Kamera - nadzorna (varnostna)

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
Potreboval bi kakšen nasvet za nabavo ene kamere, nadzorno-varnostne, al kako se že reče.

Torej želje:
* samostojna: prikljjučim jo ne elektriko, vtaknem SIM kartico in to je to.
Ni priključena v WiFi ali LAN.
* vsakih n sekund pošlje sliko na FTP.
* na SD kartico (ali kako drugo) shranjuje posnetke zadnjih 5 dni.
Lahko tudi samo takrat, ko zazna gibanje.
Posnetek je torej lokalno na kameri shranjen.
* Preko spleta (oblaka,...) dostopam do posnetkov in jih shranim k sebi, ali izbrišem.
* "nočni" vid
* lepo bi bilo tudi premikanje kamere, ni pa nujno.

Kamera bo zunaj, ampak pod streho.

Kakšen predlog?
Hvala J.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
Hmja, nima FTPja.
Oz. v navodilih za postavitev FTPja piše, da navodila veljajo za vse kamere, razen "except for all Reolink battery-powered cameras"
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Škoda, če je tako. Sicer je videti simpatična zadevica. Tudi sam iščem nekaj podobnega, bi pa rad sliko imel na kakšni spletni strani. Če ne bi šlo drugače, bi bilo dobro, če bi šlo vsaj s kakšno skripto potegniti sliko iz oblaka.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Reolink imajo (vsaj wifi kamere) FTP vezan na storage na SD kartici. Sicer pri 3G/4G boš imel več problema z delovanjem FTPja preko mobilne povezave (nestatičen IP, blokirani porti s strani operaterjev, ...)!
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
Reolink imajo (vsaj wifi kamere) FTP vezan na storage na SD kartici. Sicer pri 3G/4G boš imel več problema z delovanjem FTPja preko mobilne povezave (nestatičen IP, blokirani porti s strani operaterjev, ...)!
Mislim, da se ne razumeva.
KAMERA bi občasno pošiljala slike na FTP (s statičnim naslovom).
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
V navodilih ti piše, da deluje samo s SD kartico ali cloudom, vendar ne pri nas:
1632229847325.png
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
V navodilih ti piše, da deluje samo s SD kartico ali cloudom, vendar ne pri nas:
Poglej priponko 48546
Za katero kamero je tole?
Ker gledam za Reolink GO in tam je oblak za Slovenijo podprt. Imajo pa napisan samo A1. Pravkar sem imel Livechat z njimi, ker sem jih vprašal, če gre tudi s kakšnim resnejšim operaterjem :fredi: pri nas. Pa so jamrali, da so testirali samo z A1. Po mojem sploh ni razlike, če bi vtaknil Telekomovo SIM kartico notri - ali pač?

UPDATE: pa verjetno te kamere ne moreš uporabiti kot webcam, da bi dobil (vsaj občasno) sliko na svojo spletno stran?
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.040
2.361
113
Če mene vprašaš gledaš narobe. Ti podatki niso za oblak (torej shranjevanje posnetkov v oblaku, ker tega v EU sploh ne podpirajo, čeprav obljubljajo že nekaj let). To je le podatek, da kamera dela z A1, delala pa bi morala tudi z ostalimi operaterji, ker na koncu koncev rabi le mobilno povezavo, v internet pa se povezuje preko UID (to je njihov identifier za kamere, da jih potem aplikacija najde). Dejansko neke sorte dinamični DNS. Meni na stacionarni povezavi delajo vse ok, na mobilno pa jih nisem skušal priklopiti, bi se pa to dalo izvesti razmeroma enostavno za test. Na enem telefonu vzpostaviš dostopno točko, kamero daš na ta WiFi in potem skušaš iz drugega telefona preko aplikacije dostopati do kamere. Načeloma mora delati tudi za mobilnim NATom.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Jaz imamo 2 reolink kameri na hrvaškem in dejansko je pri eni problem pri povezovanju. Iz mobilnega omrežja (telekom) se je skoraj nemogoče povezati, če sem na wifi se pa takoj. Novejša reolink se mi pa povezuje brez problema iz kjerkoli.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Za katero kamero je tole?
Ker gledam za Reolink GO in tam je oblak za Slovenijo podprt. Imajo pa napisan samo A1. Pravkar sem imel Livechat z njimi, ker sem jih vprašal, če gre tudi s kakšnim resnejšim operaterjem :fredi: pri nas. Pa so jamrali, da so testirali samo z A1. Po mojem sploh ni razlike, če bi vtaknil Telekomovo SIM kartico notri - ali pač?

UPDATE: pa verjetno te kamere ne moreš uporabiti kot webcam, da bi dobil (vsaj občasno) sliko na svojo spletno stran?
Živjo,
od tule sem skopiral:
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Če mene vprašaš gledaš narobe. Ti podatki niso za oblak (torej shranjevanje posnetkov v oblaku, ker tega v EU sploh ne podpirajo, čeprav obljubljajo že nekaj let). To je le podatek, da kamera dela z A1, delala pa bi morala tudi z ostalimi operaterji, ker na koncu koncev rabi le mobilno povezavo, v internet pa se povezuje preko UID (to je njihov identifier za kamere, da jih potem aplikacija najde). Dejansko neke sorte dinamični DNS. Meni na stacionarni povezavi delajo vse ok, na mobilno pa jih nisem skušal priklopiti, bi se pa to dalo izvesti razmeroma enostavno za test. Na enem telefonu vzpostaviš dostopno točko, kamero daš na ta WiFi in potem skušaš iz drugega telefona preko aplikacije dostopati do kamere. Načeloma mora delati tudi za mobilnim NATom.
Torej ne moreš shranjevati v njihov oblak, pač pa samo na kartico? Samo potem pa vprašanje, ali sploh deluje aplikacija?
Mislim, da ta kamera WiFija sploh nima in jo moraš priključiti v svet samo preko mobilnega operaterja.
Kakorkoli že, po specifikacijah je zelo blizu željam, očitno pa nekaj stvari še manjka do nakupa.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.040
2.361
113
Torej ne moreš shranjevati v njihov oblak, pač pa samo na kartico? Samo potem pa vprašanje, ali sploh deluje aplikacija?
Mislim, da ta kamera WiFija sploh nima in jo moraš priključiti v svet samo preko mobilnega operaterja.
Kakorkoli že, po specifikacijah je zelo blizu željam, očitno pa nekaj stvari še manjka do nakupa.
Da. Samo kartica ali FTP pri podprtih kamerah. Zakaj aplikacija ne bi delovala? Nisem mislil na dotično kamero ampak, da bi preizkus naredil s kako cenejšo, ki bi jo priklopil preko WiFi dostopne točke na telefonu. Tista 4G je kar draga, da bi jo imel samo za test.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.040
2.361
113
Jaz imamo 2 reolink kameri na hrvaškem in dejansko je pri eni problem pri povezovanju. Iz mobilnega omrežja (telekom) se je skoraj nemogoče povezati, če sem na wifi se pa takoj. Novejša reolink se mi pa povezuje brez problema iz kjerkoli.
Si posodobil firmware?
 

fatmir

Pripravnik
2. maj 2009
104
1
18
Jaz imamo 2 reolink kameri na hrvaškem in dejansko je pri eni problem pri povezovanju. Iz mobilnega omrežja (telekom) se je skoraj nemogoče povezati, če sem na wifi se pa takoj. Novejša reolink se mi pa povezuje brez problema iz kjerkoli.
Zdravo,

isti problem. Doma imam reolink wifi kamero. Povsod iz tujine se mi poveže preko gsm omrežja iz prve, sam iz slo (bilo kater ponudnik, probal vse) omrežja se zelo težko poveže, uspe šele po 10 poskusih.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.040
2.361
113
Zdravo,

isti problem. Doma imam reolink wifi kamero. Povsod iz tujine se mi poveže preko gsm omrežja iz prve, sam iz slo (bilo kater ponudnik, probal vse) omrežja se zelo težko poveže, uspe šele po 10 poskusih.
Posodobi firmware in aplikacijo če je še nisi. Meni je tudi kakega pol leta nazaj tako delalo, sedaj pa dela praktično vse BP. Kaj so spreminjali ne vem, imam pa povsod najnovejši firmware (7 kamer).