Kam je šlo 1500 let človeštva..

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
In kje v odgovoru to pove?
17758-icon_confused.gif

Tip si je postavil vprašanje in nato nanjga odgovoril in iz kombinacije vprašanja in odgovora je seveda razvidno, da trdi, da čarovnic ni bilo. Za bolj trdoglave in nevešče slovenskega jezika pa je neka alterjevka pripisala celoten tekst, iz katerega pa bi tudi zelo butastim ljudem moralo biti jasno, da tip pravi, da ni bilo čarovnic, saj to napiše tudi dobesedno.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Seveda... samo program se financira. Tu ni nobenih prikritih namenov zadaj.
hysterical-1.gif

tega ne vem, to moraš pa vprašati zakonodajalca, ko je bil zakon sprejet, so bili na oblasti 'levi' in imeli ustrezno večino v dz...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
mogoče pa so čarovnice obstajale. pa so jih vse polovili in pokurili pa so izumrle....
sicer pa so itak vse priznale(i). pač ne bi priznali...
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
mogoče pa so čarovnice obstajale. pa so jih vse polovili in pokurili pa so izumrle....
sicer pa so itak vse priznale(i). pač ne bi priznali...
Niso vse pokurili , sem zadnjič eno videl , sam nima metle -ma cayenna.
evil.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
ksz
Drgač pa je Slovenskemu narodu zelo velik preskok v razvoju omogočla Marija Terezija.
Seveda smo pa pol spet bli pametni in smo rili nazaj na Balkan.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
No, ne pametuj.

Predno ni bil podan cel članek, se tega ni dalo videt.

Jaz sem videl, sem pač bolje intelektualno opremljen kot večina bralcev, jebat ga...pa tako simpl je...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
No, ne pametuj.

Predno ni bil podan cel članek, se tega ni dalo videt.

Jaz sem videl, sem pač bolje intelektualno opremljen kot večina bralcev, jebat ga...pa tako simpl je...
Še posebej ........ se tako zgovarjanje sliši od nekoga, ki se vedno zgovarja na lastne "sarkazme" in se norčuje iz drugih, ki njegovih "sarkazmov" ne razumejo.

EDIT: da ne rečem, kaj taki (spet) iztrgani citati brez navedbe vira, povedo o avtorju sporočila.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.985
5.406
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:

Pa saj čarovnic v resnici niso sežigali.

To so si izmislili čebinarji, da bi ljudstvo odvrnili od cerkve...

ne-ne-1.gif
uni so jih žive zakopaval ne pa sežigal
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
Odgovor na prvi post:

Kot prvo, izjemen boom razvoja zadnjih 200 let je posledica dveh stvari IMO.
- Novo pridobljeno znanje je oviralo manj predsodkov in dovolj malih znanj se je uspesno pokloplo da smo prisli do ->
- Fosilna goriva

Bom dal v bold za tiste k se jim nebo dal vsega brat.

Pred fosilnimi gorivi je en clovek opravil dela za enega cloveka. Da si sebe in familijo samo nafutral je slo 3/4 tvojega dneva. 1/4 si se loh zajebaval z 'projekti in izumi'. Stevilke so seveda ilustrativne. Za nekatere stvari se je uporabljal mlin na vodo ali konj in clovek+tehnologjia je naredil dela za 10 ljudi.

Danes ekvivalent zahodnega lajfstajla je da vsakemu cloveku v vsakem trenutku streze najmanj 200 nevidnih suznjev s svojo energijo v obliki nafte, premoga,hidro energije, jederske energije.... Zato imamo udoben lajf (poleg tega da za nas azijci zaenkrat delajo prakticno zastonj) in zato imamo cajta da se ukvarjamo z razvojem vecino svojega delovnega casa.

To je dejstvo. TI zivis ravnokar udobje, ki so si ga lahko privoscili samo kralji v zgodovini clovestva. Ne zato k je LCD 24 incen in tipkovnica wireless, ampak zato ker ti streze enormna kolicina energije, da mas cajt bluzit namesto studirat kako bos pridelal nasledno zetev in kam bos fural krave spomlad na paso.

Od TU pride izjemen razvoj, ne zato k smo ljudje naenkrat ratali ful pametni zadnjih 200 let.


Seveda ko recem "mi", je to en pljunek v morje svetovne populacije. Ni treba it dalec, da vidis da je nas lajf iluzija za vecino ljudi na zemlji. In nevem ce se tisti ki se potegujejo za visji standard po svetu in pravicnejse placilo delavcev na vzhodu zavedajo da to neposredno vpliva na nase udobje tukaj.

Ampak meni je ok. Zivim v casu vrhunca razvrata udobja homo sapiensa in celo v casu ko mislim da bom dozivel in hopefully prezivel najvecji preobrat v zgodovini. Ko bo folku al potegnilo da na zemlji ni vec prostora za eksponentno rast gospodarstva (novice ala, letos je bila rast bdp 5% - to je eksponentna rast!) in neskoncen napredek in star-trek iluzije, ko smo uspesno dosegli vrhunec s tratenjem energij in tratenjem redkih resourcov in bo prisel cas za sustainable life. To ne pomeni da recikliramo in damo soncne celice na streho, ampak da resno ustavimo potrosnistvo.

Zaradi osnovnih znacilnosti ljudi to seveda nebo slo. V splosnem so ljudje zelo neumna vrsta, credo izjemno razvajenih ovc ki rata izjemno hitro nasilno in morilsko ce jim kaj ne pase in s kapitalisticno ureditvijo tudi ni prostora za nikakrsno resitev na veliki skali, ki ni profitna. Sploh brez diktature vizionarja. Demokracija je se ena stvar k 'funkcionira' zadnjih 100 let iz cist drugacnih razlogov kot folk misli. Poleg tega da se noben ne zaveda kako blizu smo prepada in kako hitro se blizamo na koliko razlicnih frontah naenkrat. Torej neizbezno nam bo zmanjkalo casa...

Trenutno resevanje problema nase odvisnosti od fosilnih goriv ni profitno. Ko bo, bo 15 let prepozno.

Ko bo v bliznji prihodnosti (<20 let, po vsej verjetnosti <10let) ratalo resno sranje z dobavo enega izmed glavnih virov energije, recimo nafto, se bomo pa dokaj hitro vrnili tja kjer smo bli leta 1800 - for ever. Seveda ne brez hujsih svetovnih konfliktov vmes.

Lah se pa tud zbrise 3/4 svetovnega prebivalstva in zivimo zahodne sanje se nadaljnih 300 let. To je se najlazje. Ali pa fuzijska elektrarna.

Sweet dreams,
Sasa