Kasko za telebane pri TRIGLAVU

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Rok911113, tako je pri Triglavu.

Pri ZM ali Generali (za ti dve zavarovalnici delam jaz kot zastopnik) pa ti lahko na podlagi AO police PR 4 dam enak PR (v tem primeru PR 4).

Pogoj je, da na prejšnji polici ni zraven še kaska.
 

Rok911113

Pripravnik
28. nov 2007
43
0
6
Mare2, hvala za odgovor. Moja mama je namreč pri Triglavu kasko zavarovala novi avto (leta 2006). AO je imela premijski razred 4, agentka ji je pa pri kasku dala premijski razred 14. A jo je okoli prinesla, ali pa so leta 2006 veljali drugačni pogoji. Leta 2007 je bil po 13 in tako naprej do PR 11. A je bilo to ok?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Komot uveljavljaš škodo. Izgubiš 3 PR in odbiejo ti odbitno franšizo (% od novonabavne vrednosti, da ne bo pomote) ali % soudeležbe (odvisno kako imaš zavarovano), razen če imaš komfortni kasko brez odbitne franšize. Tu potem padeš samo za 3PR.

Hint: koliko je star avto? Ni vidnih poškodb? Pelji ga h kakemu ličarju-kolegu da ti res potrdi odsotnost poškodb. Potem lahko poizkusiš z uveljavljanjem garancije na lakiranje pri pooblaščenem servisu (če imaš pogoje za to).
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
njega zanima kako je bilo leta 2006. danes, ker je konkurenca huda, se da dobiti marsikaj (beri nemogoče je mogoče
smile-1.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
2 PR nižje kot PR za AO. Vem, ker sem svoj kasko koristil in mi je agent rekel, da naj ne podaljšam kaska, naslednje leto pa mi bo (2008) podelil 2 razreda nižje kot AO za kasko. Takrat so tako počeli pri ZT.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Komot uveljavljaš škodo. Izgubiš 3 PR in odbiejo ti odbitno franšizo (% od novonabavne vrednosti, da ne bo pomote) ali % soudeležbe (odvisno kako imaš zavarovano), razen če imaš komfortni kasko brez odbitne franšize. Tu potem padeš samo za 3PR.

Letnik 2004 je.

Glede na to da imam splošni kasko, torej ne bi mogel te škode uveljavljati kot kako objestno dejanje tretje osebe ali pa trk neznanega vozila z mojim na parkingu? V teh dveh primerih bi tudi izgubil PR in bi bila odb.franšiza oziroma soudeležba pri popravilu?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Objestno dejanje je krito v splošnem kasku. Izguba 3 PRjev, brez franšize/soudeležbe. Vprašanje je, če bo cenilec to priznal za objestno dejanje 3 osebe.
Neznano vozilo na parkingu (torej brez izgube PR in franšize/soudeležbe) zahteva dodatno kombinacijo D (parkirišče in nalet divjadi).
 
Nazadnje urejeno:

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
KSZ
m dal kar pod to temo.
Pred nekaj dnevi se je na cesti zgodila "nezgoda". Nasprotni avto, ki je imel na svoji desni parkirane avte (umirjen promet, stranska ulica je to) je kljub dejstvu, da je nasprotni avto (moj) bil čisto na desni in že ustavljen, še vedno rinil naprej, namesto malo nazaj oz. da se ustavi. Pri tem je obdrgnil zadnji levi odbijač in malce vdrl izbočen del blatnika (za kak mm).
Ker vztrajal, da ni kriv, je poklical policijo. Ta naredila zaslišanje in interni zapisnik in v obvestilu odstopila od ogleda. Baje pošljejo pa ugotovitve kdo je kriv. Je to res? Zraven še položnica?
Na zavarovalnici dali to pod AO. Ni pa nič (še) določeno kdo kriv. Ali to naredijo na podlagi zapisnika policije ali evropskega poročila?

Zanima me, kdaj se to zve oz. ali škoda ne more iti iz kaska? Če bi določili pol-pol kdo in kdaj plača škodo? Jo plačaš tudi nasprotniku, če da popravljat avto? Lahko koristiš pravno pomoč, da dokazuješ, da je kriv nasprotnik, ker se ni ustavil? In je to vidno iz poškodb, ki gredo od tanjšega k debelejšemu risu in vdrtini?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Eno vprašanje, če imam letos pri Triglav kasku PR5 (45%) in imam opcijo "odkup 1. škode" in škodo uveljavim in koristim to opcijo pač ne izgubim premijskih razredov. Ali imam potem letos PR4 (50%) ali mi ostane enako PR5 (45%) kot lani? Koliko sem jaz razumel splošne pogoje gre nekako v tej smeri da se ti upošteva dejansko število škod v preteklem letu zmanjšano za eno. Torej število škod je 1 zmanjšano za 1 je 0 torej če nisem imel 0 škod pridobim 1 premijski razred? Pravilno razmišljam? Lp
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
pravilno razmišljaš, v naslednjem zavarovalnem obdobju greš v PR 4.


p.s. danes tekom dneva dobiš še en PM od mene, konc z dopustom
grin1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Čakaj malo! Ne prehitevat! Govorili smo o tem da sem dobil eno dobro super ponudbo, nikjer nisem rekel da bom to ponudbo sprejel
wink-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
pravilno razmišljaš, v naslednjem zavarovalnem obdobju greš v PR 4.


p.s. danes tekom dneva dobiš še en PM od mene, konc z dopustom
grin1.gif

Zmenjeno
zmaga.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Hm ravno delam izračune za polota. In sedaj mi pride da je Generali cca 100 eur dražji kot Triglav...

Nic jasno
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Naj te ne zavede nihova stran. Meni je prišlo za Twingota na njihovi strani 203€, na šalterju so mi pa dali še razne popuste. Drugi avto, popust zaradi zavarovanje nepremičnine, komercijalni popust 15%, ker sem zamenjal zavarovalnico in je prišlo 209€
confused-1.gif

Je rekla, da naj drugič kar na zavarovalnico pokličem, da mi povejo točen znesek.
Ko sem pa svojega kasko zavaroval, je prišlo pa skoraj čisto točno.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Sem klical agenta,... pa pravi da mi ne more dati takega popusta
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
OK lej tako je, ti si lahko deležen naslednjih popustov pri Triglavu:
-5% popust zvestobe če si bil v prejšnjem letu tudi pri njih in nisi v preteklem letu uveljavljal nobene škode iz police.
-do 5% popusta lahko dobiš glede na to koliko let si že zaporedoma pri njih (to je stalnostni popust)
-skratka ne bom našteval določenih popustov ker agent itak nima vpliva na njih temveč jih program sam skupaj zmeče na polico če si do njih upravičen

Torej kaj ti lahko on SAM odobri? Lahko dobiš od njega osebno 5% komercialni popust na celotno premijo + njegov nadrejeni mu lahko odobri neko kodo kjer lahko dobiš še dodatnih 5% torej v kolikor hoče ti lahko na končno premijo da še 10% komercialnega popusta. Ne govorit da ne gre ker sem ga tudi sam dobil konec avgusta, je pa to po novem, ni nevem kako dolgo v veljavi. Ti mu samo to povej da ti lahko on odobri sam 5% + še 5% če pokliče šefa.
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Mislim da je preko neta že takoj 10% komercialnega. Ma sej pravim da bo pač cca 30-40 € več.

Druge popuste sem dobil
smile-1.gif


Sem zadovoljen da bo cca 80€ manj kot lansko leto
smile-1.gif