Kaspersky IS - zaupanje?

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
Pozdravljeni!

Poslovno uporabljamo Kaspersky internet security. Glede na dogodke, uporabljate Kaspersky naprej ali razmišljate o zamenjavi? Imate še zaupanje, da bo "pravilno" deloval?
Malo smo v dvomih ali ga zamenjati ali ostati! Do sedaj smo bili več kot zadovoljni s samim delovanjem programa.
Zanima nas mnenje uporabnikov Kaspersky in kako se nameravate odločiti za naprej.

Hvala za vašo delitev razmišljanja in mnenja!

LP
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Dobro si me spomnil. Uporabljam Kaspersky za domačo rabo, in bom naprej bolj pozoren na obnašanje programa. Mislim, da si ne smejo privoščiti"bedarij", ker so pred nekaj leti dali svojo kodo v javni vpogled neodvisnim organizacijam v EU, zaradi obtožbe vohunstva. Vendar... če jim Putin da direktivo, potem ga bodo ubogali.
Verjetno bom blokiral posodobitve antivirusa, če ni možno potem mu bom onemogočil zagon v Winsih. Začasno bom na Windovs defenderju.
Zadeva bi bila nerodna, da mi zakodira celi računalnik.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pomojem je tu večji problem iz vidika sankcij, kot pa da bodo postali zlobni. Torej da ne boš mogel več kupiti novih licenc ali pa da bodo "prepovedali" izvoz software iz Rusije - torej nič več posodobitev ipd.

Definitivno priporočam vsaj iskanje alternative, če pa ni preveč boleče pa lahko kar zamenjaš :)
 

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
Pomojem je tu večji problem iz vidika sankcij, kot pa da bodo postali zlobni. Torej da ne boš mogel več kupiti novih licenc ali pa da bodo "prepovedali" izvoz software iz Rusije - torej nič več posodobitev ipd.

Definitivno priporočam vsaj iskanje alternative, če pa ni preveč boleče pa lahko kar zamenjaš :)
Hvala za odgovore.
Licenco imamo veljavno do septembra 2022, tako da to zaenkrat ne predstavlja problema. Alternativo smo že tudi izbrali, toda Kaspersky je do sedaj svojo funkcijo opravljal več kot uspešno in po našem mnenju je eden ta najboljših.
Da opravimo zamenjavo, porabimo cca. 1 dan, da vse preverimo, da dela tako kot mora. Seveda pa ne smemo zanemariti dejstva, da se je potrebno priučiti uporabljati novi program. Saj vemo, največja nevarnost je tisti, ki je pred ekranom. ;)
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Pomojem je tu večji problem iz vidika sankcij, kot pa da bodo postali zlobni. Torej da ne boš mogel več kupiti novih licenc ali pa da bodo "prepovedali" izvoz software iz Rusije - torej nič več posodobitev ipd.

Definitivno priporočam vsaj iskanje alternative, če pa ni preveč boleče pa lahko kar zamenjaš :)
Jaz, pa močno dvomim, da bo problem.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Kasperskega ne bodo koristili za ne čedna dejanja proti navadnim uporabnikom, ker od tega nimajo nobene koristi. Izgubili bi zaupanje, in za vedno odšli s trga.
NASA pa itak ne uporablja Kasperskega. :cool:
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Kokkor berem je home use 90 dni pa mas total secure, bizz pa eno leto samo nevem kater paket….je pa ocitno treba se neka dokazila dat - ala verjetno da mas Kas pa mu ne zaupas vec…
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Realno gledano ni potrebe, dokler imaš licenco je to to. Vprašanje pa ostaja ali boš po poteku licence uspel dobiti novo.
 

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
Moj namen ni bil povzročati panike, želel sem samo slišati vaše mnenje in razmišljanje glede te tematike. Kot sem že prej zapisal, trenutno dela brezhibno.
Zamenjava je hitro opravljena, če bo potrebno.
Tako, da bom zaenkrat počakal in vse skupaj sledil in opazoval.
Hvala za vaša mnenja in razmišljanja.
lp
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
imam že vrsto let in trenutno ne mislim (za)menjat. šef je imel bolj mlačen odgovor na trenutno situacijo, ampak...kaj sme in kaj lahko reče, je pa druga stvar. skratka, ostajam pri rusih. mnja...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
  • Haha
Reactions: hermann

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
na srečo nismo več v blokovski vojni...ker tričetrt antivirusnih programov je iz desnega dela evrope :) če mi bo pa en prestrašen heker iz rusije šaril po kompu, pa naj mi (poskuša). tale jenkijevski princip, da je cel svet grdi grdi, le oni so svetilnik demokracije in svobode mi počasi že najeda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff