kakšne smuči

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
mal bolj široko stojiš, masa bolj nazaj in je to to. kolena mal več delajo, zato znajo tudi bolet če pretiravaš.
Očitno živiva na vzporednem planetu...ampak ko gledam DEMO prezentacije od McGiver bi lahko vsakemu demonsteatorju podstavil kahlo v zavoju :) Jaz temu pač rečem "WC poza"...kako alter znalci to izvajajo v miru & tišini pa nimam namena prevetjat :D
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem že "znal" carvat...pa mi ni dal miru...pa sem se na Cerknem (idealno na vrhu ko je ravno se za učit) enmu demonstratorju zalimal za hrbet pa gledal kje je fora da gre po obeh smučkah v zavoj (bil sem še stara šola samo po spodnji)...mal smo se čudno gledal...mal smo se lovil po smučišču (je mislu da mi bo uspel pobegnt :) ) In sm v enem dopoldnevu uspel dojet kako stat na obeh dilah v zavoju (pač zavzameš malo bolj WC pozo na smučišču :D )

če bi kdaj drsal, bi ugotovil, v čem je fora, da greš z obema skijama v zavoj :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.570
113
Mama ti je šla po obeh v zavoj. Notranjo smučko se dvigne (ampak samo na comprex dilah).

bojan_krizaj.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Zanimivo mi na smučkah to več ne predstavlja problemov...drsat & rollat mi pa nikoli ni uspevalo...

Ne dvomim pa vate in ti vrjamem da to tebi uspeva s sulicami iz 20. stoletja :D Pošolaš vse na Pohorju :)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zanimivo mi na smučkah to več ne predstavlja problemov...drsat & rollat mi pa nikoli ni uspevalo...

Ne dvomim pa vate in ti vrjamem da to tebi uspeva s sulicami iz 20. stoletja :D Pošolaš vse na Pohorju :)
s comprex 207 to ne gre, nimajo fake robnikov da bo samo zavijalo
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
No...sam ti se pač ne daš...pa mal bolj gajstno "popumpaš" v kolenih pa je nareto ko mora bit :D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Mnja....ne rečem kadar je kuclasto znajo lopate motit...greš pač malo bolj na repe(na rit) in špice skačejo čez kucle ko tvoja gumica z T10 čez valove :p

Ampak z slalomkami lahko lih tko oddrsavaš v zavoju če hočeš...z ostalimi manj zavitimi še tolk lažje...

Vse je kolk se znaš...oz kolk se sploh želiš igrat na pisti... ;)
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ma kdo kak nasvet katere pancerje probat, ce imam nizek nart in bolj tenke goleni. Nekaj sem probaval, pa se mi povsod dviguje peta. Se to resuje z vlozki, ce nocem ravno kakega termofita? Sem pa rekreativni smucar in ne bi kakih trdih tekmovalnih pancarjev.
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Rekreativni pancerji so vsi bolj namenjeni udobju in so posledično širši. Tako da neko vrsto prilagoditve bo najbrž treba naredit.
To ima pa že večina proizvajalcev take modele kjer se da obliko čevlja spreminjat. Za tvoj primer bi bilo najbrž najbolje da ti notranji čevelj nafilajo s peno, da je oblikovan po tvoji nogi.

V Koali v Višnji Gori ti to sigurno naredijo, pa v kakšni bolj specializirani trgovini tudi najbrž. Povprašaj tudi pri Alpini, njihovi modeli imajo neke funkcije za nastavitev volumna čevlja.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Za tvoj primer bi bilo najbrž najbolje da ti notranji čevelj nafilajo s peno, da je oblikovan po tvoji nogi.

Imam enake probleme kot geronimo. Sem pa tudi fural Alpina kjer so mi nafilali peno po moji nogi. Odlično za dve ali tri vožnje.
Za celodnevno guncanje pa je bila prava muka. Bolečine v nogah in obvezno odklepanje čevljev že v vrsti ko čakaš na lift.

Iščem spodoben čevelj, da mi ne bo noga plesala v njem po svoje v stilu - smučke levo - noge (in jst) pa desno...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Noga ti ne pleše, če imaš čevelj ravno prav "premajhen" ko ga kupiš. Notranji čevelj se po kakih 10 smučarijah rahlo stisne/skrči in tako postane večji. Seveda tak čevelj prvih par smučarij ni zelo udoben, bi ga moral odpirat po vsaki resni vožnji,... ampak kdo od tistih, ki smučate 7 dni na leto to sploh dela? ;)

Obstaja tudi nekaj trikov, kako tak razširjen notranji čevelj spet "zmanjšat" - najlažje in splošno uporabljeno - dodaš še en notranji vložek (jaz recimo to rešujem z grelnim vložkom pod originalnim), druga možnost je zunanje oblaganje s posebnimi lepljivimi penicami (včasih so imeli čevlji že pripravljene žepke in se je not vtikalo) in zadnja precej radikalna možnost je oblikovanje zunanjega čevlja s toploto.

Pa še nekaj mislim, da kar vsi proizvajalci uporabljajo isto velikost zunanjega čevlja v kombinaciji z dvema številkama notranjega - v takem primeru je zgoraj opisano še toliko slabše, če ste na "manjšem notranjem" in večjem zunanjem.

Za nakup smučarskih čevljev si vzamite par ur časa in vsaj 10-15 minut imejte polno zaprte čevlje na nogi - ja vem tega ne boste delali, tudi jaz ne, ampak jaz vem kaj pričakujem od čevlja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
hmnja, cena za boot fit?npr fischer...
najbrž ni nizka
sam vztrajam na atomicovih b9 rdečebelih, suha noga, lev gleženj pa x2, sešraufan skupaj
pa smo ga pogreli pri gležnju in malo razširili
še vedno ga spodaj odpenjam po skoraj vsaki vožnji...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.151
113
Noga ti ne pleše, če imaš čevelj ravno prav "premajhen" ko ga kupiš. Notranji čevelj se po kakih 10 smučarijah rahlo stisne/skrči in tako postane večji. .
Da dodam. na hitro še nekaj teorije o pancerjih.
more te "stiskat" povsod eakomerno. Nekje 10-15% voluma bo pridobil čevelj. Na dolžini nič.
Ko stojiš pokonci z zapetimi morejo bit prsti nabiti spredaj. Ko potisneš kolena naprej in peto nazaj bi se naj prsti glih tolko umaknili, da ne čutiš več čevlja.
V štartu probaš školjko brez notranjega čevlja. Nekje prst in pol dalši naj bo kot noga. Če je več ti je školjka prevelika.
To je garancija za muko v prviha parih urah (dnevih) smučanja. 3-4 dan je že znosno. Potem je pa to to, brez bolečin in plesanja. Še vsak me je preklel, ki sem mu pancerje po zgornjih "navodilih" našel. Po parih dneh se jim odpr nov pogled na smučanje. (So pa bli vglavnem vsi malo hodimo po trgovini pa ziher za eno številko večje kupci v preteklosti)

Če čutiš točkovne obremenitne ne bo nikoli bolje (razen predelava)

S pancerji se po trgovini ne hodi, ker niso pohodni čevlji in s tem ne ugotoviš NIČ.

Če si ženska se morejo obv ujemat z barvo smuči in vezi. Tu ni debate.

Še kaj pozabil?


Aja pa če ima kdo ugodno kako gs skijo tam nekje 188 pa radija tam nekje 25 naj piše na zs.

Glede kolen, ko pravite da trpijo na modernih smučkah. Kolen trpijo pri folku ki neve kaj dela, pa se malo nazaj nagne pa malo boke not pa malo nagiba levo desno. Potem pa smučka vozi njih in ne oni smučko. Takrat pa grejo kolena ja.
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Odpiram staro temo, da ne začenjam nove...

Nekako sem pred odločitvijo, da zamenjam stare Elanke Flow za nekaj novejšega. Sem srednje zahtevni smučar, uživam na urejenih progah in malo mešam med kratkimi in srednje dolgimi zavoji. Hitrost je odvisna od prostora na progi. Tudi kakšen dolg zavoj pri višji hitrosti paše... :) Višine imam 180cm ter (zimskih) 86 kg.

V izbor sem pri Intersportu izluščil ti dve smučki:


Fischer PROGRESS.F19

Salomon S/MAX X9



Po testih sta tam-tam tudi finančno sta cca. enaki. Nekako se ne morem odločiti. Bolj sem sicer naklonjen Progressorju.
Ravno tako sem malo v dvomih glede dolžine smučk. Ali izbrati 170, 175, 177 cm ali vzeti celo krajše od 170cm?!

Je kakšen stručko za nasvet?

TNX