Kasko za telebane pri TRIGLAVU

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
potem mi pa ni nič jasno
smile-1.gif
za primerjavo na leasingu so drazji za vec kot 100 € z enakimi popusti.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pol te pa bodisi malo nategujejo ali pa ti nudijo večja kritja. Edino leasing hiše so obdržale 50% komercialni popust in njim je v interesu da ga posredujejo naprej.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Še epilog,... na koncu sem dobil enako ceno kot na netu.. agent je pač moral dobiti kodo od svojega nadrejenega
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Res je, agent ti lahko da samo takoj na licu mesta 5% popusta za drugih 5% mora dobiti kodo od nadrejenega. Tudi sam sem čakal na odobritev te kode...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Samo malo... cena ne more bit enaka kot na netu, v kolikor ti je bil priznan komercialc mora bit cena 5 oz. 10% nižja, preveri še 1x... Lp
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
mah sem zadovoljen s tem
smile-1.gif
cena je za 120 € manjsa kot lansko leto.
Summit leasing je bil cca 20 eur drazji. drugi pa se tolk bolj...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ma nič bit zadovoljen, treba je zvit te voluharje, sicer se fajn zdi v kolikor je cena vsaj enaka ali cenejša na predhodnje leto glede na to da se VSE draži ampak vseeno, predragi so, treba jih zvit in v kolikor ti je agent nardil enako ceno kot na netu ti jaz povem da ima še maneverskega prostora in jaz ta prostor izkoristim do konca...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Mah kaj naj recem
smile-1.gif
sam nisem tak,.. ker mi gredo na zivce ljudje ki "izsuljujejo" oz. barantajo skoz nekaj... Če si pač zadovlojen oz. pripravljen plačati določeno ceno, je to to...

Bivši prodajalec.press!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Točno tak, zavarovalnica ti potem tudi nekaj jamči in pubec bi imel vsega vraga zavarovano, plačal pa ne bi. Če revček nima denarja, si naj samo AO zavaruje, ne pa dobesedno že izsiljuje neke popuste. Hvala bogu zavarovalnica za katero delam nima popolnoma nobene variacije cen glede na lepoto strankinih oči.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No samo tvoj komentar sem še čakal, komentar agenta. Sprijazni se, predragi ste in če sem lahko letos dobiš še dodatnih 143€ popusta (ker pač nisem tak frajer kot ti in ne keširam s prve) pa naj bo tako. In ja, prav enako jamstvo imam kot tisti ki je tiho in plača brez ugovorov. Predragi ste, sprijazni se...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Pri zav. Triglav imamo sklenjeno kasko brez parkinga (veliki avt. paket+mali premoženjski paket) z 1% odbitno franšizo. Imel sem prometno nesrečo z deljeno krivdo, škoda se bo krila iz kaska. Se pravi bo treba plačati 1% od novonabavne vrednosti vozila, drugo leto pa se zgubi bonus za obvezno in kasko zavarovanje? Se pravi ni razlike med tem, če si kriv sam ali pa gre za deljeno krivdo? Odbitna franšiza in bonus, pa če si kriv samo ti ali pa če gre za deljeno krivdo?

LP
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kak nisi kriv? Delno si kriv in če hočeš na stroške zavarovalnice popravit iz kaska svoj avto plačaš 1% odbitno franšizo kot je dogovorjeno. In ja, drugo leto imaš 3PR manj in ne dobiš 5% bonusa zvestobe. Zato pa vsakomur isto povem, v kolikor je škoda da avtu do 300-400€ (če že ravno nimaš Clia) in imaš keš da popraviš daj na lastne stroške. V kolikor se boš v tvojem primeru odpovedal kasku ti grejo pa 3PR pri osnovnem ker se bo tisti drug avto popravil iz tvojega osnovnega zavarovanja ampak pri kasku ti bo ostala boniteta. Bonusa pa drugo leto vseeno ne boš dobil.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Stvar je zaključena, popravilo je prišlo čez 1000€. Ker drug udeleženec ni uveljavljal škode (prikolica) gre samo bonus pri kasku, ne pa tudi pri osnovnem zavarovanju, kar je vseeno bolje kot oboje.
cheer.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ali lahko kje na netu pogledam, kaj je zavarovano pod določeno številko police??????????????????????????????????
Torej: Vpišem številko zavarovalne police in mi izpiše podatke o zadevi??????
 

hulio

Pripravnik
25. dec 2010
118
2
18
vesolje
Ali kdo ve ali se krije škoda povzročena s strani glodalcev (najverjetneje kune pregriznile vžigalni kabel za svečke) iz kasko zavarovanja pri Triglavu?
 

terezijslo

Pripravnik
10. jan 2014
54
0
6
Drugače pa en praktičen nasvet. Če si kriv ali sokriv pri prometni nesreči, lahko uveljavljaš iz police in hkrati nisi ob 5 % popust pri naslednji registraciji, če zamenjaš pač ob času registracije zavarovalnico.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Daj prosim ne zavajaj ljudi, če ne veš o čem pišeš - kot prvo si ob 15% bonifikacije (oz. točneje ob 3 premijske razrede), če povzročiš prometno nesrečo oz. ob še več %, če si v začetnih premijskh razredih kot npr. PR14 in kot drugo - tudi če zamenjaš zavarovalnico, moraš povedati kakšno si imel preteklo zavarovalno leto škodno dogajanje pri predhodni zavarovalnici in tudi če zamolčiš en škodni dogodek, bodo zavarovalnice to ugotovile same preko programa, ki preverja predpolice in naknadno regresirale od tebe manjkajočo vsoto denarja do višine premije, kakršno bi moral dejansko imeti glede na vse lastnosti trenutnega in predhodnega zavarovanja. Da možnosti, da prideš na črno listo zavarovalnic zaradi poizkusa goljufije in možnosti naznanitve kaznivega dejanja zavarovalniške goljufije sploh ne omenjam.

Za v izogib nabijanju malusa na polici obstajajo drugi načini (odajava - prijava vozila iz prometa) ampak to ti pa pride prav zgolj in samo v visokih premijskih razredih, čim si nekje na sredini ali na "dnu" kot npr. PR1-10 se ti tudi to ne izplača.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Citat:
Uporabnik hulio pravi:
Ali kdo ve ali se krije škoda povzročena s strani glodalcev (najverjetneje kune pregriznile vžigalni kabel za svečke) iz kasko zavarovanja pri Triglavu?

Tako škodo mora polni kasko kriti brez problema, seveda ob predpostavki, da stranka plača ob sklenitvi dogovorjeno odbitno franšizo ter da izgubi 3 premijske razrede v kolikor nima na polici odkupa prve škode. Pa vprašanje, če se splača koristiti polni kasko zaradi enega ali treh kablov za vžig, to je pa sedaj odvisno dejanskega zavarovanja.