Karavan: VW Passat vs. Škoda Superb vs. ?

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj pa velikost rezervoarja je pomembna, potem bi še to jaz pogledal..

Odkar delam 1400km+ z enim tankom vs 700 prej...pa sta oba avta karavana

hysterical-1.gif


A tankanje ti vzame celi dan ali kako?
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj pa velikost rezervoarja je pomembna, potem bi še to jaz pogledal..

Odkar delam 1400km+ z enim tankom vs 700 prej...pa sta oba avta karavana

hysterical-1.gif


A tankanje ti vzame celi dan ali kako?
To je lahko smešno samo nekomu, ki naredi max. 1000 na mesec
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Citat:
Uporabnik mevden pravi:
Par mesecev sem vozil novega superba, ene 10.000km sem naredil, bil je 2.0 tdi dsg. Sej avto ni slab, ampak ni to to. Po superbu sem imel nekaj mesecev novega mondea, in je zakon avto. Na avtocesti je dosti tisji od superba in vodljiv, res se lepo pelje nad 160km. Ni pa tako poskocen, kljub enakemu stevilu konjev. Sedaj par dni vozim novega tourana 2.0 tdi, mah, brez besed. Vse trdo, tipicno vw. Pogrešam Mondeota.... Ne superba in tourana.

Jaz sem se tudi odločil iz zgornjih razlogov za mondea, sicer je res tako kot pišeš, je manj poskočen, vendar na AC presenetljivo boljši, vzel sem 2.0TDCi 180KM Powershift karavan titanium, LED, navi, laneassist in radarski tempomat ter še nekja malenkosti, z pogajanji cena 30k.
Me pa sedaj zelo mika, ker ne delam več toliko dolgih relacij da bi menjal za navadnega 2.0 ecoboost 240KM Vignale opremo
cool-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Tale Vignale pa ne vem če me je ravno prepričal. Usnjena obloga na sedeži kar štrli ven, kot bi šlo za kakšne poceni prevleke. Saj ko se usedeš je v redu, je pa čudno če probaš z roko in se cela površina pogrezne za par cm.

To so recimo vtisi iz sejma, ko sem v avto vsedel neposredno iz Audija A4.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Tale Vignale pa ne vem če me je ravno prepričal. Usnjena obloga na sedeži kar štrli ven, kot bi šlo za kakšne poceni prevleke. Saj ko se usedeš je v redu, je pa čudno če probaš z roko in se cela površina pogrezne za par cm.

To so recimo vtisi iz sejma, ko sem v avto vsedel neposredno iz Audija A4.

Izdelava audija a4 pa mondeota tudi po mojih izkušnjah nista primerljivi, ampak glede na kratek sprehod po konfiguratorju, sklepam da je tudi cena audija konkretno višja od mondeota: osnovna cena a4 avant z dizlom in DSG je 39k, če pa dodaš quattro ga pa pod 46k ni
shocked-1.gif
.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Saj to je to, cena poskoči v nebo pri teh avtih, tudi passat in superb tu nista izjemi, moj sedanji mondeo titanium z delnim usnjem je čisto primerljiv po kvaliteti materialov, kot passat highline, je pa res da izdelava nekoliko peša, sem recimo moral volan reklamirati saj je pri 10 km začelo v njem nekaj vibrirati, so se treslaji prenašali in je neka fedra vibrirala in je bil ful moteč zvok. so menjali sicer z novim in je sedaj BP, pa tu in tam kaka plastika poka ko v kakno luknjo ali neravnino zadeneš, ampak da dam pa še tako kot si zgoraj omenil še 16k za naprimer A4 novi je seda ocenjen vrhunsko, je pa malo bolano, kjer bom dobil manjši in manj udoben avto, pa tudi tale DSG ali kaj ima Audi ni nek biser.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Od kdaj pa sta 4 in mondeo "konkurenca"?
Vsaj kar se mer tiče?
A ni mondeo prava galeja proti 4? Vsaj starejše serije so bile.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Vse to naj bi bil D segment: Škoda Superb na eni strani, Volvo S60 (V60) na drugi strani - in vse vmes (Passat, Mondeo, Mazda 6, Mercedes C, BMW 3, P508, A4...)
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mondeo Vignale je 40k eur+ in odkrito cilja na "sveto trojico". Ti, ki jih dobivajo novinarji pa so hitro preko 50k.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Tudi jaz sem iskal avto v tem segmentu in izbiral predvsem med Passatom in Superbom. Iskal sem sicer rabljenega do 1leta. Testiral sem tudi Avensisa. No na koncu sem vzel Mondeota, predvsem zaradi motorja Ecoboost 1.5 in ugodno ceno. Tudi mene so vozne lastnosti in tiha vožnja v primerjavi z dizlom navdušile. Pa na začetku sploh pomislil nisem, da bi kupil Mondeota, ampak sem nanj naletel precej naključno.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
JA saj to so pa novinarji krivi ko med sabo primerjajo avte, mondeo se je vedno premerjal z mazdo 6, insignio, passat, superb, bmw 3, c mercedes in A4, čeprav je ta novi karavan nekaj centi čez 5 metrov dolžine, medosna pa mislim da celo daljša kot pri audi A6.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
gledam novega passata highline / r-line, 150km
ima kdo kak namig, kje dobiti največ popusta (na keš)?
hvala
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Poskusi it na tak način..nekaj se pojdi pogajat za ceno, potem pa s to ponudbo do drugega. Pri tretjem boš že videl a si pri najvišjem možnem popustu ali ne.

Nekako 10 % se da zbarantat, 13 je po večini že maksimum. Vidim pa, da ima Porsche neke hude akcije a ne vem točno za katere modele vse.

Recimo?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12078534&display=Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI BMT Hi...
 

Spojnik

Zelenc'
11. apr 2017
3
0
1
Ponekod se da zmenit tudi za 'salonski popust', da ti zapeljejo avto par dni v salon in dajo še popust na to vižo.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
...in avte se kupuje konec meseca; pri malo manj znanih avtohišah. In ne pozabi jim omenit, da ga boš k njim vozil servisirat
smile-1.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
...in avte se kupuje konec meseca; pri malo manj znanih avtohišah. In ne pozabi jim omenit, da ga boš k njim vozil servisirat
smile-1.gif

Glede manjsih avtohis sploh ni res. Najvecji popust smo lani dobili pri Spanu. Slo se je za isti avto iz zaloge.
Golf sportsvan.