Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.006
5.115
113
Še najlažje je špilat žrtev. In ni bolj pomilovanja vrednega kot človek, ki celo življenje drugim trobi kako je vsem ostalim lahko, samo zato ker si on trga od ust. Tako imaš kot si si sam naredil, če ti kaj ne paše pač delaj drugače. Ne poznam nobenega, ki bi imel na nagrobniku medaljo za trganje od ust. Poznam pa ogromno takih, ki so mu otroci ali najkasneje vnuki vse zapravili.

O vsem vrtcu, ki ga nisi plačal ker si goljufal, pardon optimiziral pa tokrat ne bom.
Kaka žrtev? Žrtve špilajo socialci, ki bi vse zastonj, delali pa bolj malo ali nič. Kaj spet nekaj bluziš. Tudi z vrtcem nisem goljufal, pa kaj je s tabo? Daj skozlaj se kje drugje, ne nad mojimi posti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Meni je bil recimo zanimiv fenomen tale: brezposelne mamice so imele brezplačen vrtec in hkrati kofetkale (NEKATERE NE VSE) cele dopoldneve po tem, ko so oddale otroke v vrtec. Mora biti čudovit občutek, ko nekdo plača 400 EUR za vrtec in po oddaji froca leti na celodnevno službo, ter vidi te mamice, kako brezskrbno kofetkajo.
Verjamem, da so taki izjemno srečni, ko plačujejo nekaj sto EUR za vrtec in delajo kot nori cel dan, da lahko brezposelne mamice kofetkajo, saj imajo otroka v brezplačnem vrtcu. In le te so res uboge, saj nimajo službe in se morajo odpočiti od vsega hudega.
Zanimivo je bilo še tole: velikokrat so take prišle po otroke v vrtec med zadnjimi. :cool: Se je treba odpočiti od brezskrbnosti. In če grem še na temno prepovedano stran: uganite priimke.:fredi:
Pfej, tajkun Generik si pa upa tukaj napisati, da se mu ne splača oddajati stanovanja, namesto da bi vedel, kako srečen je, da lahko plačuje toliko za vrtec. Sicer bi moral cele dneve kofetkat. Pfej.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.972
1.107
113
www.adriamedia.si
celo s skoraj dvojno povprečno plačo si še vedno na dokaj neprogresivni obdavčitvi (če izvzamemo tiste z minimalcem ki so "progresivno podobdavčeni" so razlike v naslednjih 3h razredih dokaj "linearne").
Kar krepko (pre)progresivno si obdavčen ...
Tako ali tako je edina normalna rešitev enotna davčna stopnja.
Tisti, ki zasluži 1K, bo plačal npr 300, kdor zasluži pa 10K, pa 3K. 10x vaeč za 10x več zaslužka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Kar krepko (pre)progresivno si obdavčen ...
Tako ali tako je edina normalna rešitev enotna davčna stopnja.
Tisti, ki zasluži 1K, bo plačal npr 300, kdor zasluži pa 10K, pa 3K. 10x vaeč za 10x več zaslužka.

pred mnogo leti je nekaj takega predlagal mrkaič in so mu brke na slike risal... sej veš kakšne...

pa pozabil si na to, da imamo vsi enake želodce in na to, da če bo nekomu preveč ostalo, bo zapravljal za neumnosti
tak sistem imamo, ne proti svoji volji, ampak ker ga večina hoče

nimamo mi zarad klime al kajvemčesa največjo dohodkovno uravnilovko na svetu
zato par sto evrov gor al pa dol pa si iz spodnjih 20% v zgornjih... neki drobiža
revež neha kadit in lahko čez noč kupi direktorja s šmarno goro vred
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
14
48
Murska Sobota
Jaz, pohlepen kapitalist sem daroval 2.000 svojega denarja direktno 3 družunam, firma pa še dodatnih 50k EUR. Ampak sem res baraba, imam tudi jaz dve stanovanji. Verjetno zate bolje, da bi bil nekje v najemu in ne bi mogel pomagati.
ko bo vse posekano in pozidano, je zgodbe konec

pohlep uničil planet, v Slo pa tako gradimo, kot da imamo nataliteto letno 100%

stanovanj ni... ja, ker jih kapital pokupil za nalozbe in ne za bivanje...

pol pa solzno, ko treba za otroka plačat...

ne met dece, raje stanovanja kupovat itd.

cisto ste kompas zgubli
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.591
113
Kaka žrtev? Žrtve špilajo socialci, ki bi vse zastonj, delali pa bolj malo ali nič. Kaj spet nekaj bluziš. Tudi z vrtcem nisem goljufal, pa kaj je s tabo? Daj skozlaj se kje drugje, ne nad mojimi posti.
Nič mi ni in ne rabiš se vžigat ker ne nabijam, še manj kozlam. Samo pravim da si zadnji v vrsti, ki lahko jamra, pa te 2x na leto na to spomnim.

V vsaki vlogi za subvencijo vrtca in otroški dodatek si spodaj podpisal izjavo da nimaš neprijavljenega premoženja. Tukaj gor pa razlagal kam vse prenakazat denar da ga csd ne najde in kako kupit vikend raje na hrvaškem, ker ga ni treba prijavit. Ah ja.

Zdaj pa samo še enkrat povej kako si trgaš od ust in kako je že teh davkov, ki jih plačuješ preveč. Ah ja.

Saj bi se strinjal s tabo, pa smo zaenkrat na žalost še tam ko je davke treba plačat vse, ne malo po izbiri. Ostalo je goljufija. Tako kot izjavljanje da nimaš skritega premoženja.
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in ozze

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.591
113
Meni je bil recimo zanimiv fenomen tale: brezposelne mamice so imele brezplačen vrtec in hkrati kofetkale (NEKATERE NE VSE) cele dopoldneve po tem, ko so oddale otroke v vrtec. Mora biti čudovit občutek, ko nekdo plača 400 EUR za vrtec in po oddaji froca leti na celodnevno službo, ter vidi te mamice, kako brezskrbno kofetkajo.
Verjamem, da so taki izjemno srečni, ko plačujejo nekaj sto EUR za vrtec in delajo kot nori cel dan, da lahko brezposelne mamice kofetkajo, saj imajo otroka v brezplačnem vrtcu. In le te so res uboge, saj nimajo službe in se morajo odpočiti od vsega hudega.
Zanimivo je bilo še tole: velikokrat so take prišle po otroke v vrtec med zadnjimi. :cool: Se je treba odpočiti od brezskrbnosti. In če grem še na temno prepovedano stran: uganite priimke.:fredi:
Pfej, tajkun Generik si pa upa tukaj napisati, da se mu ne splača oddajati stanovanja, namesto da bi vedel, kako srečen je, da lahko plačuje toliko za vrtec. Sicer bi moral cele dneve kofetkat. Pfej.
Ha. Pravljica o brezdelnih mamicah v x6-kah, zakaj pa ne, vsak izgovor je dober, tudi če ga maček na repu prinese.

Smo jih poslušali tukaj gor od alterjevca, ki je v isti sapi iskal in talal nasvete kam s premoženjem da ga csd ne najde. V času ko sem za vrtec plačeval polnih 87%, to je leta 2012 (!) pomenilo 430 eur. Kdo je tukaj idiot? Če lahko mamice v x6-kah, zakaj pa ne bi še jaz. In še pravljica o prelaganju XL jajc v S škatle in MB GL parkiranem zunaj pred šparom tudi lepo paše zraven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ozze

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Ha. Pravljica o brezdelnih mamicah v x6-kah, zakaj pa ne, vsak izgovor je dober, tudi če ga maček na repu prinese.

Smo jih poslušali tukaj gor od alterjevca, ki je v isti sapi iskal in talal nasvete kam s premoženjem da ga csd ne najde. V času ko sem za vrtec plačeval polnih 87%, to je leta 2012 (!) pomenilo 430 eur. Kdo je tukaj idiot? Če lahko mamice v x6-kah, zakaj pa ne bi še jaz. In še pravljica o prelaganju XL jajc v S škatle in MB GL parkiranem zunaj pred šparom tudi lepo paše zraven.
Da smo si na jasnem: to NI razlog/opravičilo, da ti potem ''optimiziraš''/goljufaš.
Je pa prekleto težko gledat take zadeve, ko cele dneve delaš kot žut in zvečer praktično padeš v posteljo, tam ti pa kofetkajo in imajo vse brezplačno. Vključno z morjem za otroke, itd.
O X6-kah pa jaz nisem nič pisal. Tole zgoraj sem pa videl na lastne oči. O jajcah sem pa bral tukaj, če se prav spomnim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.591
113
Jaz trdim nasprotno. Da je za vsako težavo najlažje najt nekoga, ki ga je težko gledat in nanj preslikat svojo frustracijo. In nikoli ni treba daleč.