Covid-19 Kako sem se kratkočasil skupaj z korona viruSsom!

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
CovidPresaditevPljuč.jpg
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Eno vprašanje za izkušene :D

Danes sem izgubil okus....vonj......oz okus je zelo selektiven.....vonj pa na 5%.....

Ko ste imeli tega hudiča......a sta vonj in okus odšla v celoti al je blo malo selektivno to?

Ker ko sem jedel sendvič z domačim kruhom....zasko in klobaso nisem okusil nič....ko sem pa dal v usta čoko/banana tablico pa sem imel okus....

Sedaj pa ne vem al je to posledica umetnih ojačevalcev okusa ki so v teh umetni hrani al.....

Drugače se počutim 105% ok
Tvoj okus je bil vedno vprašljiv, pa ne samo pri hrani. :fredi:
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.990
3.740
113
Ljubljana
hmpg.net
17.8.2020
V Sloveniji je program presaditev pljuč (ponovno) začel z delovanjem pred dvema letoma, simbolično uverturo je predstavljal kompleksni poseg, v sklopu katerega so pacientki uspešno presadili obe pljučni krili. Osmega avgusta letos (v noči s petka na soboto) pa se je zgodila nova prelomnica: med devet ur trajajočo operacijo so 14-letnemu dekletu s cistično fibrozo obolela pljuča zamenjali z zdravimi; v Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Ljubljana je bila to prva presaditev pljuč pri otroku. Deklica je z novimi pljuči samostojno lahko zadihala že drugi dan po transplantaciji in danes, ko so o tem posegu prvič javno spregovorili, je njeno počutje odlično.
»Najbolj presunljivo pri zdravljenju s presaditvijo je, da je isti otrok, ki je pred operacijo komaj dihal, med dihanjem hropel, bil na kisiku in imel res slabo kakovost življenja, danes povsem običajno, veselo, razigrano, nasmejano dekle, polno življenja. S tem kirurška ekipa dobi najlepše povračilo za ves vloženi trud in stres, ki ga je prestala,« poudarja doc. dr. Tomaž Štupnik, predstojnik Kliničnega oddelka za torakalno kirurgijo ljubljanskega UKC.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Moja 71 letna mama je dala tole cez. Polna glava, 1 dan rahle vrocine, izguba okusa, rahla utrujenost.
Je pa 2 meseca na 4000IU Vitamina D na dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Okus in vonj se že vračata....danes šel na samo z kolesom...zdaj pa pivo time :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.344
2.278
113