Kam po izpit

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Počas se bom spravil delat izpit za motor, pa me zanima katera avtošola v Celju in okolici je najboljša za to? Pa koliko ur je ponavadi treba od začetka do štampiljke?
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Ne vem kako je v Celju...v Ljubljani bi trajalo cca. 2-3 mesece in kar nekaj denarja
zato sem šel teorijo delat v Trbovlje, vozil pa sem v Litiji.....
izpit sem imel prej kot v 14-ih dneh....seveda pa moraš imeti nekaj predhodnega znanja vožnje z motorjem.
Srečno, kolega
aplauz.gif
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Aha, no jst izkušenj z motorji nimam, sm sicer v prometu od jutra do večera, tko da glede predpisov ne bi smelo bit problema, bom verjetno porabil več časa da se navadim sploh na vožnjo motorja. Samo me vleče že kaki dve leti da bi naredu izpit pa bo kar bo. Sm tud razmišljal da bi s kom šel na kak poligon da se vsaj malo navadim?

Me pa še neki zanima. Jutri grem na zdravniški pregled. Ko sem delal za druge kategorije zdravniškega, nism rabil očal, no od takrat pa se mi je vid poslabšal in zdaj nosim očala, dioptrije niti ne vem, ni neka huda ker vidim tudi brez, samo nekoliko slabše. In zdaj me zanima, jutri na zdravniškem bo to glede očal opravila pregled kar zdravnica al bo treba it še k okulistu? Pa verjetno potem dobim tudi štempelj v vozniško da vozim z očali?

In drugo, a se sedajle sploh opravljajo vožnje z motorji v avtošolah, glede na to da je zima, sicer hudo mila, pa vseeno? Nekatere avtošole menda odjavijo motorje čez zimo...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Kolikor jaz vem, večina AŠ nima registriranih mopedov, zdi se mi, da obstaja nek zakon oz. odločba, da jim v zimskih času ne dovoljuje izvajanja voženj. Državna izpitna komisija določi termin od katerega naprej se lahko opravlja praktični del izpita. Termin je predvsem odvisen od vremena, ponavadi od marca naprej....
Evo, tako je meni lansko leto razložil inštruktor...
smirk-1.gif
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
A tako, no nič hudga bom pa spomladi šel ko bojo tud ceste bolj prijazne. Zdravniškega sm sicer naredu brez problema tud vid je bil ok.
cheer.gif
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Gledam proti BMW 650GS, sam še nism ziher bo treba najprej sprobat če mi bo ok.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik RBULL pravi:
Wellcome to club
zmaga.gif

Mehanikov sam svoj mojster!
hysterical-1.gif

A na dvorišču imaš nasut pesek da ti popije olje k bo kaplal...
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik RBULL pravi:
Wellcome to club
zmaga.gif

Mehanikov sam svoj mojster!
hysterical-1.gif

A na dvorišču imaš nasut pesek da ti popije olje k bo kaplal...

Ne razumem najbolje...BmW-ji so nekvarljivi
grims-1.gif

Kar pa se tiče olja....mogoče pri bokserjih.......pri meni ni kapljice
nahrung002.gif

BMW je zakon pa če vam je prav ali ne
zmaga.gif
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Ghibli ne bodi nevoščljiv nam, ki vozimo BMW-je
hysterical-1.gif
da se ti oddolžim za uslugo pri darilu za taščico
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
»A-125 do 11 kw«, »A omejitev do 25kw ali razmerje mo? motorja/masa do 0,16 kW/kg«, »A«.
Za tiste željne poletnih avantur na motornem kolesu ponujamo pou?evanje kategorij »A«.

»A-125 do 11 kW« Vsak, ki napolni 16 let lahko opravi to kategorijo. Po zdravstvenem pregledu in teoreti?nem usposabljanju (te?aju CPP) vas ?aka še vožnja z motornimi kolesi Yamaha. Sledi preizkus znanja iz vožnje pred komisijo avtošole Prah ter teoreti?ni in prakti?ni del vozniškega izpita pred izpitno komisijo. Po preteku dveh let po opravljenem izpitu se vam kategorija prepiše v kategorijo A brez omejitev.

»A-omejitev do 25 kw ali razmerje mo? motorja/masa, ne presega 0,16 kW/kg« ?e ste starejši, 18 let lahko presko?ite kategorijo A 125 do 11 kw in direktno opravite kategorijo A z omejitvijo. Postopek je enak kot pri kategoriji »A-125 do 11 kw«. Po preteku dveh let po opravljenem izpitu se vam kategorija prepiše v kategorijo A brez omejitev.

Za kategorijo »A« brez omejitve morate dopolniti 21 let. Pri tej starosti lahko direktno opravite vozniški izpit za A kategorijo brez omejitev. Postopek je enak kot pri prejšnjih programih usposabljanja kandidatov za voznike motornih koles.

Tako boste vozniški izpit za kategorijo A brez omejitev opravljali samo enkrat. ?e še niste dopolnili 21 let boste lahko opravili vozniški izpit za kategorijo A 125 do 11 kw (16 let) ali kategorijo A omejitev do 25 kw (18 let) in po preteku dveh let se vam bo priznala kategorija A brez omejitev. Tisti, ki pa dopolnite 21 let in imate vozniško dovoljenje ene od kategorij A, vendar manj kot dve leti, boste lahko opravili poseben prakti?ni del usposabljanja za pridobitev kategorije A brez omejitev.
 
Nazadnje urejeno:

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
ja je tako. Mislim pa da bo kmalu prišel ven zakon za neomejeno pri 24 letih (za ostale kategorije ne vem).
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
tudi meni glede na število nesreč. Sem si pa ravno zamislil motor in sem v fazi delanja izpita, zato upam da bom prišel skozi še po starem sistemu.