Kam v tujino prestaviti bančni račun da bo zastojn

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jah jaz sem tudi povabil samo enega (v času, ko so že ponujali nagrado), ostalim sem pač rekel, da naj se direktno registrirajo, saj od nagrade ni bilo nič (kljub temu, da so bili izpolnjeni vsi pogoji), pa tudi ostali na forumu so javili isto. No en je menda uspel iztržit na podpori, da so mu na koncu le izplačali.

Sicer pa N26 kljub temu precej uporabljam. Prihodkov sicer ne dobivam direktno gor ampak občasno prenakažem, vseeno pa bolj kot ne vse plačujem s to kartico. Začel sem jo uporabljat že za to, ker moja banka še vedno nima brezstične kartice in ker je v tujini večinoma bolj ugodno plačevanje kot z drugimi kartici, ki jih imam (v določenih primerih ima Revolut sicer boljši tečaj, ponavadi je tam tam ali pa je boljše na N26). Poleg tega MasterCard Debit sprejemajo tudi ponekod, kjer Maestra (ki ga kot debetno kartico še vedno ponuja večina naših bank) ne. Včasih sicer kombiniram s Curve kartico za dvigovanje v tuji valuti brez dodatne provizije. Če drugega ne, je pa super za plačevanje preko neta, ker lahko plačuješ skoraj vse (podpira recimo Secure3D, ki ga Revolut in večina podobnih kartic ne podpira je pa ponekod obvezen, pa še za nas je izdana kot Slo kartica in jo lahko uporabiš npr. za slovenski iTunes account). Pa recimo brezplačna SEPA nakazila in direct debit tudi prav prideta ali pa Money Beam drugim N26 userjem za deljenje računa, ko se gre s sodelavci na malco itd. Dokler je vse to zastonj, se ne mislim pritoževat. Ne bi pa ravno življenskih prihrankov tja dajal (niti nima smisla, ker ni obresti).
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.339
113
enemu sem poslala invajt in nisem dobila od n26 obljubljenega, ko se je registriral preko mene in nakazal denar. kar pač mene odbija, ker se obljube držijo ali se pa raje ne dajo.
zdaj nikomur več ne pošljem invajta, niti nikomur več ne omenjam n26, razen če se ne pojavi vprašanje v smislu:
- a je kje kaka čimbolj poceni/zastonj varianta in več kot TRR pa kartice ne rabim...
- sem slišal da obstajajo v tujini banke, ki imajo vse zastonj, pa lahko tudi Slovenci imamo tam račun. če kdo ve za katero...

potem pač povem, drugače sem pa tiho.
se opravičujem za zmeden post.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Ok dobro da vem kakšna je praksa da ne najedam folku s temi invajti.
Skratka nemška banka ....na primeru invajtov z balkansko prakso.

Da so " zastonj banka" še ne pomeni da lahko potem nategunsko oglašuješ.

Upam pa da res ni to praksa samo na vzhodnjakih ali boknedaj samo slovencih. Ker pol so pa zreli tudi za bojkot in akcijo proti.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Thanks for getting back to us.

Unfortunately, due to operational and technical reasons, the referral program in Lithuania and Slovenia for the moment is not working, we will contact you once the situation is resolved.

Please be aware that it might take a bit long.

We apologize for the inconvenient and thanks for understanding.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
btv kakšne dokumente nam je dolžna dati banka ob zaprtju računa. A je v praksi da se dobi kakšno potrdilo da si račun zaprl? Ali pač banki pač verjameš da ti bodo račun zaprli.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
upam da je to napisano nekje ko odpiraš račun... in ne na kakšni zanikrni podstrani na katero litvanci in slovenci nimajo vstopa..