Kartica kreditna visa electron

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
7.4.20. Nadomestilo za procesiranje transakcij, ki niso v EUR1 1,5% od zneska dviga gotovine ali nakupa

NLB Tarifa

Za 284 BAM v BiH sem plačal 2,18 EUR provizije
uf-1.gif
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
To se vsekako strinjam. Ne boš pa več videl tega, da je cena za osebni prevzem toliko, za plačilo z MC +3%, za plačilo z Dinersom +5% itd. Seveda se pa vse to prelije v enotno višjo ceno.

Kolikor sem jaz (in računovodja) razumel, lahko zmanjšaš popust pri plačilu s kartico in je vse OK. Če je npr. 15% popusta na artikel, daš 12% pri plačilu s kartico in naj bi bila koza cela, volk sit. Ne sme pa pisati provizija +3%.
Nimam prav?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Ali je možno imeti na predplačniški visa nkbm kartici več valut (npr. češke krone, funte, švedske krone etc)?
sicer bom vprašal na banki a trenutno....
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
In potem naj ti pošiljajo položnico vsak mesec? Dvomim, da kaj takega obstaja... razen predplačniške kartice (mbills, ipd), kar pa verjetno ni to, kar ti iščeš.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz imam predplačniško Viso pri NKBM brez osebnega bančnega računa (je pa nek vmesni račun preko katerega naložiš denar, tako da ni čisto brez). Včasih tudi na Revolutu nisi imel svojega računa, sedaj ne vem, če lahko dobiš brez. Sigurno pa obstaja tudi kakšna druga mobilna denarnica ala mbills, kjer dobiš Viso.

Za kreditno Viso pa ne vem. Kreditni MasterCard lahko recimo pri Sberbanku dobiš brez da odpreš račun pri njih. Pa še zastonj je, če imaš mesečno porabo nad določeno mejo. Porabo pač plačaš s SEPA direktno bremenitivjo ali preko SEPA nakazila. Jaz imam sicer odprt tudi osebni račun pri Sberbanki ampak ni bil pogoj pa tudi porabo na kartici sem že poravnaval iz računa pri N26.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
omogoča katera banka izdajo vise brez odprtja bančnega računa?

SKB sigurno. Vsaj do 5 let nazaj. Se pravi to vem za kartico z odloženim plačilom, ne ta pravo kreditno viso ali predplacnisko. Kolikor se spomnim, se je pa sploh začelo tako. Ko so kreditne kartice šele prihajale na Balkan, je imel fotr pri LB račun, mastercard je pa samo SKB (mensezdi, da skb) imel. In je potem tam to imel na tak način.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
MasterCard je v začetku izdajal Kompas International, pozneje pa je to od njega prevzela SKB. Tudi jaz sem imel kartico pri njih nekaj let brez računa, pozneje pa sem ga odprl prav zaradi kartice, ker je bilo zaradi internetnega dostopa bolj pregledno in udobno.