Karavan: VW Passat vs. Škoda Superb vs. ?

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Za službene potrebe in pretežno relacijsko vožnjo po AC se kupuje karavana v rangu okoli 30k. Zaenkrat sta ožja favorita VW Passat in Škoda Superb. Prvi s Highline, drugi s Style opremo.

Od ostalih želja nič posebnega: ročni menjalnik in sprednji pogon, obvezno Xenon oz. LED žarometi, Bluetooth pa je tako že vključen. Navigacija ni nujna, razni asistenčni sistemi tudi ne, prav tako ni potrebe po park kameri. Keyless in alcantara sta dobrodošla, spet pa ne nujna. Fino je, če lahko zadaj udobno sedijo tudi 2-3 odrasle osebe, je pa to bolj za občasne potrebe.

Ker se je do sedaj Passat karavan s Highline opremo povsem izkazal tudi s preko 300k na števcu, je zamenjava za novejši model Passata še najbolj verjetna izbira. Superb je na moje presenečenje cenovno v praktično istem rangu, tako da gre bolj za vprašanje osebnih preferenc oz. videza?

Je kak dober argument za eno ali drugo izbiro kar se tiče kakovosti materialov oz. izdelave? Mogoče še kakšna druga znamka oz. model?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Takole na hitro bi rekel da Passat nudi več za ta denar. Meni je sicer dolgočasen, a je hkrati vseeno bolj moderen.

Recimo tole:

http://www.avto.net/Ads/detail...I%20BMT%20Hi...

Dobi pa se za ta denar že Superb Sportline, ki malo bolj zanimivo izgleda:

http://www.avto.net/Ads/detail...TDI%20SportLine

Tale sicer ni karavan, a bi se gotovo dalo urediti tudi zanj.

Če je cena res ista, me čudi da je toliko Superbov po cesti. Morda ima vseeno več opreme ali kaj podobnega.

Passata bi moral pa vzeti z kakšno R-line izvedbo, da bi nekako zgledal.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Jaz imam superba (sicer prejšnjo generacijo), brat pa passata. Ena velika stvar v prid passatu so LED luči, ki so neprimerljivo boljše od bixenona v katerem koli superbu, ki sploh nima opcije LED. Druga stvar pa so ogabni števci v novem superbu:D
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Passati so sedaj v akciji R-line edition, ima praktično vse kar si želiš in še kaj več (led high, navi, kamera, ergoactive sedeži, radarski tempomat itd.), zgolj kessy dodaš za 500 eur. Po ceniku je sicer cca. 33k., ampak ga zagotovo odpelješ za tvojo zastavljeno cifro.

Kul je, ker za razliko od Golfa, R-line edition pri Passatu bazira na Highline opremi.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Če je samo za to kot si ti rekel bi jaz pogledal Talismana. meni je def najlepši od teh treh.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Kaj pa velikost rezervoarja je pomembna, potem bi še to jaz pogledal..

Odkar delam 1400km+ z enim tankom vs 700 prej...pa sta oba avta karavana
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Razmisli o avtomatiku
wink-1.gif
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Avta imata res podobno ceno dokler sta kupljena z financiranjem. Ob keširanju pa je velika razlika v prid škodi.....
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Hvala vsem za pomoč. Po zbranih info zaenkrat ostajamo kar pri Passatu, sploh LED luči so lep plus napram Superbu. @cizy, hvala za namig glede R-Line, sem primerjal opremi in bomo pozorni, če bo kakšna dobra ponudba tudi za to izvedenko.

@Nitroo: zanimivo in presenetljivo - morda veš, zakaj bi bila v primeru Škode boljša cena na takojšnje plačilo v primerjavi s VW-jem? Sicer to ne bo odločilno vplivalo, ker je celotni paket manj mamljiv, sem pa firbčen.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Citat:
Uporabnik Corvette pravi:
Hvala vsem za pomoč. Po zbranih info zaenkrat ostajamo kar pri Passatu, sploh LED luči so lep plus napram Superbu. @cizy, hvala za namig glede R-Line, sem primerjal opremi in bomo pozorni, če bo kakšna dobra ponudba tudi za to izvedenko.

@Nitroo: zanimivo in presenetljivo - morda veš, zakaj bi bila v primeru Škode boljša cena na takojšnje plačilo v primerjavi s VW-jem? Sicer to ne bo odločilno vplivalo, ker je celotni paket manj mamljiv, sem pa firbčen.


imam passata 240 ks... highline drkanje v sedežih panorama... radar itd edino kaj mi manjka iz liste dodatne opreme je vžigalnik ...

imel superba parkrat kot rentakar... sej je super avto ...ampak detajli... naslonjala za glavo na sedežih niso nastavljiva ... itd itd male stvari ki pa jih lahko pogrešaš


passat je še vedno passat
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ravno obratno je: Škoda je cenejša če vzameš preko financiranja.

Recimo:

Škoda Super 2.0 Style:

Cena 30.671 eur

Polog: 8587 eur
72x 306 eur
Skupaj: 30.671 eur

Passat 2.0tdi Highline

Cena 29.492 eur

Polog: 7.024 eur
72x 419,46 eur
Skupaj 37.192 eur

Na koncu pride torej Passat dražji za 6.521 eur

Oboje so uradni izračuni na straneh prodajalcev z vsemi stroški.

Glede opreme sta dokaj podobna, s tem da ima Passat (kar škoda nima)

-led low (škoda ima ksenon, ki pa sveti v ovinek, kar led low ne)
-stranice sedežev iz usnja (škoda ima blago, delno usnje stane cca 700 eur)
-aktivni tempomat do 210km/h (škoda ima do 160km/h doplačilo za 210 je cca 300 eur)

Škoda pa ima (in Passat Highline nima):

-radio z 8" displejem (vw ima 6,5 col, doplačilo za 8 col je 2200 eur, s tem da je potem navigacija)
-električno odpiranje prtljažnika z "pedalom" (vw doplačilo 660 eur)
-Kessy zagon brez ključa (vw doplačilo 506 eur)
-električno nastavljivi sedeži (vw samo naslon, za kompletno nastavitev je doplačilo 1100 eur)

Zato se ne čudim da je kljub "poceni" Passatu na cesti vseeno toliko škod.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
sej je škoda ok noben ne reče ampak je passat še vedno passat



Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Ravno obratno je: Škoda je cenejša če vzameš preko financiranja.

Recimo:

Škoda Super 2.0 Style:

Cena 30.671 eur

Polog: 8587 eur
72x 306 eur
Skupaj: 30.671 eur

Passat 2.0tdi Highline

Cena 29.492 eur

Polog: 7.024 eur
72x 419,46 eur
Skupaj 37.192 eur

Na koncu pride torej Passat dražji za 6.521 eur

Oboje so uradni izračuni na straneh prodajalcev z vsemi stroški.

Glede opreme sta dokaj podobna, s tem da ima Passat (kar škoda nima)

-led low (škoda ima ksenon, ki pa sveti v ovinek, kar led low ne)
-stranice sedežev iz usnja (škoda ima blago, delno usnje stane cca 700 eur)
-aktivni tempomat do 210km/h (škoda ima do 160km/h doplačilo za 210 je cca 300 eur)

Škoda pa ima (in Passat Highline nima):

-radio z 8" displejem (vw ima 6,5 col, doplačilo za 8 col je 2200 eur, s tem da je potem navigacija)
-električno odpiranje prtljažnika z "pedalom" (vw doplačilo 660 eur)
-Kessy zagon brez ključa (vw doplačilo 506 eur)
-električno nastavljivi sedeži (vw samo naslon, za kompletno nastavitev je doplačilo 1100 eur)

Zato se ne čudim da je kljub "poceni" Passatu na cesti vseeno toliko škod.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Itak da je. Tud jest bi raje vozil Passata, samo v mojih takratnih okoliščinah bi to fajn (pre) plačal.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik fijatovPES pravi:
sej je škoda ok noben ne reče ampak je passat še vedno passat
Seveda je passat passat. Passat ni Ferrari, passat ni Airbus, passat ni kumara... passat je passat...
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
@ VW ima max do 8% popusta. Politika tovarne. Nikjer ne dobiš več. Med tem ko lahko npr. pri Avtomerkurju iztržiš 6 do 8k popusta na Superba ob plačilu z gotovino.... preverjeno kupil sodelavec. Nima pojma kakšna je pa politika pri Pirschrju
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Zanimivo, čeprav imam sam drugačne izkušje s VW - ko sem lani gledal enoprostorce, se je konkretno za Sharana dalo iti tudi nižje. Sem pozabil točne številke. Ampak kljub vsemu je bila npr. Alhambra ugodnejša glede na opremo in Siete akcijo. No, kakorkoli nas je potem izguba vrednosti pri novem usmerila v nakup rabljenega (za privat potrebe).
 

legenda

Pripravnik
10. feb 2008
152
0
16
Pri VW komot dobiš 10% popusta. Vzami pa Led High in DLA uravnavanje luči, ti ne bo žal.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
@ VW ima max do 8% popusta. Politika tovarne. Nikjer ne dobiš več. Med tem ko lahko npr. pri Avtomerkurju iztržiš 6 do 8k popusta na Superba ob plačilu z gotovino.... preverjeno kupil sodelavec. Nima pojma kakšna je pa politika pri Pirschrju

Gre popust tudi brez da bi placal z gotovino. Znanec je dobil superba 1.4tsi limuzina style oprema za 26k.

Drugace pa bi jaz ce bi bil avtor namesto karavan riti vzel dsg. Je sigurno bolj uporabna stvar kot tisti kufer, ki predvidevam da vecinoma ne bo izkoriscen
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Par mesecev sem vozil novega superba, ene 10.000km sem naredil, bil je 2.0 tdi dsg. Sej avto ni slab, ampak ni to to. Po superbu sem imel nekaj mesecev novega mondea, in je zakon avto. Na avtocesti je dosti tisji od superba in vodljiv, res se lepo pelje nad 160km. Ni pa tako poskocen, kljub enakemu stevilu konjev. Sedaj par dni vozim novega tourana 2.0 tdi, mah, brez besed. Vse trdo, tipicno vw. Pogrešam Mondeota.... Ne superba in tourana.