Karibske države - kako z letalom do tja

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Imam možnost oditi na jadranje na Karibska otočja: na male Antile (Antigva, Sveti Martin, Gvadalupa, Dominika,...).

Ima kdo kake izkušnje, kako iz Slovenije najceneje z letali do tja? Verjetno bo najlaže iz Pariza?
Mogoče iz Amsterdama do Curacao?

Hvala!
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Zivijo
Ce bos napisala tocno na kateri otok bi rada, bi bilo mogoce lazje
smile-1.gif

Upam da ne bo problem ce nalimam link, do nekaj napotkov in povezav
http://www.potuj.org/nekaj-napotkov-kako-do-cenej-e-letalske-karte-t5.html

Za karibe imas dobre povezave tudi iz Miamija. Do tam pa je karta dokaj ugodna, okoli 600€. Naprej pa pol tudi ni predrago.
lp, marin
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28
Jaz sem sicer jadral tja, in se vračal potem z letalom a vseeno - Guadalupe in Martinique sta francoski enklavi in kot taki imata zelo dobre redne povezave s Parizom. Največji hec je, da se to celo smatra kot notranji let.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik landcruiser pravi:
Jaz sem sicer jadral tja, in se vračal potem z letalom a vseeno - Guadalupe in Martinique sta francoski enklavi in kot taki imata zelo dobre redne povezave s Parizom. Največji hec je, da se to celo smatra kot notranji let.

Ja, saj ti otoki spadajo pod Evropsko unijo in je uradno plačilno sredstvo EUR
evil.gif


Kolegi (ki so tudi sami jadrali tja) so trenutno na Antigvi. Torej bi bilo najlaže, če bi našla letalsko povezavo do tja.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28

Do Antigue se da priti preko ZDA, ne vem pa kako je to cenovno v primerjavi z direktnimi leti iz EU. Drugače pa ti še vedno ostane letalo na Guadalupe in potem hidrogliser do Antigue. Sicer obstajajo tudi letalske povezave med otoki, a so precej zasoljene cene.

Drugače pa si, če bo le možno, vzami vsaj dva dni za Dominico, Se splača iti tudi v notranjost malo pogledat. Je eden lepših neturističnih otokov tam. Jaz sem se ustavil tam za en teden, pa se mi je še zdelo premalo.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik landcruiser pravi:

Do Antigue se da priti preko ZDA, ne vem pa kako je to cenovno v primerjavi z direktnimi leti iz EU.

Prek New Yorka se da priti zelo poceni, vedar prispem tja ob 23h zvečer, potem moram pa menjati letališče. Do tega mi pa ravno ni...

Preko Pariza pa so karte vse tam okoli 1.200eur. grrrrr
crazy1.gif
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28
Citat:


Preko Pariza pa so karte vse tam okoli 1.200eur. grrrrr
crazy1.gif

Air France je imel včasih bolj prijazne cene, po 9/11 pa so cene šle precej gor. Jaz sem leta 2001 plačal okoli 450€ za enosmerno Guadalupe - Pariz - Ljubljana.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
ksz,
antigua sploh ni politično ali gospodarsko povezana z francijo, tako da je po mojem mnenju brezveze silit let čez pariz. Dobiš drugje ceneje.
Pumax: na potuj.org si dobila en pameten predlog, pa prečekiraj
smile-1.gif


lp
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Ja, Air France leti iz Brnika do pariza in nato do Saint Marteena. Nato pač je treba na Antiguo z drugim letalskim prevoznikom.

Problem vseh poletov (ki sem jih jaz našla) iz Evrope v New York je ta, da Evropska letala pristanejo: New York - Newark International... - (EWR) pozno zvečer.
Odhod pa je zjutraj iz DRUGEGA letališča v New Yorku.
Polet traja okoli 31 ur!

Ker potujem sama mi ni do tega, da bi sredi noči menjala letališča v New Yorku...niti do tega, da se vozim na eno stran skoraj dan in pol.
Poleti preko pariza trajajo od 15 do 17 ur in so direktni.
Zato me bolj mika ta linija.

Kar pa sem gledala polete preko frankfurta, so cene še bolj visoke.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Jaz sem v dominikano letel z LTU-jem.

Men se to zdi najbolš
smirk-1.gif
karte morji bit max 750eur..
Sam je pa vprašanje če njej to odgovarja, da jo tm poberejo, to je problem...
 
Nazadnje urejeno: