Kanjon Tare

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Letos sva bila s punco na dopustu v Črni gori. Na žalost nama je zmanjkalo časa za ogled Tare. Dobila pa sva letak za rafting na Tari, kjer imajo ponudbo za en, dva ali tri dni. Je kdo že bil na Tari oz. si jo je šel ogledat. Mogoče celo na raftingu. Kakor sem izvedel je to drugi največji kanjon na svetu, takoj za Koloradom in največja globina brezna meri 1300m.
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Na hitro - jp, bo držalo. Enak podatek lahko najdeš tudi v prvi polovici predstavitve Črne Gore[/COLOR] (PDF), ki je bila del dogodka, o katerem sem pisal v svojem zadnjem (in prvem
smile-1.gif
) prispevku tukaj, pa še kakšno dodatno idejo morda dobiš (za kdaj drugič).
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
961
113
Sem gledal slike iz letošnjega potepanja po Črni gori, med drugim tudi Taro... Izgledal je super, voda zelo čista...
wink-1.gif
Skoraj primerljivo z našo Sočo... Resnično.

Če maš to priliko jo kar zagrabi...
wink-1.gif
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Sem bil letos konec julija na Tari na raftingu. V tistem času je bil vodostaj reke tako nizek da to pravzaprav ni bil pravi rafting ampak bolj turistični spust s čolnom. (ponudnik nam je dovolil vzeti s seboj na raft tudi našega mulca, ki je star 5 let in še ni ravno plavalec).
Ponudnikov takih rafting spustov imaš tam v tistih krajih mislim da 26. Povečini imajo rafing za en dan ali tri dni. Pri raftingu za en dan te zapeljejo cca 15km od sotočja navzgor in tam štartaš, pa potem zaključiš nekje v bližini sotočja Tare in Pive (v Ščepan polju). Tam te lahko pa potem čaka recimo kako prasence ali jagnjeæe pečenje, ali pa meso in krompir pod sačem
cheer.gif
- pač odvisno od dogovora.
Trodnevna varianta je, da te peljejo do Ðurđeviæa Tare (mislim da malo višje od tistega velikega mosta) in potem pluješ tri dni dol do sotočja, 2x prenočiš...
Najbolj arenalinski pri tem raftingu je bil prevoz s kombijem (večina jih izgleda precej kavbojsko) do začetne točke. V relativno kratkem času se namreč po ZELO ozki gozdni cesti zvrsti ducate (ja ducate) kombijev, ki se kajpak na tej gozdni cesti morajo tudi izogibati en drugemu in to včasih izgleda dobesedno kot pri norcih.
Ja pa promet po reki je v določenem času - tam po 12. uri tudi skoro tak kot na celovški v jutranjih urah. Rafti skoro v koloni vozijo.
Bom poskusil še kako fotko za pokušino priložit...
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Kot rečeno - par utrinkov z raftinga (ostale slike so nekoliko bolj osebne):
Upam, da ne bo preveč salatasto izgledalo...

Ta narbolše, kar sicer pride na koncu
grin1.gif
:

Le od kod mi je znano to kar je napisano na raftu? (sem videl tudi takega s "s" na začetku)
smile-1.gif


No, tudi nekoliko novejše smo videli...

Prihod na vmesno postajo:

Tobogan je vedno atrakcija...


Kot sem rekel - gužva (čez par minut je bilo še precej bolj živo)

Utrinek...

Tudi peščeno plažo so nam pokazali:
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Citat:
A je tudi v resnici reka take lepe barve.

Ja, takšna je, kot na fotografijah
smile-1.gif

Edino temperature vode fotografije ne pokažejo - mi je bilo še v neoprenki hladno
grin1.gif