Kam v drugi polovici oktobra?

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
En lep pozdrav vsem popotnikom,

ker se mi ne ljubi nakladat, bom kar takoj prešel k bistvu in sicer me zanima kam jo mahnit za en teden v 2. polovici oktobra?

Pogoji so:
- all inclusive (hotelska storitev na nivoju) s čim širšim spektrom ponudbe in možnostjo zanimivih fakultativnih izletov
- temperatura, še primerna za čofotanje in poležavanje na soncu (to me najbolj skrbi), lepe in predvsem čiste plaže oz. morje
- cena okoli 500€ (plus minus nekaj rezerve)

Gre za "relaksacijski" dopust, torej mi ni do diskačev in nadležnih pijanih angležev, ki bi se mi drli pod oknom. Pač, izležavanje, uživancija in filanje baterij. Brez neprijetnih presenečenj
smile-1.gif
.

Vkolikor ima kdo kakšno izkušnjo, predlog itd. se izkreno zahvaljujem in bogato nagrajujem
smile-1.gif
.

P.S.: Prvotna ideja je Turčija (Antalya), vendar me je malo strah, rad bi kak info iz "prve roke", sploh glede destinacije same, hotelov itd. (v agenciji tako ali tako vse hvalijo, samo da prodajo)...

Hvala!!!
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
zakaj te je turčije strah
confused-1.gif

drugače pa za ta denar imaš kanarce,tunizijo,maroko,egipt.sploh slednji je bomba.vsaj meni.
dobra hrana,prijazni domačini,toplo tropsko morje polno življenja,veliko zgodovinskih destinacij za pogledat za ugodno ceno
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Ola, tnx za namig, bom prečekiral, kaj se dobi
smile-1.gif
... Eee, Turčije me je strah v tem smislu, ker folk pravi, da so plaže umazane (potem grem raje v portorož, LOL), da je futer v hotelih v pi..., predvsem se bojim, da bodo temp. v drugi polovici oktobra prenizke za kopat (js bi rad malo poletnega vzdušja še..., preden montl iz omare potegnem)...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
pravo poletno vzdušje za 500€ boš v tem času dobil izključno v egiptu.pa še to zelo težko iz brnika za ta denra.če misliš vzeti4* ai ponudbo. mal odklop ščekirej pa pejt iz minhna.jaz grem ponavadi v decmbru v egipt cena iz minhna pa je za 4*ai za 7dni t taxami nekje 400€
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Kako pa se odtransportiraš v Minken? Ker vožnja z mojo pijanko odpade
smile-1.gif
. Kateri hotel priporočaš? Egipt kam - Šarm el šejk ali Hurgada ali...?

Ima še kdo kak predlog?
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
lahko greš na vlak, lahko greš na bus, obstaja pa tut en kombi ki vozi tja
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
ne hurgada in ne šarm.pejt v marsa alam.ni tolk tursitično nabito pa še morje je bolj bogato.ob obali koralni grebeni.cene nižje.še vedno pa blizu luxorja da greš mal na potep po egipčanskih templjiv(karnak,hačepsut,dolina kraljev...)
do minhna grem ponavadi z kombijem-cena 40€ v eno stran in te pride počakat ko priletiš nazaj.vlak je povratno cca 70€ in imaš gratis karto za ubahn do letališča
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Aha, ful dobro izgleda tale Marsa Alam! Katero agencijo bi priporočil? Pa hotel, poznaš oz. si bil v kakem že? Imajo dober AI?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:

drugače pa za ta denar imaš kanarce,

Kanarci so premrzli za namakanje.......atlantik! Bil sicer decembra.....drugač pa podnebje lih taprav! Ne prevroč ne premrzu
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
V Oktobru ti pride s tem budgetom in destinacijami o katerih je tu govora, v poštev samo Egipt. Povsod drugje je premrzlo.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Jaz sem potoval po Antalyi in mi je od vseh delov Turčije še najmanj všeč. Turčije te same po sebi nikakor ne rabi bit strah, le njihove turistične destinacije niso nevemkaj... Je že kak Sunny beach v Bolgariji veliko veliko boljši, lepši, čistejši... no, konec oktobra je v Bolgariji že precej mraz in niti ni več prave sezone.

Za ta denar poglej še malo južneje
wink-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:

drugače pa za ta denar imaš kanarce,

Kanarci so premrzli za namakanje.......atlantik! Bil sicer decembra.....drugač pa podnebje lih taprav! Ne prevroč ne premrzu

kanarci oziroma atlantik okoli njih ma konstantno nekje 18-19 stopinj.za kopanje dovolj za namakanje premalo
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
vlak je povratno cca 70€ in imaš gratis karto za ubahn do letališča

Gratis zato, ker je vlak cenejši od prevoza s kombijem, ali si mislil kaj drugega?


ko si karto kupil si dobil kupon za gratis vožnjo od žel. do letališča
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Jaz sem potoval po Antalyi in mi je od vseh delov Turčije še najmanj všeč. Turčije te same po sebi nikakor ne rabi bit strah, le njihove turistične destinacije niso nevemkaj... Je že kak Sunny beach v Bolgariji veliko veliko boljši, lepši, čistejši. .. no, konec oktobra je v Bolgariji že precej mraz in niti ni več prave sezone.

O madona, pa kje vi hodite? V Turčiji so meni najlepše plaže daleč naokrog... Ampak za drugo polovico oktobra bi bilo bolje skočit do Egipta. Sem bila lani konec novembra, pa so bile temperature še prijetno okoli 28-29 stopinj. Samo sonce je že zašlo okrog 17h :/

Lp, Mitzy
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Jaz sem potoval po Antalyi in mi je od vseh delov Turčije še najmanj všeč. Turčije te same po sebi nikakor ne rabi bit strah, le njihove turistične destinacije niso nevemkaj... Je že kak Sunny beach v Bolgariji veliko veliko boljši, lepši, čistejši. .. no, konec oktobra je v Bolgariji že precej mraz in niti ni več prave sezone.

O madona, pa kje vi hodite? V Turčiji so meni najlepše plaže daleč naokrog... Ampak za drugo polovico oktobra bi bilo bolje skočit do Egipta. Sem bila lani konec novembra, pa so bile temperature še prijetno okoli 28-29 stopinj. Samo sonce je že zašlo okrog 17h :/

Lp, Mitzy
Še Grške plaže so lepše od Turških
wink-1.gif
Pa sem prehodil celo Antalyo. Zelo lepe plaže so tudi na severu Poljske, samo morje obupno mrzlo...
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Vsaj 8x sem že kupil povratne karte za vlak Lj-Munchen-Lj na ljubljanski žel. postaji v zadnjih nekaj letih in še nikoli nisem dobil kupona. Pa tudi na postaji trdijo (danes), da prvič slišijo za kake gratis karte za U-bahn do letališča. ???