kakšne smuči

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Pozdravljeni,malo razmišljam, da bi si kupil nove smuči. Kadar pridem v trgovino, me prodajalec vpraša, kakšne smuči hočem/iščem, oziroma kakšen smučar sem. Tukaj se mi ustavi. Sem, po mojem mnenju dober rekreativen smučar, vsaj če se primerjam z ostalimi na smučišču. Po vseh terenih se peljem brez problemov. Rad smučam dolge karving zavoje. nikoli nisem bil tekmovalec.
Kakšno smučko naj iščem, da bo primerna za moje rekreativne potrebe. Vem, da so določene tekmovalne slalomske smučke, težke....in da si s tem, če si samo kupim dražjo smučko ne naredim usluge, oziroma da dražja smučka zame še ne bo pomenila bolje smučarske izkušnje.
Kakšrnekoli ideje so več kot dobrodošle.
lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Povej firmo, pa ti povem primerne modele. Drugače pa išči all mountain, tudi se vračamo spet na normalne dolžine, se pravi telesna višina, lahko tudi kakih 5cm več ali manj. Recimo Elan Amphibio 14 ali 16, Fischer Progresor je recimo ful ugodna cena - 330€.

Jaz sem recimo lani skoraj pol sezone presmučal na free rajdercah 10 cm višjih od mene in ful širokih. Prednost ker so zelo lahke in se lepo peljejo - slabost niso za trde terene, ampak to imam še kake tri pare "ta pravih" na zalogi.
 
Nazadnje urejeno:

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz sem se naredil tako...
Skoraj na vsakem smučišču imaš možnost izposoje. Tvoji čevlji, njihove smuči. Zmeniš se, da boš preizkusil par različnih smuči (seveda poveš, kaj znaš), pa pač plačaš tistih par ur izposoje... Potem pa je dosti lažje videt, kaj ti paše in kaj ne, pa se odločiš za nakup, dostikrat podkrepljen z pogovorom izposojevalca...
Kot ideja...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Izposojevalnice po navadi furajo smuči, ki niso ne tič ne miš, bolje ujeti kak test na smučišču, jih bo vse polno na začetku sezone. Ampak generalno kdo ni več kot 20 dni letno na snegu je vseeno kaj da na noge. Čevlji so 100X bolj važni!
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Če imajo pa test, pa še toliko boljše...
Je pa nekaj, če je test xxx znamke smuči, ne moreš vedeti, če bi ti smuči yyy znamke bolj pasale...
Redko da imajo test smuči različnih proizvajalcev (vsaj jaz se ne spomnim, da bi to zasledil)...

Edit: se pa strinjam, da so čevlji izredno pomembni...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moral si imet res srečo, da so ti v izposojevalnici ponudili recimo po tri različne modele od treh proizvajalcev. ;)

Dajte no, niste(mo - več) profiji, da bi prepoznali bistvene razlike primerljivih smuči različnih proizvajalcev.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
V Schladmingu so imeli Atomic, Fischer, Rossignol in Stockli.
Vsake firme od začetniških do tekmovalnih.
Cena najema je seveda bila odvisna od cen smuči.
Nisem (več) profi, samo je "pasalo" malo probat...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
OK Schladming je pa druga pesem, ampak tja ne greš smuče testirat, da si jih pol kupiš. ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Izposojevalnice po navadi furajo smuči, ki niso ne tič ne miš, bolje ujeti kak test na smučišču, jih bo vse polno na začetku sezone. Ampak generalno kdo ni več kot 20 dni letno na snegu je vseeno kaj da na noge. Čevlji so 100X bolj važni!
Ne nabijaj...

Prvič...smučke so enako pomembne kot čevlji...

Drugič...na otvoritvi sezone maš ponavadi žnj priložnosti na žnj smučiščih kjer ima žnj proizvajalcev open ski dneve kjer izposojajo njihove smučke...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Pozdravljeni,malo razmišljam, da bi si kupil nove smuči. Kadar pridem v trgovino, me prodajalec vpraša, kakšne smuči hočem/iščem, oziroma kakšen smučar sem. Tukaj se mi ustavi. Sem, po mojem mnenju dober rekreativen smučar, vsaj če se primerjam z ostalimi na smučišču. Po vseh terenih se peljem brez problemov. Rad smučam dolge karving zavoje. nikoli nisem bil tekmovalec.
Kakšno smučko naj iščem, da bo primerna za moje rekreativne potrebe. Vem, da so določene tekmovalne slalomske smučke, težke....in da si s tem, če si samo kupim dražjo smučko ne naredim usluge, oziroma da dražja smučka zame še ne bo pomenila bolje smučarske izkušnje.
Kakšrnekoli ideje so več kot dobrodošle.
lp

Glede na definicije iščeš (izkušnje imam z elanom ker smučam cel lajf na njemu...jbga patriot :) ) GSX smučko...oz izpeljanko iz nje....amphibio...

Oziroma enak model glede na željeno znamko smučke...

Recmo če si BAJS...rabiš GSX (dual titanium) ...če si lažji samo GS (mono titanium)...enako če si agresiven smučar rabiš tršo smučko...če smučaš bolj ko boby palčka pasivno potem raje GS

Če si agresiven rekreativec amphibio 14....če si bl padiven 12...in na dol...

To da greš čez vse terene še ne pomeni da rabiš GSX ampak lahko si sam mal pijan al pa jebiveter :) pa se pač ne bojiš poškodb...

Išči v smeri kamor sem nakazal...za druge znamke poišči njihove ekvivalente...

...in predvsem išči dneve kjer bodo isposojali opremo na smučišču (Krvavec Rogla nassfeld...itd) on sprobaj v živo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Uh se bojim, da smo malo zašli iz teme. Smo lahko malo bolj pragmatični? Jaz imam na leto morda dobrih 5 smučarskih dni. Da bi sedaj hodil na smučišče testirati smuči, nimam volje. Velik sem 190 cm.
Prejle sem zasledil tele: https://www.hervis.si/store/Oprema/Smuči/Alpsko-smučanje/Smuči-za-odrasle/Fischer/Progressor-F17/p/COLOR-2398178?utm_source=Facebook&utm_medium=Carousel&utm_campaign=1DD&fbclid=IwAR1-Ao2ZRjPBCyXn5pydI9jI23t1AVf9aXI3r1SQkp1k6KsYqoDWkP__0C0

Ali je to zakaj komplet?


...vidim da ima Fischer nove oznake, in če je ta na linku naslednica Progresorja 700 (glede na oznake), in glede na napisano kako in koliko smučaš bi rekel , da vzemi vsaj 1 model višje torej F18, .....potem je še F19 na kateri je treba že malo bolj "delat",....ampak glede tvojo višino in če res nisi suhec bi znale bit celo primernješe(dobijo se do 182cm , medtem , ko so 18 le to 174, kar se mi zdi da je za tvojo višino zelo malo.....)
(je pa načeloma to rang smuči primerljiv z Elanovim amphibiem).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne nabijaj...

Prvič...smučke so enako pomembne kot čevlji...

Drugič...na otvoritvi sezone maš ponavadi žnj priložnosti na žnj smučiščih kjer ima žnj proizvajalcev open ski dneve kjer izposojajo njihove smučke...
Še to kar citiraš ne znaš prebrat, kako naj ti potem človek zaupa pri nasvetih?

Za rekreativca - tudi naprednega so čevlji 100X bolj pomembni od smuči in zrihtane stare (lanske, predlanske) 100X boljše od nezrihtanih svetlečih iz te sezone!


demokedes Pri Progresorju imaš s svojo višino težavo, ker je 17 in 18 le do 174, kar se mi zdi zelo na knap za tvojo višino. Glede na število smučarskih dni bi jaz na tvojem mestu zelo resno razmislil o izposoji smuči in ne lastništvu. V tujini imaš zelo dobre in ugodne izposoje, pri nas si jih lahko tudi povsod izposodiš, v skrajni fazi Hervis ima dobre smuči v izposoji pa še zrihtane bodo za vsako smuko - pač v razmislek.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še to: če te res zanima Fischer: https://www.vita.si/novice/nosilne-smui-v-fischerjevi-kolekciji-za-sezono-16-17/

Jih pokliči in vprašaj kaj imajo zate od lanske sezone - se včasih dobi zelo-zelo ugodna cena za lansko smučo. Lahko tudi ZS pa ti dam direkt kontakt njihovega promotorja v LJ.

Ali pa SVS v Trzinu za Rossignol (če še migajo, ker jih je nekaj Košir prevzemal) - naj nekdo iz Trzina pove če so še tam - tudi ugodno.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Še to: če te res zanima Fischer: https://www.vita.si/novice/nosilne-smui-v-fischerjevi-kolekciji-za-sezono-16-17/

Jih pokliči in vprašaj kaj imajo zate od lanske sezone - se včasih dobi zelo-zelo ugodna cena za lansko smučo. Lahko tudi ZS pa ti dam direkt kontakt njihovega promotorja v LJ.

Ali pa SVS v Trzinu za Rossignol (če še migajo, ker jih je nekaj Košir prevzemal) - naj nekdo iz Trzina pove če so še tam - tudi ugodno.
McGiver, dej mi pls cifro tea promotorja, da preverim, če ima kaj ugodne.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Zakaj se gre nazaj na dolžino?. Jaz bi rad imel krajše, se mi zdi da se krajše lepše peljejo na strminah.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
meni se zdi najem drag in neroden,vozit pa iskat smuči po trgovinah...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Smuči so se podaljšale, ker se je stranski lok zmanjšal. Ni več tako "poudarjenega karvinga", pa na "avtocestah" je daljša smuča bolj mirna, na ledeni strmini pa krajša lepše prime. Pač vsakemu svoje.

Če greš nekam za par dni smučat jih tam rentaš, za čez vikend pa je Hervis recimo dobra rešitev.