Covid-19 Kako sem se kratkočasil skupaj z korona viruSsom!

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
In zakaj bi rabil v tem trenutku nekoga, da sledi stikom, če pa stikov nimamo?
Stavim, da večina ne pove resnice, ker noče priznati, da so ravnali narobe. Včeraj sem srečal skupino cca 20 pohodnikov, ki so se lepo v strnjeni skupini odpravili na en vrh v naši bližini. Tako veliko skupino si pred enim letom videl le, če bi bus pripeljal skupino planincev. Taki že ne bodo povedali, da so cel dan lepo preživeli skupaj. Sicer dvomim, da je na prostem velika možnost prenosa, ampak gotovo so se na vrhu posedli še za mizo, kaka flaša je zaokrožila, malo domačega peciva so si podelili itd...
Ni noben čudež, da se virus širi. Ukrepov imamo daleč preveč in prehude, ampak težko kaj zaležejo, ker ljudje niso "diht" v glavi.
Edit: Poznam dva primera, ko so imeli virus v družini (ena celo s sedem člani), pa se ni razširil na ostale člane gospodinjstva, tako so peljali domačo karanteno. Tako, da tako hudičevo nalezljivo spet ni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.836
113
pri taščici
Se bojim da so določeni precej bolj imuni na pokasiranje okužbe kot nekateri.
Že poleti se je govorilo o vplivu dedne zasnove na število okužb. Koliko je to res, ne vem.
Je pa res da dedna zasnova v krogu ene familije nima velikega vpliva.
Tudi v naši hiši 2 familiji po 4 člani. V eni familiji 2 zbolela, drugih 6 ok. Je pa res da imamo ločena gospodinjstva, ampak pred obolelostjo smo se obnašali kot lasten mehurček (otroci so se.med sabo igrali), uporabljali isto stopnišče in vhodna vrata brez nekih ukrepov razkuževanja....
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Točno tako, kot je napisal Pepe: zdaj so se druženja preselila med drugim v naravo. Daleč od tega, da bi bilo število udeležencev majhno. Zanesljivo tudi to omogoča širitev okužb.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Dobro, zdaj ste pa popolnoma kontradiktorni: po eni strani se kao ne prenaša med družinskimi člani, ki kopico ur dnevno prežijo skupaj v istih prostorih, po drugi strani je pohod 10-ih žarišče za okužbe? Čeprav tudi stroka priznava, da je na prostem možnost prenosa majhna.
In zakaj bi rabil v tem trenutku nekoga, da sledi stikom, če pa stikov nimamo?
Kako jih nimamo?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Točno tako, kot je napisal Pepe: zdaj so se druženja preselila med drugim v naravo. Daleč od tega, da bi bilo število udeležencev majhno. Zanesljivo tudi to omogoča širitev okužb.
Treba je biti natančen: ''druženje'' v naravi z upoštevanje vseh navodil ni problematično.
Seveda pa to ne pomeni, da se jih 20 zgužva v avtobus, pa se stalno stiskajo k sebi, pijejo iz iste pijače, itd.
S kolegi smo brez težav šli na sprehod po naravi, vsaka familija po svoji strani široke poti in to je to. Zanimivo, da se lahko tudi na 2 metra normalno pogovarjaš. Frocom je bilo edino malo bolj dolgčas kot ponavadi, ker se niso mogli bockat.

Aja, pa še nekaj: recimo na planinski koči, ko so mize in klopi. Mi se ne usedemo tja, ampak gremo stran na travo. Ali to kaj pomaga ne vem, vem pa, da zagotovo zmanjša možnost za okužbo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zato pa zadnje čase tečem ponoči, ko večino ljudi mine pohajanje. Pred policijsko uro, da se ne bo kdo zataknil.
Meni je zanimivo, da je število ljudi zunaj sedaj bistveno manjše kot pa marca.
Sam vedno hodim/tečem po istih poteh in marca/aprila je bilo noro, vse polno. Sedaj pa jih je v bistvu manj kot recimo lani ob takem času.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Kaj pa vem, v okolici Ljubljane jih je ogromno. Prejšnjo nedeljo sem tekel na en lokalen hrib, kjer še nisem srečal več kot 4 ljudi, v pričakovanju samote. Samo na tistem hribu jih je bilo več kot 30, po demografiji skoraj zagotovo ne družinskih članov, brez distance. Na Golovcu na Mazovniku in na trailih nad Žabjeki je poleg neobičajne količine pohodnikov še nenormalna količina kolesarjev. Govorim o več 10 ljudeh, spet izven družinskega kroga in na štartu brez distance.

Vsaj ponoči je relativen mir, čeprav sem včeraj naštel 10 ljudi v gozdu, običajno ne bi nikogar.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Meni je zanimivo, da je število ljudi zunaj sedaj bistveno manjše kot pa marca.
Sam vedno hodim/tečem po istih poteh in marca/aprila je bilo noro, vse polno. Sedaj pa jih je v bistvu manj kot recimo lani ob takem času.

Recimo, da je zdej mal drugačno vreme, kot marca
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj verjetno je že bilo, ampak še enkrat ne škodi: zadnjič so glede prenosov okužbe iz osebe na osebo povedali (po mojem spominu), da cca 60% okuženih sploh NE PRENAŠA VIRUSA na druge, samo 8% okuženih pa nenormalno okužuje vse okoli sebe - t.i. super prenašalci (pa sploh ni nujno, da so sami bolani). In to je zaenkrat velik misterij v povezavi s Covid-19.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
Dobro, zdaj ste pa popolnoma kontradiktorni: po eni strani se kao ne prenaša med družinskimi člani, ki kopico ur dnevno prežijo skupaj v istih prostorih, po drugi strani je pohod 10-ih žarišče za okužbe?
Gre zato, da se ljudem tudi znotraj družine uspelo z nekimi ukrepi izogniti prenosu okužbe, čeprav so verjetno nekatere stvari morali znotraj hiše uporabljati tako okuženi kot tisti, ki niso, denimo isto kopalnico. Za ta dva primera, ki jih osebno poznam in ni prišlo do prenosa, so okuženi bivali v enem prostoru, ne pa N-ur dnevno ostalimi člani. Seveda od takrat dalje, ko so posumili, da je nekaj mogoče narobe in ne šele od rezultatov pozitivnega testa naprej. Oba okužena sta bila še pred desetletjem profesionalna športnika in mogoče prej kot ostali zaznata, da telo ne funkcionira povsem prav.
Nekje pa se okužbe širijo, čeprav je praktično vse prepovedano. Torej so ljudje silno nepazljivi. Druge razlage ni.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Od kar se širijo teorije, da se virus širi aerosolno, bi morali v zaprtem prostoru menjati zrak od 6x do 9x na uro, da bi bila možnost okužbe majhna. V kateri družini to delajo, pa tudi da nosijo maske doma, rahlo dvomim. Seveda se pa najdejo paničarji, ki jo nosijo tudi v postelji.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Jaz in otrok smo bili doma silno nepazljivi. Prav nikakršnih ukrepov se doma nisem držal. Edino sexala nisma. Žena in drugi otrok nista zbolela.