Kam v tujino prestaviti bančni račun da bo zastojn

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Gledam oddajo Koda na rtvslo o bankah. Ana Vizovišek razlaga da so banke v tujini zastojn, pove pa ne katere? Ali torej obstaja še katera poleg n26?
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Gledam oddajo Koda na rtvslo o bankah. Ana Vizovišek razlaga da so banke v tujini zastojn, pove pa ne katere? Ali torej obstaja še katera poleg n26?
Odvisno kaj rabiš. Najbol popularen je vrjetno res kar N26, kjer dobiš zastonj tudi debetni MC. Imaš še Bunq, ampak na free računu na dobiš kartice (imaš pa IBAN, zastonj SEPA plačila in direct debit, itd.). Revolut sicer mislim, da še ni prava banka, dobiš pa vseeno svoj IBAN, kamor lahko dobivaš tudi plačo oziroma nakazila od drugih, je pa treba MasterCard/Viso plačat ampak samo v enkratnem znesku za naračilo. Definitivno je še kakšna druga opcija, Monese vem da je plačljiv, Monzo pa vsaj uradno za Slo ne ponuja storitev.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.945
3.234
113
Gledam oddajo Koda na rtvslo o bankah. Ana Vizovišek razlaga da so banke v tujini zastojn, pove pa ne katere? Ali torej obstaja še katera poleg n26?
Obstaja še kup brezplačnih bank, samo se moraš pri večini zglasit na licu mesta, ni redko da pogojujejo tudi vsaj neko vrsto rezidenstva v državi kjer se banka nahaja. Še pred N26 je bilo več pripevkov o takih bankah tudi na Alterju, kjer so se ljudj vozili v tujino odpirat račune (ampak ok, to je bilo tudi za skrivanje denarja pred slovensko davčno upravo). N26 je zanimiv ker je en redkih kjer deluje vse na daljavo in iz takorekoč celega sveta.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

tudi jaz sem nabavil N26, v par dnevih kartica, bp zadeva
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Ok sem tudi sam si zrihtal N26, če rabi kdo lahko pošljem invitation, delim 50% nagrade se pravi 7,5 €. Me pa zanima katere pomanjkljivosti ste dosedaj opazili, oz kateri so razlogi da bi to postal vaš edini račun?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Kolega, ki si je preusmeril tja plačo in je sedaj to njegov edini račun, je povedal da ga moti naslednje
* Ne vidiš kdaj in koliko te bo usekal kak trajnik. Pač zgine dol ko zgine.
* Da je vse trajnike preusmeril na N26 je dal skoz dobesedno pravi križev pot. Niti v enem primeru ni šlo gladko skozi. Vseeno je pa na koncu praktično vse zrihtal. Mislim da pri merkatorju pa res ni šlo in jih je pač skenslal.
* Plačo dobi na račun en dan kasneje ko vsi ostali. Lahko da je to samo težava firme.
* Pri plačilu položnic ni polja za sklic, tako da plačila večinoma ne bodo šla avtomatsko skoz in obstaja nevarnost da kdo kaj zaserje. To je lahko zelo neprijetno, ker lahko zveš da kak račun ni bil sprocesiran šele ko ti nakopljejo izvršbo. Spet odvisno od firme.
* Ne moreš dobit kredita
* Ni nobenega limita
* To ni niti ne moreš dobit polnozrnate kreditne kartice. To je lahko problem predvsem pri kakih letalskih kartah ali rentacarih, kjer si hočejo rezervirat denar kot jamstvo.
* Določeni avtomati imajo probleme s to prozorno kartico. Zgodbe so predvsem s hrvaških cestninskih. Zelo neprijetno, ko ti tam avtomat požre kartico in moraš pol ure čakat na administratorja.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Glede nakazila plače... medržavna bančna nakazila (redna) potekajo 1x na dan (mislim da ob 10ih) , medtem ko notranja vsaki 2 polni uri, začenši ob 8ih zjutraj, zadnje mislim da je ob 16 uri. Če firma zamudi uro, gre medbančna poravnava skozi šele naslednji dan, prištej še čas za obdelavo na ciljni banki.
Isto velja za plačila UPNjev in DBjev.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.945
3.234
113
* Določeni avtomati imajo probleme s to prozorno kartico. Zgodbe so predvsem s hrvaških cestninskih. Zelo neprijetno, ko ti tam avtomat požre kartico in moraš pol ure čakat na administratorja.
To je ena zgodba... anekdotična... nepotrjena... ker je "črpalkar rekel, da se to dogaja".
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
To je ena zgodba... anekdotična... nepotrjena... ker je "črpalkar rekel, da se to dogaja".

Ne drži. Jaz sem dobil to informacijo s tega foruma, od enega modela ki se mu je to osebno zgodilo. Ne vem zakaj bi si takšno stvar zmišljeval. Mogoče ce bo celo sam javil.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne drži. Jaz sem dobil to informacijo s tega foruma, od enega modela ki se mu je to osebno zgodilo. Ne vem zakaj bi si takšno stvar zmišljeval. Mogoče ce bo celo sam javil.

In ce si dobil informacijo od ENEGA MODELA s tega foruma, je to ze vsesplosen problem... ? Jaz sem tudi zasledil to zgodbo... ampak le od enega... in NI potrjeno, da je bil problem v prozorni kartici... Sam dosedaj se nikoli nisem imel problema na nobenem avtomatu... Res pa je, da sem jo zaradi tiste zgodbe potisnil v avtomat in upal, da se mi ne bo zgodilo ;)... Zanimivo je, da sem recimo za placilo parkirnine na avtomatu na kongrescu v Ljubljani ravno zato najprej uporabil Revolut in jo je zarvnilo... potme sem probal NLBjevo MC, na koncu sem probal se z N26 in uspesno placal parkirnino... ;) ... ampak tega, da bi avtomat pozrl kartico, pa se nisem dozivel...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Dobro, vzamem nazaj.

Avtomati nimajo problemov s prozorno kartico, ker je Jest uspešno plačal parkirnino na kongrescu.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.945
3.234
113
Flixbus za plačila z nemškimi karticami ne računa provizije za nakup. Ne vem kako so to legalno upravičili znotraj EU ampak tako je.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
V EU provizija za plačilo s katerokoli kartico ni več dovoljena. Če Flixbus slučajno res še zaračunava provizije za plačilo s karticami, bi jih lahko prijavil na inšpekcijo.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
ksz
Jaz mam N26...
Nobenih problemov, o katerih je pisal crnobog.
Vse, od plače, trajnikov in ostalega, dela BP...
Kakor kdo hoče, ne reklamiram...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
In ce si dobil informacijo od ENEGA MODELA s tega foruma, je to ze vsesplosen problem... ? Jaz sem tudi zasledil to zgodbo... ampak le od enega... in NI potrjeno, da je bil problem v prozorni kartici... Sam dosedaj se nikoli nisem imel problema na nobenem avtomatu... Res pa je, da sem jo zaradi tiste zgodbe potisnil v avtomat in upal, da se mi ne bo zgodilo ;)... Zanimivo je, da sem recimo za placilo parkirnine na avtomatu na kongrescu v Ljubljani ravno zato najprej uporabil Revolut in jo je zarvnilo... potme sem probal NLBjevo MC, na koncu sem probal se z N26 in uspesno placal parkirnino... ;) ... ampak tega, da bi avtomat pozrl kartico, pa se nisem dozivel...
Jaz sem tudi že plačal in redno plačujem na marsikaterem avtomatu, tudi tam kjer z Revolutom ne gre, ampak na Istarskem Y mi je pa kartico vseeno požrlo. In ne nisem bil edin, ker so na supportu rekli, da težavo poznajo in ni prvič pa tudi slišal in prebral sem isto zgodbo od drugih, preden sem se s to težavo javil tudi sam. Support pravi, da je problem, ker je kartica prozorna, zdaj če lažejo ali ne, se pa ne mislim spet prepirat. Definitvno pa to ni informacija ENEGA MODELA s foruma, ampak prej vseh, ki so s to kartico takrat poskušali plačat na istarskem Y, pa tudi supporta, ki je moral vsakič posebaj po reševat. Lahko, da je sedaj že kaj drugače, ampak jaz vem, da ne boš šel še enkrat probavat in spet čakat njihovega mojstra, da se priprelja tja, in kartico poišče v avtomatu (pač plačam s Curve kartico, ki je ravno tako vezana na N26, in je).

Sicer pa je tudi večina ostalih stvari kar se tiče sklicev, trajnikov itd. že večkrat predebatiranih v sosednji temi o N26. Med drugim tudi to, da (vsaj od slovencev) že nekaj časa noben ni dobil nagrade, če je koga povabil. No verjetno se da kaj iztržit, če se vam da prerekat s supportom.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
A pol švabska banda diskriminira slovence pri nagradah za invite?

Jaz recimo sem dobil enkrat ... ;) ...

C695A770-F8ED-40D3-A98F-B7AFB24FD243-20180418-073950.jpg
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
Jaz nisem dobila. sam enega sicer, ker res ne mislim folku najedat z nekimi linki za banko, ki požre svojo besedo, še preden se sploh začne sodelovati. Da se mi pregovarjati ne, nisem pa tudi že nikomur dolgo časa kaj govorila o N26, razen če je direkt vprašal po zastonj računu, kje... Briga me za 15 evrov, ampak to je prvi stik, povsem prostovoljen z njihove strani in začnejo potem srati na tak način, jaz jih jemljem z rezervo zdaj. fino za denar gor naložiti pa iti na dopust, ali pa kaj na netu kupiti, da se ti kdo ne zliže na kako bolj pomembno kartico, da bi jim zaupala kaj več, pa pač ne...

sčasoma, počasi najbrž... pri tej ali kaki drugi, ali pa bomo ugotovili, da so naše banke še precej fer. Po mojih izkušnjah se držijo tudi samo ustnih dogovorov, ko skozi vrata stopim, je tip vedel, kaj sva se zmenila 2 leti nazaj, čeprav nikjer napisano... in se tega držal. in zdaj njegov naslednik tudi.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Jaz nisem dobila. sam enega sicer, ker res ne mislim folku najedat z nekimi linki za banko, ki požre svojo besedo, še preden se sploh začne sodelovati. Da se mi pregovarjati ne, nisem pa tudi že nikomur dolgo časa kaj govorila o N26, razen če je direkt vprašal po zastonj računu, kje... Briga me za 15 evrov, ampak to je prvi stik, povsem prostovoljen z njihove strani in začnejo potem srati na tak način, jaz jih jemljem z rezervo zdaj. fino za denar gor naložiti pa iti na dopust, ali pa kaj na netu kupiti, da se ti kdo ne zliže na kako bolj pomembno kartico, da bi jim zaupala kaj več, pa pač ne...

sčasoma, počasi najbrž... pri tej ali kaki drugi, ali pa bomo ugotovili, da so naše banke še precej fer. Po mojih izkušnjah se držijo tudi samo ustnih dogovorov, ko skozi vrata stopim, je tip vedel, kaj sva se zmenila 2 leti nazaj, čeprav nikjer napisano... in se tega držal. in zdaj njegov naslednik tudi.
mal zmedeno pišeš:

Jaz nisem dobila....
Sam enega sicer...
Ker ne mislim najedat folku z linki...





Kje so požrli besedo?
Kje serjejo?