Zelenc'
10. dec 2007
21
0
1
Ljubljana
www.adriablue.net
Zdravo po dolgem času,
navkljub vsem »polenom pod noge« ( tudi na tem forumu) se CTEK prebija na vrh s kvaliteto, uporabnostjo in inovativnostjo!
Čeprav je med najdražjimi.
Ravno danes sem prebral v časopisu nek pregovor: »ceno pozabiš, kvaliteta ostaja«.
Cerku v odgovor: obstaja test z Optimate, Bosch C3…VS (proti) CTEK MXS 5.0.
Ker ne smem »oglaševati«, bom povabil samo tiste, ki vas zanima ( me boste že našli), in vam pošljem te teste tujih institucij. Imam(o) še več informacij ( testov, slik, besedil z raznih tujih forumov in revij), ki jih zaradi »fair playa« na tržišču tu ne smemo objaviti.
Vprašamo se lahko, zakaj pa »tem firmam« uspeva v teh turbulentnih časih?
Nekaj že mora biti za tem…
Več na www.ctek.si
LP
Ps.: Bastard: še smo živi oz. vedno bolj!
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #488

Torej gre za isto zadevo.

Še podvprašanje. Ali ta "tvoj" model zmore toliko zagonske moči, da začne polniti tudi čisto prazen accu?
 

edy

Zelenc'
10. dec 2007
21
0
1
Ljubljana
www.adriablue.net
Snecer,
najprej odgovor na zadnje vprašanje:
VSI CTEK polnilniki potrebujejo za začetek polnilnega ciklusa najmanj 2V protinapetosti z akumulatorja!
Torej mora imeti aku vsaj 2V.
V "naravi" to pomeni "tema od akuja". Nič.
Iz moje prakse: če imaš aku, ki si ga tako izpraznil, ga boš moral prej ali slej zamenjati, res pa je, da s CTEK-om lahko malo podaljšaš »agonijo« akuja – torej dobo trajanja.
Ne obstaja pa polnilnik, ki bi tvojega »zapuščenega akuja« naredil novega!
Zavedaj(te) se: vsak (!) aku je v bistvu že nov rahlo sulfatiziran, ker je stal nekaj mesecev v trgovini brez vzdrževanja.
In spoznanje iz te »basni«: že NOV (!) AKU morate vzdrževati, če ga dnevno ne rabite! Drugače vam bo sulfatiziral!
To je pa pri vseh vozilih in napravah z akuji, ki se ne uporabljajo vsakodnevno.
Odg. na prešnji post:
zakaj testirati "Lidl..." polnilnike?
Na tem forumu so večji stručkoti od mene. Nobeden test ne bo pomagal. In je brez smisla. Tudi sam imam le nekaj elek. naprav, ki temu ne ustrezajo in ne zadovoljujejo najosnovnejših potreb po resnejšemu testu. To delajo drugi, ki to imajo in so za to usposobljeni.
To bi bilo zapravljanje časa za take forume…in za ljudi, ki bi te tu takoj »povozili«.
Tak test pomeni, kot da bi jaz šel "testirati", npr. vijačnike od Makite, plavega Bosch-a, Metaba, Milwaukee....z "orodjem za enkratno uporabo" od "firm" ( nek ime pa morajo imeti, drugače so to "no name" ) kot so Mister Toool, Alpha Toools.......saj poznate tisti, ki to kupujete...

Ne spletu še nisem zasledil testov, ki bi delali take teste! S takimi »nekonkurenčnimi« orodji ( kar polnilnik je, vendar še bolj »škakljiv«, saj ga uporabljamo v lastni delavnici, hiši…mesece in mesece neprekinjeno na dragih »konjičkih«).
Torej testiral nisem in ne bom.
Jaz vem iz izkušenj (od leta 2004) , da je »to to«.
In odzivov od »hišnih« uporabnikov in profesionalcev.

LP
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #488

No, če nekaj prodajaš, potem sigurno moraš malo poznati konkurenco in podobne zadeve.
 

edy

Zelenc'
10. dec 2007
21
0
1
Ljubljana
www.adriablue.net
No, nekaj poznam in imam podatke.
Če želiš, ti jih pošljem. Zasebno.
Imam pa od Švedov direktivo, da vseh podatkov, ki so mi jih poslali, ne smem posredovati na net.
Kao "da ne bo pravnih zapletov".
"Ve se", da se konkurence med sabo kontrolirajo in vedo drug za drugega.
In za vse pluse in minuse proizvoda vsakega konkurenta.
Maverick mi je prejšnje poste ( v pol ure) že skenslal.
Ne vem zakaj? Morda zaradi URL povezav?
Ne razumem pa, zakaj tvojega posta, ki ima ravno tako URL povezavo v podpisu ne skensla?!
Vem, imaš(te) nas samo še za enega »prodajalca«.
Pa naj ostane tako.
Imam »drugega posla«-prodaje CTEK-a dovolj«.
Ker so dobri.
Ste »fouš«?
Ps.: tokrat nisem dodal nobenega URL-ja. Bom skenslan?
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #488

Moj post ima URL povezavo v podpisu?

Misliš na privatni blog, vsem brezplačno dostopen in v pretežni meri moje delo in od katerega ne živim.