Kasko Grawe

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Spraševal sem po telefonu in nisem dobro razumel, oziroma nisem dobil jasnega odgovora.
Če sklenem polni kasko z 1% odbitno franšizo ali mi ob zamenjavi prednjega stekla zaradi razbitja odštejejo (ne vrnejo) 1% vrednosti.
Ali odbitna franšiza velja samo ob prometni nesreči, ob menjavi stekla, naletu divjadi, škodi na parkirišču pa ne?
Hvala
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Spraševal sem po telefonu in nisem dobro razumel, oziroma nisem dobil jasnega odgovora.
Če sklenem polni kasko z 1% odbitno franšizo ali mi ob zamenjavi prednjega stekla zaradi razbitja odštejejo (ne vrnejo) 1% vrednosti.
Ali odbitna franšiza velja samo ob prometni nesreči, ob menjavi stekla, naletu divjadi, škodi na parkirišču pa ne?
Hvala


Splošni kasko:

- prometna nesreča; 1% odbitne franšize od nove nabavne vrednosti vozila

- požar, toča, vihar, poplava, eksplozija, snežni plaz, padec/udarec predmeta, demonstracije, objestnost; 0% franšize

Delni kasko

- tatvina vozila

- parkirišče

- živali

- steklo,

- svetlobna telesa in ogledala

- nadomestno vozilo

(pri delnem kasku, ni franšize in ni izgube bonusa za omenjene nevarnosti, krite so 2 škodi iz ene delne kombinacije letno)


Vprašanje o čem sta se pogovarjala, o splošnem kasku ali v tako imenovanem "polnem" kasku ki vključuje še delne kombinacije...
a.)če imaš samo splošni kasko in pride do razbitja stekla zaradi razloga ki ni v drugi alineji (prileti ti kamen), potem se to smatra
kot "prometna nesreča" in plačaš 1% franšize ter izgubiš bonus.

b.) če imas splošni kasko in ti na šipo pade veja, ti jo stolče toča, jo nekdo razbije iz objestnosti, potem je to krito brez franšize in brez izgube bonusa...

c. če imaš "t.i." polni kasko in ti prileti kamen v šipo, se koristi delni kasko stekla, kjer nimaš franšize in ne vpliva na bonus...

Franšiza je odvisna kaj imaš zavarovno in iz katerega kritja koristiš zavarovanje, pri zadnjem vprašanje si naštel škode ki so krite iz delnega klaska
in v tem primeru ni franšize in vpliva na bonus malus, če pa bi imel samo splošni kasko, pa za vsako tako škodo plačaš franšizo in izgubiš bonus.

Upam da bo dovolj jasno...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Drži, edino ena stvar še ki jo imam v glavi, morda napak... Pri uveljavljanju Grawe kaska padeš dol za 2 ali 3 premijske razrede? Nekje imam v glavi da samo 2?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Drži, edino ena stvar še ki jo imam v glavi, morda napak... Pri uveljavljanju Grawe kaska padeš dol za 2 ali 3 premijske razrede? Nekje imam v glavi da samo 2?

Da, če imaš pri Grawe kasko in nazaduješ zaradi škode, zgubiš samo 2 premijska razreda oz 10%, vendar to velja samo za obstoječo polico, če jo potem
tudi podaljšaš pri njih, če prideš iz druge zavarovalnice in moraš v novem zavarovalnem obdobju nazadovati pa velja isto kot pri ostalih 3PR oz 15%.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Pa še IPID z opisom kritij, ena dobrih strani IDD direktive...
 

Priponke

  • IPID_Grawe_Avto.pdf
    593,9 KB · Ogledi: 281

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ni slabo ne. Škoda pa da še ni na kratko napisano kje se upoštevajo fanšize ter pri katerih škodah v okviru kaska se upoštevajo franšize ter kakšna je politika bonusov in malusov.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Ni slabo ne. Škoda pa da še ni na kratko napisano kje se upoštevajo fanšize ter pri katerih škodah v okviru kaska se upoštevajo franšize ter kakšna je politika bonusov in malusov.

To je kratek in bolj poljuden povzetek splošnih pogojev, da stranka vidi kaj je sploh zavarovano in kaj ni, vse ostalo so že detaili... ki pa so na voljpo v splošnih pogojih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja saj vem. Pač hočem povedati da če bi vključili še tiste 3 stavke bi bilo to to. Jasno in pregledno, tako pa večna vprašanja, česa se tiče in čese se franšiza ne tiče, ter pri katerih dogodkih sledijo izgube bonusov in kjer ne.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Ja saj vem. Pač hočem povedati da če bi vključili še tiste 3 stavke bi bilo to to. Jasno in pregledno, tako pa večna vprašanja, česa se tiče in čese se franšiza ne tiče, ter pri katerih dogodkih sledijo izgube bonusov in kjer ne.

po IDD direktivi je zapovedano kaj mora vsebovati IPID in vse zavarovalnice morajo imeti narejeno na enak način oz. vsebino, da je bolj pregledno im primerljivo med različnimi zavarovalnicami... marsikaj bi bilo dobro... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey