Kako si poslat pošiljko na poštno ležeče v Avstrij

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Torej, večkrat sem že zasledil, da si lahko pošiljko enostavno pošlješ na poštno ležeče v Avstriji. Ima kdo lastne izkušnje oz. so kje enostavna navodila? Gre to zgolj za pisma ali lahko tudi paketi?
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Evo, iz lastne izkušnje. Leto dni nazaj, ko še ni šlo direkt v SLO, sem si z amazona iz Nemčije naročil pošiljko na IME in PRIIMEK, POSTLAGERND na meni najbližjo pošto 8490 BAD RADKERSBURG. In to je to
cool-1.gif
.

Ko sem dobil z amazona (na e-mail) obvestilo, da je pošiljka odpremljena, sem naslednji dan šel v Avstrijo. Dober dan, oziroma Grüss God, poveš po kaj si prišel, pokažeš osebni dokument in plačač stroške 1,00 EUR
grims-1.gif
.
 
  • Všeč mi je
Reactions: b0li

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Leon400 še vedno se da na vse pošte pošiljat.No če bi si rad poslal v radgonsko pošto gre takole
leon400
hauptplatz 17(postlagernd)
8490 bad radkersburg

Ko pričakuješ paket lahko na pošto pokličeš in vprašaš če je prišel kakšen paket postalgernd za leon400 in prijazen gospod/gospa pogleda.
Če te paket čaka greš na pošto plačaš 1 evro stroškov in paket prevzameš.Čist simpl :D
 

Paketek

Zelenc'
24. apr 2012
2
0
1

Če se komu ne da hoditi v Avstrijo samo za to, da bi prevzel paket, ga lahko pošlje na moj AT ali DE naslov in mu ga prepošljem naprej po Pošti Slovenije na njegov SLO naslov.


Več podrobnosti in vprašanja na email: posredovanje.paketov@gmail.com
 

ErazeM4

Pripravnik
1. mar 2008
191
0
16
Da malo obudim temo.

Kako je z dostavo DHL paketa iz Nemčije na pošto v Avstriji poštno ležeče (postlagernd)? Nekje sem zasledil, da paketov DHL in ostalih kurirskih skužb ne bo mogoče prevzeti na poštah?

Hvala za vse informacije.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik ErazeM4 pravi:
Nekje sem zasledil, da paketov DHL in ostalih kurirskih skužb ne bo mogoče prevzeti na poštah?

Kje si to zasledil? Ker to bi potem pojasnilo to zakaj sem pred parimi meseci imel take težave pri dostavi DPD paketa na pošto v Borovljah
bonk.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.312
1.180
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Dejte mal pomislit, preden koga obsojate!
Če ena izmed dostavnih služb dostavi paket kot poštno ležeče, ga prinese na naslov, ki je naveden. In a mislite, da ga bo kar eden od poštnih uslužbemcev prevzel od konkurenčnega podjetja?
Kot poštno ležeče naročajte le pri tistih, ki pošiljajo robo preko Pošte in ne preko drugih dostavnih služb! Logično?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.655
1.579
113
ne ni logicno, oz. je mogoce logicno za razmisljanje slovenca. tukaj pa se pogovarjamo o avstriji, civilizaciji. tam je strosek preko poste 1€, preko paketarjev pa 4€. In prevzamejo brez dodatnih vprasanj in komplikacij. kot pa smo ugotovili, doloceni paketarji pa radi zayebavajo
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik ErazeM4 pravi:
Kako je z dostavo DHL paketa iz Nemčije na pošto v Avstriji poštno ležeče (postlagernd)? Nekje sem zasledil, da paketov DHL in ostalih kurirskih skužb ne bo mogoče prevzeti na poštah?

Meni lani jeseni pri DHL niso hoteli pustiti na poštno ležeče (pošta Celovec). Na srečo imajo v bližini Celovca (kraj Wernberg) svojo bazo in lahko prevzameš paket tam, pa še stroškov prevzema nimaš.
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Ja, sem danes klical in seveda je že tam. Na hermesovi strani za sledenje pa še vedno v skladišču, bumbari.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Dejte mal pomislit, preden koga obsojate!
Če ena izmed dostavnih služb dostavi paket kot poštno ležeče, ga prinese na naslov, ki je naveden. In a mislite, da ga bo kar eden od poštnih uslužbemcev prevzel od konkurenčnega podjetja?
Kot poštno ležeče naročajte le pri tistih, ki pošiljajo robo preko Pošte in ne preko drugih dostavnih služb! Logično?

Sem pošiljal že poštno ležeče v Strass in ni bilo problemov glede tega, da je bilo poslano preko XYZ paketnega servisa.
So pa mi prevzem od paketnega servisa seveda zaračunali (2 ali 3€).