kakšne smuči

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Stručkotov veliko! ;)

Jaz pod 180 cm pri enaki višini ne grem. Za Fischer poglej pri Vita. https://www.vita.si Pa Curve se sedaj kupuje od Fischerja, Progresorja ni več.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Jaz bi vzel kaj okol 165cm...ko omenjaš kratke in srednje zavoje...

Slalom dile ne bi? Btw to soboto maš v Nassfeldu "ski day" or whatever....greš lahko probat kake dilce...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Odpiram staro temo, da ne začenjam nove...

Nekako sem pred odločitvijo, da zamenjam stare Elanke Flow za nekaj novejšega. Sem srednje zahtevni smučar, uživam na urejenih progah in malo mešam med kratkimi in srednje dolgimi zavoji. Hitrost je odvisna od prostora na progi. Tudi kakšen dolg zavoj pri višji hitrosti paše... :) Višine imam 180cm ter (zimskih) 86 kg.

V izbor sem pri Intersportu izluščil ti dve smučki:


Fischer PROGRESS.F19

Salomon S/MAX X9



Po testih sta tam-tam tudi finančno sta cca. enaki. Nekako se ne morem odločiti. Bolj sem sicer naklonjen Progressorju.
Ravno tako sem malo v dvomih glede dolžine smučk. Ali izbrati 170, 175, 177 cm ali vzeti celo krajše od 170cm?!

Je kakšen stručko za nasvet?

TNX
170 ali krajših sigurno ne, če vsaj kolikor toliko solidno smučaš. Zgoraj navedne fischer so sicer " star" model,...ampak kolikor poznam zelo dobra rekreativna smučka. Za tvojo težo na nižji rang ne bi šel.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Jaz imam 183cm pa 100+kg.....za 1x imm Elan SLX 172cm.......naslednje bodo definitivno 165cm.....za boljšo okretnost

Imam šanso smučat na fotrovih SLX 160cm.....pa so malenkost prekratke!

Ne vem kaki super mojstri ste da bi meli pri karvah skoraj večje dilce od sebe :D Sploh za kratke zavoje in malo srednjih kot je opisal OP
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tebe je cajt povozil. ;)

Drugače pa ja, znamo smučat in smučanje je veleslalom. :cool:
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Hvala za predloge in debato.

Sedaj imam 168cm in pri višjih hitrostih niso stabilne razen, če sem skozi na kantih, pa še tam hočejo po svoje. Sicer sem letos menjal tudi čevlje in je že precej razlike, vendar bi šel še korak naprej pri opremi. V bližini nimam kakšnih testnih poligonov, takrat ko pa je prilika, je pa kaj drugega vmes, da ne pridem na sneg.

Bom preštudiral še RC4, da vidim "kje sem"...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Teb bodo šle tud 192cm po svoje.....ker karve pač MORAŠ vozit po kantah drugače vlečejo vsaka mal po svoje...odvisno pač od terena :)

Problem nimaš v smučkah ampak v tem da znaš smučat po starem...

Raje kot da vržeš 300-400eur v nove dile si najami enega inštruktorja za kak dan ali 2....Cerkno zgoraj je super za učit ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in Zgaga

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kot recimo? Nočna vožnja v ratrak, padec v prepad na neurejeni ledeni poti (včeraj),...? Kaj ima to z dilo?

Malo poglejte okoli sebe kaj se dogaja v smučariji - carving lok na dilah se manjša, razlika med SL in GS dilo je pri enaki dolžini le dva ali tri metre v radiusu.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
smučam 20 let redno, pa tudi opazujem okoli sebe. Čudno, da ni več nesreč.

Najhušja kombinacija je ta, da skoraj neznalec kupi dilce dolge 180cm + podkapa pod čelado... itak da leti.... nadzora pa nobenega.
Enostavno so to prehitre smuči.... sem probaval vse živo. Je užitek se peljat s takimi, ampak NI VARNO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Toliko kot ti smučaš na še skoraj enkrat toliko sem aktivni učitelj smučanja, pa še nadzornik smučišča, tako da mislim da vem kaj govorim.

Nikoli ni smuča kriva, če jo vozi neznalec ali bedak.

Pri karving smučeh pa nesreč ni bilo? Zaletavanje zaradi nenormalnih lokov, potrgane vezi zaradi velikih sil, padci s proge "ker je kanta zagrabla",...

Generalno je na smučišču enak problem kot v prometu, šolah,... jaz, jaz, jaz pa dolgo nič, pa spet jaz.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Problem nimaš v smučkah ampak v tem da znaš smučat po starem...

Ko sem šel iz elanovih 198cm dolgih skulic (pa so že imele poudarjen stranski lok) na šauflasti FLOW sem imel vse hlačnice in čevlje porezane, ker sem vozil "po starem". Skozi čas sem uspel nekako osvojiti zibanje. Pri višjih hitrostih pa mi plavajo, česar pri sulicah ni bilo.

V nedeljo vidim, da ima vital testiranje na Kopah. Upam, da mi bo uspelo iti testirat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Nikoli ni smuča kriva, če jo vozi neznalec ali bedak.

evo, tle je največji problem!!
Kar vsak bi imel zdaj 180cm dolge smuči...pa brzino 70 km/h, znanja pa nobenega

Zgaga je vozil Elan flow smuči in ti mu priporočaš 180cm...jaki učitelj si!

ok, sj se umikam iz debate, ker je brezzveze.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Ja. Je brezveze. Ne vem kako smo včasih preživeli z 203+cm dolgimi smučmi?!

Pa je danes s pol krajšimi dilami bistveno več hudih nesreč. Go figure... :confused:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
evo, tle je največji problem!!
Kar vsak bi imel zdaj 180cm dolge smuči...pa brzino 70 km/h, znanja pa nobenega

Samo na tole ti še odgovorim: lahko te dam med prijatelje na FB in si ogledaš moje tracke z novoletnega 9 dnevnega smučanja v Dolomitih in okolici, lahko pa mi na besedo verjameš - redko preseženih 50 km/h pri normalnem smučanju, pa spadam med divjake - špico pa sem imel nekih 90 km/h enkrat v 9 dneh par sekund na neki povezovalni modri progi. Teh brzin ni lahko dosegat in povprečen "turist" se vozi med 30 in 45 km/h, pa če ima dovnhilke gor al pa ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Ja. Je brezveze. Ne vem kako smo včasih preživeli z 203+cm dolgimi smučmi?!

Pa je danes s pol krajšimi dilami bistveno več hudih nesreč. Go figure... :confused:

včasih smo zavijal z odrsavanjem...včasih so na vrh smučišča vozile vlečnice in največ dvosede....včasih si se po progah vozil skoraj sam...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zgaga 12.1. imaš na Golteh Elan test.

KStoner Vse je res razen zadnje trditve - včasih smo stali v vrsti do telefonske in do pol Cojzarice - domačini bodo že vedeli kaj pišem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Zgaga je vozil Elan flow smuči in ti mu priporočaš 180cm...jaki učitelj si!

ok, sj se umikam iz debate, ker je brezzveze.

Kje tocno je problem? Saj ce maš 180 še ne pomeni, da je treba vedno in povsod po kanti pelat. Prvi del zavoja vrtiš in če teren in znanje dopušča izpelješ po robniku, drugače pač vrtiš do konca zavoja. Se vsaj bol pravilno pelješ ko na 165 r11 ko samo malo z boki folk ziba in je to to, ker skija vse sama nardi.