Kartica kreditna visa electron

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdrav ,

zanima me ,ali obstaja kakšen generalni seznam trgovin...kjer lahko plačuješ s kreditno kartico electron ?

( recimo špar,tuš,hofer,bencinske,zavarovalnica...)

Ali je to pač kartica ki je sprejeta na večini prodajnih mest ,tako kot recimo mastercard ?

Hvala.lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Debetna je, ne kreditna
"vsepovsod" jo vzamejo kot ostale...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Več ali manj gre povsod, kjer sprejemajo Viso. Torej (v Evropi) več ali manj povsod, kjer sprejemajo kartice. Izjema je kak rent a car, ki izrecno zahteva kreditno kartico (kar Visa Electron ni) in razne debetne/prepaid variante ala Visa Electron, Visa Debit, MasterCard Debit, itd odpadejo. V USA zna pa kak Amex bolj prav pridet.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Debetna je, ne kreditna
"vsepovsod" jo vzamejo kot ostale...

sprašujem za kreditno viso electron ?

https://www.abanka.si/kartice/kreditna-kartica-visa-electron-obrocna

V bistvu je to visa electron ,z dodatno možnostjo da ti potem sam določiš število obrokov nakupa. V trgovini plačaš normalen znesek ,potem pa lahko razdeliš na obroke.


Se pravi ,da dejansko visa electron je sprejeta dejansko povsod kjer je sprejeta mastercard ? So nekako enakovredne ?

lp
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Očitno obstaja tudi kreditna Visa Electron. Z MasterCardom načeloma nimajo veze. Je pa tako, da vsaj pri nas še nisem videl trgovine, ki bi sprejemala MC ne pa Vise. Ko sem imel debetno Viso Electron sem imel občutek, da deluje povsod, kjer so sprejemali Viso, čeprav je bil ponekod tudi ločen znak, da sprejemajo Viso Electron. Najboljše, da vprašaš na banki. Predvsem, če je možno povsod, kjer sprejemajo Viso, tudi plačati na obroke, ker piše:
Citat:
Na obroke lahko kupujete doma, po svetu in na spletu na vseh prodajnih mestih z oznako Visa Electron.
Ker ponekod vem, da je Visa Electron posebaj označena, ni pa povsod.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Očitno obstaja tudi kreditna Visa Electron. Z MasterCardom načeloma nimajo veze. Je pa tako, da vsaj pri nas še nisem videl trgovine, ki bi sprejemala MC ne pa Vise. Ko sem imel debetno Viso Electron sem imel občutek, da deluje povsod, kjer so sprejemali Viso, čeprav je bil ponekod tudi ločen znak, da sprejemajo Viso Electron. Najboljše, da vprašaš na banki. Predvsem, če je možno povsod, kjer sprejemajo Viso, tudi plačati na obroke, ker piše:
Citat:
Na obroke lahko kupujete doma, po svetu in na spletu na vseh prodajnih mestih z oznako Visa Electron.
Ker ponekod vem, da je Visa Electron posebaj označena, ni pa povsod.

Važno je da prodajno mesto sprejema viso electron. Kolikor razumem je to skoraj povsod.

To da je kreditna/obročna za prodajno mesto ne igra nobene vloge ,ker ti na prodajnem mestu plačaš pač znesek nakupa.
Recimo 100 evrov ,potem pa od banke dobiš sms na koliko obrokov želiš.

Tako da na prodajnem mestu je to pač samo visa electron, Vse ostalo potem urejaš z banko.

In da se vrnem na bistvo. Se pravi ,da viso electron tako poslpošeno lahko rečemo da sprejemajo povsod (kot recimo mastercard).

lp
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Meni niso Vise electron še nikjer zavrnili pa sem bil že dosti po svetu in plačeval z njo, oz. plačujem izključno z Viso electron povsod, če je le možno.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
1.391
43
48
To kartico vzamejo v vseh slovenskih trgovinah, kjer pač lahko plačuješ preko pos terminalov, in te nihče ne vpraša ali je navadna visa ali obročna, ker pač trgovina dobi znesek poravnam takoj, kot pri klasičnih karticah... plačaš pa pri vsakem obroku dodatno 1,20 eur stroškov..
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik kontrakarambolmatica pravi:
To kartico vzamejo v vseh slovenskih trgovinah, kjer pač lahko plačuješ preko pos terminalov, in te nihče ne vpraša ali je navadna visa ali obročna, ker pač trgovina dobi znesek poravnam takoj, kot pri klasičnih karticah... plačaš pa pri vsakem obroku dodatno 1,20 eur stroškov..

To glede obročne vem ,da trgovca ne zanima ,ker to itak rešuješ z banko..

Samo ne vem , ali je dovolj na prodajnem mestu oznaka Visa , ali mora biti obvezno Visa electron če želiš plačati z Viso electron ??

lp
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Oživljam temo.
NKBM mi je poslal novo predplačniško kartico, ker je stara potekla. In glej, glej, namesto Visa Electron sem dobil Visa Debit. Lopovska banka me ni nič obvestila. Vzel sem pri njih ker mi je ljubša Visa Electron kot pa Visa Debit.
Ve kdo zakaj so to naredili?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
The difference between Visa Electron and Visa Debit is that payments with Visa Electron require that all the funds be available at the time of transfer, i.e., Visa Electron card accounts may not normally be overdrawn. Visa Debit cards, on the other hand, typically allow transfers exceeding available funds up to a certain limit.[citation needed] Some online stores and all offline terminals (like on trains and aircraft) do not support Visa Electron because their systems cannot check for the availability of funds.
click
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Prej sem imel NKBM in zraven debetno viso, ni bilo nobenega problema.

Sedaj so naredili pr NKBM neke glupe limite, da lahko mislim da dvigneš, oz. plačaš z njo samo 2k€ na mesec, oz. max 350€ na dan.

Sedaj sem pri Abanki in imam dodano še Viso electron, tudi nobenega problema še do sedaj (praktično isto), z njo lahko plačam povsod, je brez butastih limitov, oz. mislim da je 3000€ na dan in neomejno na mesec...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Mesecno je omejeno s stanjem na racunu
smile-1.gif


Sam imam VISA electron deluje povsod zaenkrat.

Ce pa kaj na obroke kupujete je boljse kupovati na kartico ce je mozno kot pa na kredite ki jih ponujajo v trgovinah.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Načeloma tebe provizija ne boli. Boli trgovca.
Če pa imaš banko ki zaračunava transakcije v neevrskem območju so pa od nekih 40-50 centov naprej.
Lahko pa vedno plačaš v EUR (izbereš na POS) in te ocuri banka-lastnica POSa s slabšim menjalnim tečajem (te pa tvoja zato ne, ker je EUR transakcija).