Kako si poslat pošiljko na poštno ležeče v Avstrij

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Dejte mal pomislit, preden koga obsojate!
Če ena izmed dostavnih služb dostavi paket kot poštno ležeče, ga prinese na naslov, ki je naveden. In a mislite, da ga bo kar eden od poštnih uslužbemcev prevzel od konkurenčnega podjetja?
Kot poštno ležeče naročajte le pri tistih, ki pošiljajo robo preko Pošte in ne preko drugih dostavnih služb! Logično?

Sem pošiljal že poštno ležeče v Strass in ni bilo problemov glede tega, da je bilo poslano preko XYZ paketnega servisa.
So pa mi prevzem od paketnega servisa seveda zaračunali (2 ali 3€).
Ej, ne razumem, mi lahko opišeš kako?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Ja pač na Amazonu sem kupil nekaj in napisal poštno ležeče na naslov pošte v Strassu. Ko sem prišel po paket na pošto pa mi uslužbenka na okencu je rekla, da so mi zaračunali tudi prevzem pošiljke od paketnega servisa in da naj v prihodnje rajši pošiljam preko navadne pošte kjer tega stroška ni.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Nekaj berem in dostava paketov ne gre več poštno ležeče v Avstrijo. Je kdo tu na čigar naslov bi lahko naročil in ima pot v MB?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
A na “Wunsch filiale” ne gre? Amazon običajno ima opcijo (v bistvu enako kot “poštno ležeče”) - ime in priimek, in “poštna” poslovalnica. Uporabljam sam, ker na “firmo” ne smem več (frdamani jodlarji in izgovori na GDPR :zavijazocmi:).
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Lahko kolega (sodelavca) vprašam ali “da” svoj naslov - dostava v MB šele konec naslednjega tedna, ko se “spet” vračam v jarem domačega okolja. Rabim pa “dogovor” do četrtka (pojutrišnjem) opoldan (potem peketam drugam).
 
  • Všeč mi je
Reactions: amacar

Panci

Zelenc'
9. dec 2019
2
0
1
A na “Wunsch filiale” ne gre? Amazon običajno ima opcijo (v bistvu enako kot “poštno ležeče”) - ime in priimek, in “poštna” poslovalnica. Uporabljam sam, ker na “firmo” ne smem več (frdamani jodlarji in izgovori na GDPR :zavijazocmi:).
Se opravičujem, zgornje vprašanje je bilo namenjeno vam.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Pri Amazonu dodaš novi naslov, katerega nato izbereš pri dostavi. Ne gre pa vseh artiklov dostaviti tako, ti napiše katere ne gre.
amazon.jpg