Kartica kreditna visa electron

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Na NLB mi je danes rekla da je Maestro plačevanje v tujini brez provizije. Mastercard ti pa sedaj zaračuna transakcijo. Pa da si niso to oni zmislili, da je tako pri vseh bankah. Mi je čudno tole.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Aha, to te zanima. No, transakcije v EUR so zastonj, ostale pa se plačajo po ceniku. Sedaj imaš 2 možnosti: ali plačaš neEUR transakcijo in računaš da razlika v menjalnem tečaju pokrije ta strošek ali pa že ob plačilu s kartico na POSu izbereš konverzijo v EUR (v tem primeru je tečaj ponavadi slabši a se izogneš plačilu za neEUR transakcijo).
Ja, niso se oni zmislili, samo kredite v CHF (stroške) morajo nekje notri dobiti.
Vedno pa je plačljiv dvig na bankomatu/POSu s kreditno kartico.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Do sedaj res. Sedaj pa so nekatere banke (pa pričakujem da počasi vse) začele zaračunavati neevrske transakcije... torej kupiš za 1,2U$ brez konverzije in ti opalijo še min. strošek 40 centov... tako kot za UPN ali DB.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Po novem trgovci ne smejo več provizije prevaliti na kupca. Velja za EU

Ja kdo pa misliš da jo bo na koncu plačal? Isto kot “lepo bleščečo” trgovino in vse kar pritiče poslovanju. Kupec preko višje cene izdelka/storitve.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In zopet nov krog... Višja cena, višja provizija. Kako bo to rešil? MAnjši popust na plačilo s kartico. Sicer so pa dandanes tudi provizije procesnim centrom nižje kot pred časom...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Bilo je mišljeno za nakupe izven Euro območja.

unicredit je tudi nekaj napovedal in sedaj preklical. Sem pa opazil ,da N26 uporablja slabši tečaj kot Unicredit, tak da vsi nekaj mutijo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Po novem trgovci ne smejo več provizije prevaliti na kupca. Velja za EU

Ja kdo pa misliš da jo bo na koncu plačal? Isto kot “lepo bleščečo” trgovino in vse kar pritiče poslovanju. Kupec preko višje cene izdelka/storitve.

To se vsekako strinjam. Ne boš pa več videl tega, da je cena za osebni prevzem toliko, za plačilo z MC +3%, za plačilo z Dinersom +5% itd. Seveda se pa vse to prelije v enotno višjo ceno.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
V fizičnih trgovinah je ponavadi obratno. Imajo določeno ceno, potem pa gotovinski popust. Vprašanje, če bo potem kaj drugače.

Me zanima, kako bo s plačilom cestnine pri registraciji. Kolikor vem, je treba plačat dodatno provizijo za plačilo s kartico in mi vedno reče naj grem dvignit gotovino....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Meni so pred kratkim na registraciji rekli, da po novem ni več pribitka pri plačilu cestnine s kartico.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Po novem trgovci ne smejo več provizije prevaliti na kupca. Velja za EU

Ja kdo pa misliš da jo bo na koncu plačal? Isto kot “lepo bleščečo” trgovino in vse kar pritiče poslovanju. Kupec preko višje cene izdelka/storitve.

To se vsekako strinjam. Ne boš pa več videl tega, da je cena za osebni prevzem toliko, za plačilo z MC +3%, za plačilo z Dinersom +5% itd. Seveda se pa vse to prelije v enotno višjo ceno.

za payPal še vedno lahko dodam pribitek verjetno?

Hvala
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dovoli dati Paypal pretvori v EUR in ne bo pribitka. Tečaj ni toliko slabši da se ti ne bi splačalo, posebej pri majhnih stvarih (nekaj EUR).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Meni so pred kratkim na registraciji rekli, da po novem ni več pribitka pri plačilu cestnine s kartico.

Odlično, probam ob naslednji registraciji
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Dovoli dati Paypal pretvori v EUR in ne bo pribitka. Tečaj ni toliko slabši da se ti ne bi splačalo, posebej pri majhnih stvarih (nekaj EUR).

Kolikor je meni znano, se ne moreš izognit feeju, če sprejemaš PayPal kot plačilno sredstvo (ne glede na to, če se karkoli pretvarja ali ne). Poleg tega je to, ali se pretvarja ali ne, odličitev (oziroma stvar nastavitev) kupca in ne prodajalca, tako da dvomim, da mu to karkoli pomaga. Vprašanje je samo, če lahko paypal fee (direktno) prevali na kupca ali ne.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Očitno se ne razumemo...
cool-1.gif

Imaš prav ti in jaz... govorim o plačilu storitve za neevrske transakcije, ki jo od lanskega decembra zaračunavajo nekatere banke pri plačilu z debetnimi/kreditnimi karticami. Temu se izogneš na opisan način. Glede plačila prvizije s plačilomom s PayPalom... v vsej svoji zgodovini internetnih nakupov mi na eBayu ali tuji trgovini niso nikdar zaračunali pribitka.
Sem pa to doživel v slovenskih internetnih trgovinah (Vallis-Moje leče, Telekom...). Tega po novem ne bodo smeli več glede na uredbo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Očitno se ne razumemo...
cool-1.gif

Imaš prav ti in jaz... govorim o plačilu storitve za neevrske transakcije, ki jo od lanskega decembra zaračunavajo nekatere banke pri plačilu z debetnimi/kreditnimi karticami. Temu se izogneš na opisan način. Glede plačila prvizije s plačilomom s PayPalom... v vsej svoji zgodovini internetnih nakupov mi na eBayu ali tuji trgovini niso nikdar zaračunali pribitka.
Sem pa to doživel v slovenskih internetnih trgovinah (Vallis-Moje leče, Telekom...). Tega po novem ne bodo smeli več glede na uredbo.

Vem o čem govoriš, ampak @igi ni tega spraševal (kako se izognit plačevanju pribitka za neevrske transkacije pri nekaterih bankah).

Glede teh pribitkov, bomo še videli. Prav fiksnega pribitka mi zaenkrat ne računajo niti Sparkasse, niti N26, niti Revolut, niti boon, niti Curve. So pa že od nekdaj razlike v tečajih, kamor je ponavadi vračunana provizija. Curve ima recimo 1% foreign exhcnage fee, medtem ko N26 za plačila nudi direktno MasterCardov exchange rate brez dodatnih provizij. Revolut ima svoj exchange rate, ki je včasih bolj včasih pa tudi manj ugoden od MC, ampak do sedaj je bilo oboje še vedno bolj ugodono od tega kar mi nudi sparkasse. Da o dvigih v tujih valutah ne govorim. Če kdorkoli od njih uvede dodatne provizije, bomo pač uporabljali tistega, ki bo bolj ugoden takrat.

Kar se pa tiče plečavnja dodatnih provizij pri plačevanju s PayPalom za končne kupce, pa sem doživel tudi pri tujih spletnih trgovinah. Na eBayu seveda ne. Samo ne eBayu tako druge opcije velikokrat sploh ni in prodajalec pač nastavi takšno ceno, da si pokrije use provizije. Podpiram sicer, da se ne dela razlik. Je pa dejstvo da bodo trgovci enostavno prilagodili cene za vse.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Nikjer ne najdem kakšni so dodatni stroški ob plačilu blaga, storitve na hrvaškem z debetno, kreditno kartico. Ve kdo..za NLB recimo?