Kako povezati PC in TV ?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ma takrat ni napisal kateri televizor ima. LG-jev WEB OS ne poznam. Predvidevam da ima vgrajen kakšen video player. Če ima, potem verjetno ima tudi File Manager, ali kaj podobnega s katerim lahko skače po LAN omrežju in odpira mape. Drugega ne potrebuje.
Seveda je napisal:
LG Oled 55 B7V.
Zaenkrat imam samo mrežni kabel od fricboksa do telekomovega boxa in naprej HDMI na televizijo.
zato sem tudi odgovarjal konkretno za ta TV. In ne, nima file managerja (tako kot ga nima večino drugih TVjev razen tistih z Andorid TV). Zato sem predlagal DLNA oziroma Plex.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ga ne najdem. Gor je vse mogoče, netflix, yutube, breezer, ... ne najdem pa tega Plex-a ali vsaj trgovine (store), da bi poiskal.
More bit, v meniju imaš LG Content Store, od koder lahko namestiš različne aplikacije, med drugim tudi uraden Plex client. Imaš pa mislim, da še en neuradrn client.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Najdu :cheer: , DELA ! :D

Hvala, fantje, grem gledat če to čudo zares dela.
Že na samem začetku pa vidim, da bodo spet problemi s šumniki ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tale Plex ... nekih evergreen filmov pa ne vidim gor. Sploh pa ne s podnapisi.
Torej metoda Partis na C disk in naprej?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Ne moreš dajati na "C" disk, ker so tam Winzi instalirani in boš sfrkal sostem.
Moraš dati na drugo particijo diska. :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ok, jaz bi ti predlagal da naložiš Plex media server na PC in potem lahko po hiši žično ali brezžično streamaš vsebino na različne naprave TV(najprej poglej, če lahko iz LG stora na tv-ju dol potegneš Plex), prenosniki, tablice in telefoni.
Na tem videu si lahko pogledaš kako simpl je zadeva, stane pa enkratna registracija na Plex 5€.

Tole ne razumem čisto ... kaj tip govori o svojem lastnem media serverju? S petimi diski ali kako?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne moreš dajati na "C" disk, ker so tam Winzi instalirani in boš sfrkal sostem.
Moraš dati na drugo particijo diska. :fredi:

To pa ne razumem. Do sedaj sem vedno potegnil film iz partisa na C disk, na "Filmi" ali pa na "Download". V tem trenutku na tem hišnem čarovnalniku niti nimam še kakih drugih particij ali diskov. To je domač comp.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Mi ponavadi pred nalaganjem winzov razdelimo disk na dve particiji, da je sistem ločen od ostale nesnage.
Tako je lažje popravljati in delati varnostne kopije sistema, ker vse ostalo se nalaga na "D" particijo diska.
Posebej ni zaželjeno Partisa s filmi imeti instaliranega kar med Winzi.:poreden:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, tako sem vedno delal do tazadnje mašine, ko sem zadevo čisto prepustil fantu, ki je mašino prinesel domov.

Saj me moti, ker sem navajen svoje zastarele filozofije, toda moderni fantje me prepričujejo, da imam čisto predolge poti skozi raziskovalca itd. Problem je, ker vedno ko grem v nabavo nove mašine, mi trgovec vsili njihovo inštalacijo, ki je pa primerna v tem primeru samo za v dnevno sobo.

Za službene računalnike pa imam vedno več diskov. Vsi podatki s partisovimi vred se shranjujejo tja, med podatke. Sistem kot sistem je pa ločen na C disku. Saj prav delam, kajne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je govoril, da lahko Plex naložiš na NAS in ti služi kot media server in ti ga ni potrebno laufati na domačem PC-ju.

Aha, torej lastna mašina z zalogo filmi. Torej nekak lasten server, iz katerega lahko delaš po lastnem omrežju.

Ok, tako velik pa le nisem. Bo lastna datoteka "Filmi" na C disku zadostovala?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
ocitno mores najprej snet dol plex na tv, ce ga ze ni gor... potem pa naprej... verjetno se bos vpisal, in se ti bojo tam pokazale nastavljene knjiznice. sicer pa ima plex vse napisano na njihovi support strani...

ne rabis, da imas plex kot player... na pc je server dovolj... knjiznice ni tezko narest, dolocis mapo kjer so filmi in je...



najlazje bi pa bilo hdmi kabel potegnit od pc do tv in en remote desktop... za nekoga ki ni ravno vesc dela s programi...
Ja samo pri HDMI si omejen z dolžino (3m...)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Aha, torej lastna mašina z zalogo filmi. Torej nekak lasten server, iz katerega lahko delaš po lastnem omrežju.

Ok, tako velik pa le nisem. Bo lastna datoteka "Filmi" na C disku zadostovala?
Seveda. To z nekimi free filmi so itak nedavno dodali. Point plexa je načeloma lokalna vsebina. Od kje jo dobiš in kje jo hraniš je pa tvoja stvar (lahko je tudi iz partis na c disku :)).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Ok, na PCju sem napravil Plex server, deluje kot video predvajalnik, npr. BS player ... tudi svojo knjižnico filmov mi je uspelo zagnati. (šumnikov ni :oops1: )
Kako pa na TV - ju naredim?
Šumnike dobiš tako da podnapise klikneš z desno tipko/properties/daš kljukico pri read only stran/apply/save...

Potem odpreš podnapise v beležnici (.txt) in shraniš (save as) namesto v ANSI formatu daš spodaj v UTF-8
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
kako s 3m? jest mam kabel dolg 5m, pa je na projektor cist lepo laufal... verjetno 4k bi bil problem
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Aha, torej lastna mašina z zalogo filmi. Torej nekak lasten server, iz katerega lahko delaš po lastnem omrežju.

Ok, tako velik pa le nisem. Bo lastna datoteka "Filmi" na C disku zadostovala?
Da...s frendom sva šla v pogovore v te vode...on ma namenski synology NAS...2 diska v RAIDu...pa wifi dostop

Lahko pa to narediš iz kake odslužene kište ki ti lavfa nekje na podstrešju pa unix BSD gor :) (moj projekt for the future :) )
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Aha, torej lastna mašina z zalogo filmi. Torej nekak lasten server, iz katerega lahko delaš po lastnem omrežju.

Ok, tako velik pa le nisem. Bo lastna datoteka "Filmi" na C disku zadostovala?

jap... jest imam kar od torrenta download mapo doloceno za filme. in dam na partisu downloadat, in je zadeva takoj v plexu. torrent odjemalec je upravljan iz telefona. tko da pcja na drugi strani bajte sploh nic ne slatam...

sumniki naj te ne skrbijo, saj se jim moderen spletni jezik itak izogiba. razen ce se ti da rocno spreminjat, kot ti je kameleon napisal.

in ja, na koncu izpade, da imas svoj server s filmi, muziko in slikami.