Kako povezati PC in TV ?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Verjemi, da 99% uporabnikov ne razume, kaj se zadaj dogaja, ampak niti ni pomembno.

Na eno mašino vržeš Plex server in na TV plex client. Dokler je vse v isti mreži, je načeloma to to (če ni je pa potrebna še kakšna nastavitev več). Ta del si, kolikor razumem že zrihtal. Je pa najlažje, če imaš plex server na enem koncu in celotno zbirko tam (pri tebi je to trenutno tvoja stacionarna mašina).

DLNA je pa standard in ima večina novejših TVjev klienta že vgrajenega (tudi tvoj), tako da ti fali samo še strežnik (je pa Plex server tudi DLNA server, imaš pa seveda mnogo alternativnih serverjev). Je pa funkcionalnost preko DLNA okrnjena napram temu kr ti omogča Plex.

Za podnapise bi preveril še encoding nastavitve na plexu, ampak na pamet žal ne vem kje toćno, ga nisem že dolgo uporabljal.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Verjemi, da 99% uporabnikov ne razume, kaj se zadaj dogaja, ampak niti ni pomembno.

Na eno mašino vržeš Plex server in na TV plex client. Dokler je vse v isti mreži, je načeloma to to (če ni je pa potrebna še kakšna nastavitev več). Ta del si, kolikor razumem že zrihtal. Je pa najlažje, če imaš plex server na enem koncu in celotno zbirko tam (pri tebi je to trenutno tvoja stacionarna mašina).

DLNA je pa standard in ima večina novejših TVjev klienta že vgrajenega (tudi tvoj), tako da ti fali samo še strežnik (je pa Plex server tudi DLNA server, imaš pa seveda mnogo alternativnih serverjev). Je pa funkcionalnost preko DLNA okrnjena napram temu kr ti omogča Plex.

Za podnapise bi preveril še encoding nastavitve na plexu, ampak na pamet žal ne vem kje toćno, ga nisem že dolgo uporabljal.

Hvala. Veliko stvari ste mi pojasnili (vsi skupaj, ti in We Watsch ... pa v piko, ... ) .
Zna biti, da mi niti mreža ne deluje prav, saj vidim iz (dnevna) periferijo, iz one strani nazaj pa ne. Še v prejšnjih sistemih kot sem jih imel, je bilo to nekako ..

Klinc, bom jutri prijatelja naprosil, če bo pri volji. Bo verjetno treba tudi mrežo urediti, trenutno izgleda, kot da bi samo enostransko delovala.
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, podnapisi ... sem se že nekoč nekaj matral z njimi, najraje sem delal z BS plejerjem, mi je bil daleč najbolj simpatičen. Potem se pa izgubiš skozi vse te protokole ... vsaka hiša si izmisli svojega ...

Mislim da sem par filmov ki sem si jih šel prevajat, šel popravljat, potem pa, :obesise: . Itak jih znam že na pamet :p . Danes mi jih je pa škoda.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
plex se da tudi nastaviti, da avtomatično bere podnapise z opensubtitles.org
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Aja, podnapisi ... sem se že nekoč nekaj matral z njimi, najraje sem delal z BS plejerjem, mi je bil daleč najbolj simpatičen. Potem se pa izgubiš skozi vse te protokole ... vsaka hiša si izmisli svojega ...

Mislim da sem par filmov ki sem si jih šel prevajat, šel popravljat, potem pa, :obesise: . Itak jih znam že na pamet :p . Danes mi jih je pa škoda.
Drugače pa problem v Plexu s podnapisi in neprikazovanjem č-ja rešiš tako, da odpreš na računalniku beležnico in poiščeš željeni podnapis in v beležnici spodaj klikneš na UTF-8 in ga shraniš kot.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Meni je zanimivo, kolk ste pripravljeni enega casa zabit pa iskat workaround resitve, ki pol v praksi nikoli ne delujejo 100%, vse samo da nebi placali 12e za netflix ? :cool:
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Meni je zanimivo, kolk ste pripravljeni enega casa zabit pa iskat workaround resitve, ki pol v praksi nikoli ne delujejo 100%, vse samo da nebi placali 12e za netflix ? :cool:
Očitno ti nek drug Netflix gledaš, ker vsebin, ki jih gledam iz svojega NASa tam pač ni.

Imam tako Netflix kot VOD preko Telemacha (Pikaboo, AXN, Epic Drama, HBO OD, Pickbox Now, Minimax, NG+, My Baby TV, Zauder, CineStar Premiere Plus, Hopster, Vavoom Play, AMC, Nova S Play, ABC Studios), nekaj časa sem imel tudi Amazon Prime, ker je bil free pol leta, pa še vedno večino novejših filmov dosti prej in v boljši kvaliteti dobiš iz alternativnih virov. Vse kar sem pogledal v zadnjem tednu, ko je bilo malo več časa, bi dobil kvemečmu na Apple TV serviceu, pa še tam so ti naslovi zaenkrat comming soon in na voljo za preorder za cca 17€ po filmu.

Potem so pa tu še moje lastne vsebine, to so slike in videposnetki, iz raznih dopustov in izletov, ki jih težko drugje pogledam :D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Plex....ok...sem se s5 menil ker je "DLNA TV" v planu v 2h mescih...čakam en star PC od frenda :)

Plex je za tiste ki hočete svoje filme iz slovenije gledat na pocotnicah v Avstriji/Italiji/itd...oddaljeno..."on demand"....če uporabljaš Plex iz sosednje sobe samo obremenjuješ po nepotrebnem proc od serverja...in so lahko kockice za bv...

Za domačo DNLA TV rabiš samo LAN kabel in direkten stream (server/PC pokažeš kot usb ključek na TVju) in to way manj obremenjuje resource na serverju kot pa ta PLEX

Recmo kak Emby...anyone? :)
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Kako bi naredil, da bi se "PC in TV videla", torej da bi na televizorju našel C disk od računalnika (mrežni kabel) ali laptopov (ki so preko WiFi) in si predvajal film od tam?
Klikneš na kompu desni klik na film in imaš opcijo cast to device?
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Plex....ok...sem se s5 menil ker je "DLNA TV" v planu v 2h mescih...čakam en star PC od frenda :)

Plex je za tiste ki hočete svoje filme iz slovenije gledat na pocotnicah v Avstriji/Italiji/itd...oddaljeno..."on demand"....če uporabljaš Plex iz sosednje sobe samo obremenjuješ po nepotrebnem proc od serverja...in so lahko kockice za bv...

Za domačo DNLA TV rabiš samo LAN kabel in direkten stream (server/PC pokažeš kot usb ključek na TVju) in to way manj obremenjuje resource na serverju kot pa ta PLEX

Recmo kak Emby...anyone? :)
Spet mešaš zadeve. Nima veze ali uporabljaš nek generičen DLNA server, Emby ali pa Plex, če streamaš brez transkodiranja, bo obremenitev serverja relativno majhna. Pri transkodiranju (še posebaj vsebin z visoko ločljivostjo in bitno hitrostjo, če seveda nimaš strojne podpore za transkodiranje) bo pa obremenitev lahko precejšna (tudi pri nekem generičnem DLNA serverju , če seveda podpira in to vklopiš). Večinoma pa po transkodiranju ni potrebe niti pri Plexu (razen kadar ti TV ne podpira formata vsebine ali nimaš dovolj pasovne širine). Point Plexa je predvsem to, da ti poindeksira vse na enem koncu, opremi z metapodatki in servira na najrazličnejše platforme.

Sicer pa niti pri DLNA klient ne dostopa direktno do fajla, kot iz USB ključka. Še najbližje temu je, če daš klientu dirketno dostop do NFS ali SMB sharea, ampak potem je treba drugače poskrbet za metapodatke in večina TVjev tega niti ne podpira out-of-the box. To varianto (NFS share iz NASa) uporabljam sam z Infuse playerjem na Apple TVju.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
ne poznam fritzboxa, verjetno pa bi šlo..(pa nisem raziskoval, se mi ne da)
jaz bi na frica:
1. priključil zunanji disk (formatiran v primerni format, verjetno ext4)
2. Namestil torrent client na disk (tako ga imaš lahko 24/7 prižganega, četudi je rač. ugasnjen)
3. Omogočil ftp dostop (da preko koma daš tudi kaj na disk na routerju)
4. Omogočil UPnP/SMB/NFS share
5. Na router disk pa plex server