Kaspersky IS - zaupanje?

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Kaspersky me opozarja, da nimam posodobljeno virusno bazo, ker sem izklopil posodabljanje.
Ostajam na stari bazi, dokler se tam ne končajo nesoglasja.
 
  • Haha
Reactions: Davidoff

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
To je res, vendar je še aktiven Windows defender in Malware bites. Počakam da Zelenski reši krizo.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
gonzo, dokler je aktiven kasperski, defender lepo "spi" v ozadju in ga nič ne briga, kaj se dogaja s sistemom. a antimalware je tudi virus al samo malware remover?
ker trije antivirusi na mašini (sicer niso vsi trije aktivni istočasno...) so pa le overkill :)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Defender je privzeto vklopljen pri vseh treh abakih doma, ker je sestavni del Winzov. Na HTPC - ju imam samo defenderja (W10) in ni nobenih težav.
Zakaj potrebujem dva? Malwareja vklopim po potrebi, posebej ko downloadam kakšno datoteko prek torenta. Vedno vklopim preverjanje, z obema.
Zanimivo da Kaspersky pri preverjanju javi, da je Malwarebites nevaren program, in predlaga odstranitev.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Defender je privzeto vklopljen pri vseh treh abakih doma, ker je sestavni del Winzov. Na HTPC - ju imam samo defenderja (W10) in ni nobenih težav.
Zakaj potrebujem dva? Malwareja vklopim po potrebi, posebej ko downloadam kakšno datoteko prek torenta. Vedno vklopim preverjanje, z obema.
Zanimivo da Kaspersky pri preverjanju javi, da je Malwarebites nevaren program, in predlaga odstranitev.
Defender se sam izklopi ko zazna kateri drug AV...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Preveril v W7 in je res. Drugi Abaki nimajo dodatnega AV-ja.
Je pa neroden občutek, ko Kaspersky predlaga svojo virtualno tipkovnico, pri klikanju gesel v NLB - KLIK.
Sem izklopil, vendar ne vem če na skrivaj še vedno opazuje :evil:
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Zanimivo je Ukrajina, kot država onemogočila uporabo Kasperskega že 5 let nazaj, ni bilo nikakor možno, do strežnikov za posodobitev, registracijo in ja tudi v državnih uradih, so ga nehali uporabljati.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Včeraj je Kaspersky vrgel izskočno okno, v katerem mi predlaga svoj VPN za varne sprehode po internetu. Gumb za "omogoči" je privzeto bil izsklopljen. Zaenkrat. Izskočno okno se je pojavilo v obeh browserjih, Opera in Mozila. Na namizju se je pojavila nova ikona VPN bližnjice. Glede trenutno povečane pozornosti na dogajanja okrog Kasperskega, sem v programih poiskal VPN in ga odinstaliral.
Verjetno bom zadevo ven vrgel iz Abaka, in aktiviral defender, dokler ne najdem drugi antivirus.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Malo paničiš brez veze. Kaspersky VPN je že dolgo vključen v IS in ti omogoča 300 Mb dnevno brezplačnega prometa. Ravno za banko in vsa internetna plačila uporabljam njegov safe money in ne vidim prav nobenega razloga da ne bi ostal na IS Kaspersky. Naj mi nekdo da 100% zagotovilo, da drugi ne vohunijo za nami, kar v tej paranoji očitajo Kasperskyemu. Za mene je bil in bo št. 1.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JackSparrow

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
VPN imata vklučeno tudi Opera in Mozila, vendar mi zaradi tega ne mečeta ven okna z obvestili. Prav zaradi teh sem malo bolj dvignil obrvi. Upam da ne bo Putin po telefonu poklical "Hej Kaspersky, pridi k meni malo na pogovor" :valjamse:
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
tudi jaz ostajam na kis-u. problem je le, da ga nekatere "budget shop" strani mečejo dol iz seznamov. in ti tiščijo nebroj avastovih in nortonovih rešitev...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Če kdo rabi imam nekaj licenc , smo kupili v podjetju pa ne bomo uporabljali, ruskega SW, politika podjetja, smo pa na Nortonu in zelo zadovoljni block licence , cena smešna vse uradno. Če bi kdo kupil za manj, ko so na ZS.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Do sedaj so skoraj pri vseh zadevah dobili zgolj US s prstom v marmeladi glede vohunjenje. Za vse ostale se zgolj predvideva. Saj se je lepo videlo kaj so naredili s Huawei-om. Ko je začel prevzemati vodstvo pri prodajah, so si ameri zmislili neko afero in stvar je končana. Tako se to dela s konkurenco.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Kaspersky je nekaj težil okrog Gmail računa, da bi to koristil prek nekakšnega njihovega, kateri je seveda bolj varen.
Odločno sem zavrnil, in izklopil to možnost. Prečekiral sem ostale nastavitve, in izklopil preverjanje nepotrebnih bedarij, katere so se khm... samodejno vklopile. Mislim da bo potrebno ostreje ukrepati, če se bo nadaljevalo "samodejno" vklapljanje določenih "varnostnih" funkcij.