kako se nauciti kuhati?

majana

Pripravnik
25. maj 2008
162
0
16
zdaj ne znam nic
priden.gif
kaksna jajca ocvret mogoc, (ne zvim doma)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zmisliš si kaj bi jedla, odpreš net, knjigo, poiščeš recept. če ga ne najdeš ali ti ne diši si predstavljaš kaj je notri in narediš

sam sem tako doma delal sladko kislo omako.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
razumem tvojo tezavo vendar se ne da vec kaj dosti narediti. kuhanje je stvar, ki te naucijo starsi. vsaj morali bi.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik majana pravi:
zdaj ne znam nic
priden.gif
kaksna jajca ocvret mogoc, (ne zvim doma)

Imaš internet, torej najcenejša in najbližja možnost je, da greš na kulinarika.net, in pogledaš za različne recepte.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Najhitreje se naučiš, če ti kdo pove in pokaže, kako se kakšna jed naredil. Sicer pa vzameš kuharsko knjigo, pogledaš malo po internetu za kakšnimi recepti in začneš eksperimentirati. S časoma dobiš občutek in potem lahko že sam kakšen recept ustvariš. Vaja dela mojstra. Če se ti pa kaj zasmodi, pa ne obupat, vsi smo že dali tudi to skozi.
smile-1.gif


P.S. lahko si tudi kakšno kuharsko oddajo pogledaš, kjer ti še poleg recepta prikažejo postopek priprave jedi. Tudi to je dobra tehnika učenja.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
razumem tvojo tezavo vendar se ne da vec kaj dosti narediti. kuhanje je stvar, ki te naucijo starsi. vsaj morali bi.

Ne bi rekel, da je to stvar staršev. Če nimaš volje, je pač nimaš. Če imaš voljo, se naučiš sam. Lahko pa seveda vprašaš starše za kakšno stvar kako se naredi.

SIcer pa mislim, da se najhitreje naučiš takrat, ko si v to primoran. Jaz se nikoli nisem prav posebej učil pa nekaj stvari znam. Pri hiši je ena kuharica, če pa slučajno kaj rabim na hitrco pa pokličem domov in je to to.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Jaz sem se naučil kuhat, ko sem šel študirat. Pa me mama nikol prej ni učila kuhat. Zdej lahko rečem, da lahko pripravim karkol se mi zaželi. Mogoče res, ko jed pripravljaš prvič, ti mogoče ne bo ravno uspela (lahko tudi že prvič) ampak boš vidla kaj si naredila narobe in drugič popraviš. Ne smeš se bat zajebat. Sej za pojest je skor zmer.
grin1.gif


Svetujem ti da najprej delaš po receptu, pol ko pa dobiš mal vaje, boš pa čist po občutku in pol začneš improvizirat.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Zamisliš si jed, pogledaš na internet za recept, kupiš sestavine in se lotiš. Če ne znaš, začneš s kakšnimi lažjimi jedmi potem pa že itak že sam malo eksperimentiraš.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
razumem tvojo tezavo vendar se ne da vec kaj dosti narediti. kuhanje je stvar, ki te naucijo starsi. vsaj morali bi.

Kaj pa, če ti ne znajo kuhati?
wink-1.gif


Umreš od lakote?
wink-1.gif


A potem lahko sklepamo, da za vsakim odličnim kuharjem stojijo še veliko bolj odlično kuhajoči starši?

Verjemi, da ne.
wink-1.gif


@uvodni post - Ko bo dovolj velika sila, se boš že naučil/a kuhati. Dosedaj je očitno še ni bilo.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Za začetek se lahko kuhanja lotiš tudi kot "pomagač", da se malo privadiš na kuharska opravila in te hkrati ni strah, da bo šlo vse v ku*ac, ker je pač skos eden zraven, ki skrbi da zadeve tečejo tako kot je treba. Poleg tega se marsikaj na ta način naučiš (sprašuješ, opazuješ itd.). Jaz sem se na tak način marsikaj naučil, tudi kakšno stvar, ki v nobeni kuharski knjigi ni napisana (recimo pecilni prašek in radenska v masi za æevape - kajzravraga bote rekli, samo ko boste probali, bolj sočnih čevapov v življenju niste jedli).
Enivej, ko ti stvar recimo kolikor toliko laufa, se zadeve lotiš solo. Saj konec koncev nimaš kaj zasrat, če pa imaš količkaj smisla za improvizacijo, pa sploh ni problem. Jaz se spomnim mojih prvih palačink. Jasno da sem jih "zasral" na celi črti, ampak je bil pa zato zelo dober šmorn
smile-1.gif
. Drugič sem jih pa že po luftu metal ko Ðamija Oliver.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Jaz sem se naučil kuhat, ko sem šel študirat. Pa me mama nikol prej ni učila kuhat.

x2
Pa ni nič težko...samo spraviti se je treba zraven.
Na začetku se bo kakšna jed sigurno prismodila, kakšna bo preveč slana...ampak kmalu ti to pride v "kri" in delaš nato čisto po občutku.

Tako, da nič strahu!
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ne! ker se narobe ucis, ker se ne ucis na napakah! in potem pri banalnih stvareh delas taksne napake, da je joj. ena taka je, da ribe (zmrznjene, 1. napaka) vrzes na zmeren ogenj (2. velika napaka) 500x obrnes med pecenjem (3. napaka) in jih ponudis s pivom (3. napaka)

samo kot primer seveda kako clovek zajebe pripravljanje zelo enostavne jedi!

in tega je mnogo veliko...
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
men se pa ni blo problem naučit...so me samo doma pustil pa je blo treba neki jest. sej najprej začneš s kakimi simpl stvarmi, kasnej pa vedno bolj zakompliciran(ok kej preveč pacat po kuhnji se mi niti ne da)
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
hysterical-1.gif
ne ne se ne smejem tebi ampak sem se spomnil svojega brata, ko je prvič kuhal sam (študent pa to) me kliče kako se kuha špagete.
Mu povem, da jih kuhaš ene 10 minut pa je.

No kliče me čez 5 minut, če je vredu, da se mu vse smodi
sprasujem se.gif
revček je dal samo malo vode v posodo.
Eh sej sem šel tja pa sem mu pokazal ob 3h zjutraj kako se kuha... no po pol leta zna malo več ker je imel za cimra kuharja pa picopeka.
Itak ima na speed dialu samo pica pica pica
cool-1.gif


Jaz sem se naučil try&error veliko je bilo error 1x sem skoraj zažgal hišo oz kuhinjo ko se mi je vžgalo olje in nisem vedel kaj bi in sem preprosto zlil v lijak in jasno je vse špricnilo naokoli pa še cev sem skuru.
Torej nikoli zlivat stran oz polivat olja z vodo daš čez pokrovko ali pa posuješ z moko/rižom/poletno.
Evo ti ne nasvet.

Aja pa v Žurnalu imaš preproste recepte.