Kamelhaar plašč - kje dobiti?

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Kot torej piše v naslovu teme iščem omenjeni kos garderobe, brezčasna klasika, plašč iz kamelje dlake.

V Ljubljani sem spraševal v Maxi Market, Nama, Zara, Emporium... ...tistih ropotarnicah v hali a se je že na daleč videlo, da ni šans.
Nikjer nimajo (niso dobili, naročili
confused-1.gif
..) niti enega samega kosa. Prodajalka v Nami, tista "klasična" prodajalka "stare šole" - v absolutno pozitivnem smislu, mi je rekla, da nisem prvi, ki to iščem in da jih očitno v Ljubljani nikjer nimajo.

Edino v Emporiumu so mi ponudili varianto, da ga mi ga neka italijanska firma izdela po naročilu za 1.800 EUR
rolleyes-1.gif
. OK, razumem, da tak plašč ni 300 EUR, samo ta cifra je pa vseeno "malo" huda.

Tudi google ne najde nič pametnega, razen enega na Nemškem Ebayu, samo prodajalec ne pošilja v tujino.

Ima kdo kakšno idejo kje bi bilo možno kupiti en tak kvaliteten plašč? Avstrija?
Ali se taki plašči sploh več ne prodajajo
confused-1.gif
?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Ja, v Zari sem tudi pogledal.
Hvala za link, kako jaz tega z googlon njsem našel
tongue-1.gif
.

Na Ebayu gledal tegale, ki je pravkar šel za 151 Eur
cry12bpy.gif
- tip ni hotel pošiljati izven DE:
Ebay.de
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Drugi je, glede na odstotek volne...iz...æelave kamile
evil.gif

Camel wool double breasted full length trench coat with belt. 57% Wool,36% Polyester,5% Acrylic,2% Nylon. Professional Dry Clean Only.

Vprašanje, če je tu notri kaj kamele. Se pa ne da primerjat s tistim plaščem z drugega linka. Je pa očitno zadeva zopet rahlo demode in bo treba za več ponudbe počakati nekaj časa. Mislim, da so bile zadeve iz kamele precej bolj aktualne pred nekaj leti.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Zakaj iščeš v Sloveniji, poskusi v Romuniji al pa Bosni, mogoče na Kosovem, ....sigurno imajo polno butikov za srednji sloj
evil.gif
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Ko smo ga nazadnje iskali smo našli štacuno v Celovcu, za glavnim trgom za lekarno nekje, majo vse od kamelhahr do klasičnih himalaja lodnastih, kolikor se še spomnim, je bila nekje v bližini ena trgovina z s šiviljskim materijalom oziroma priborom.

Lp D