Kamera za nadzor iz vozila

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Ok, stupid naslov teme...so let me explain:
Iščem nadzorno kamero (ali kamere), ki bi omogočala sledeče:
- zadosti kakovostne dnevne posnetke, da lahko prepoznam posranca, ki mi redno pušča podpise na avtu
- zadosti kakovostne nočne posnetke (IR osvetlitev torej), da lahko [glej zgoraj]
- kamera za 360 stopinjsko snemanje ali vsaj izjemno širok kot snemanja, da pokrijem vse strani vozila
- možnost "stealth" namestitve, da podlasica te zadeve ne opazi
- snemanje na SD kartico

opcije:
- proženje snemanja ob zaznavi premikanja

Če ima kdo dobre praktične izkušnje, bom vesel tudi kakšnega, tozadevnega nasveta glede optimalne namestitve kamere ipd.

BTW: zadevo sproti prijavljam na lokalni policijski postaji...in zavarovalnici.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Kamero namestiš zunaj vozila, recimo tisto lovsko. Ne vem kje si doma oz. kje puščaš vozilo, ampak če imaš vedno na istem mestu je to najboljša rešitev.

Znotraj vozila z IR osvetlitvijo dobiš samo odsev, tudi sam PIR senzor skozi šipo ne bo deloval (oz. bo deloval nezanesljivo).
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Avto je vsakič parkiran drugje. Možnost stalnega nadzora je z višine cca. 30m. Ne vem kako kvalitetno svetijo IR reflektorji na takšni razdalji. Je pa problem, če je avto pod drevesom, kjer pa se je zadnji vandalizem ravno zgodil.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
V mislih sem imel takšno IR kamero (za osvetlitev tistih slabih 4.5m, bi verjetno zadostovalo), ki bi jo zmontiral na spodnjo stran zunanjih ogledal, povezal z recorderjem in nastavil, da snema celo noč. Any ideas kaj vse bi potreboval za zanesljivo snemanje?
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Tnx za predlog. Nisem prepričan (nisem našel kakega posnetka), kakšna je kakovost slike v temi (brez razsvetljave)?
So pa tele poceni kitajske kamerce, ki sem jih gledal, tudi na meji uporabnosti s svojimi 420TVL.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Kamerca na linku ti naredi 2MP (aka. fullHD) video, sam pravim... zdej, v temi bo vsaka imela slabšo kvaliteto, ampak pri 2MP senzorju ni hudič da se ne vidi kdo ti hodi okoli avta. Za snemanje čez okno (praviš 30m) je 2MP pri nekem normalno širokem kotu še vseeno toliko, da se da razbrat registrsko z avta...