Kako povezati PC in TV ?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej, v bajti imam optiko, potem je router Fritzbox in preko njega mreža Eternet : na dva računalnika, na Box od Telekoma in naprej na TV, pa še preko Wifi na dva laptopa.

Kako bi naredil, da bi se "PC in TV videla", torej da bi na televizorju našel C disk od računalnika (mrežni kabel) ali laptopov (ki so preko WiFi) in si predvajal film od tam?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Ravno v debati bil 2uri nazaj :) ....ma(jo) TVji DLNA opcijo?
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Imam povezavo PC - TV prek HDMI kabla, ker TV nima androida. Abak je HTPC od Asusa.
Ko bo napisan tip televizorja, bo lažje karkoli svetovati. Torej TV je.........
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Če TV podpira DLNA, potem je pomembno, da sta TV in PC povezana na isti router. Ne razumem, kakšno vezo ima pri tem android?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

LG Oled 55 B7V.
Zaenkrat imam samo mrežni kabel od fricboksa do telekomovega boxa in naprej HDMI na televizijo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
LG Oled 55 B7V.
Zaenkrat imam samo mrežni kabel od fricboksa do telekomovega boxa in naprej HDMI na televizijo.
Ena izmed opcij je, da na PC inštaliraš Plex server, na TV pa Plex klienta. Lahko pa uporabiš tudi poljuben drug DLNA server na PCju in gledaš v vgrajen playerju na TVju. Player, ki bi predvajal direktno iz SMB ali NFS sharea (ala VLC ali Kodi), pa za WebOS, ne vem, če obstaja.

Jaz sem na svoji B7ki uporabljal Plex, ampak zna pri kakšnih bolj zahtevanih 4K BluRayih malo zakašljat (poleg tega, da preko HDMI-ARC seveda ne dela DD TrueHD ali DTS-MA, samo navaden DD/DTS), zato imam raje čez receiver priklopljen Apple TV 4K in Infuse app, ki mi predavaja direktno iz NFS sharea na NASu. Če ne gledaš preveč 4K BluRayev, ti bo vrjetno tudi Plex direktno na TVju ok.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Zaradi zgoraj napisanih vprašanj sem preizkusil kako meni dela hardver prek WIFI-ja.
Najprej tablica Asus ZenPad 10. Prek File Managerja (original Asusov, jaz nisam nič nameščal), odprem Network- LAN in mi pokaže vse naprave v omrežju. Označim WD Cloud v katerem je mapa s Filmi. Izberem ShamelessUS 1080p. Vpraša me katerim programom bom gledal in označin Movie player od dveh možnih. Film začne predvajati brez zatikanja, prek notranjega LAN omrežja in WIFI-ja.

Vzel sem še svoj telefona Motorola G1 (letnik 2013). To je tisti prvi od Motorole, katerega je še Snečko kupil :)
Tukaj zdavnaj imam instaliran ES Fileexplorer v katerem tudi označim Network-Lan in mapo od filma na WD disku v mreži. Zopet isti fil mi predvaja, vendar tako da po desetih sekundah ustavi, potem zopet nadaljuje. Tudi drugi predvajalnik na istem telefonu predvaja enako.

Še za konec vzamem staro tablico TPad, katero sem takrat vzel za en Euro od Amisa. Sistem je stari Android in jo več ne uporabljam.
Po enakem postopku prek FileExplorerja poiščem film na WD-ju in prevaja enako kot pri telefonu.

Na svojem Abaku (W7) imam mapo v skupni rabi in popolnoma enako z naštetimi napravami gledam in predvajam vse kar je v mapi.

Že za konec naj poudarim da vse to dela prek WIFIJ-a. Po kablu je dosti lažje. Modem je Calix z WIFI-jem in gigabitnimi porti.
Ni mi jasno zakaj nekateri komplicirajo, če vse dela privzeto in na tovarniških nastavitvah :evil:
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hvala, sedaj moram zadeve preglodati, ker ste mi natrosili 3/4 stvari, ki jih ne poznam. Sem si predstavljal, da je to čisto enostavno ... :p

Ravno v tem trenutku so me pa tudi klicali iz tehnične pomoči Telekoma, kot kaže bom moral menjati tudi Fritzbox. Gre za to, da sem hotel zalaufati NEO-ta, smo se danes cel dan matrali skupaj s telekomovo tehnično podporo, sedajle so pa ugotovili, da za NEOta rabim drug modem, kjer bo lahko iztočasno delovala mreža in internet. Sem mislil, da je to že sedaj omogočeno, toda ...

Kot že rečeno, marsikaj ne vem in si predstavljam preveč posplošeno, tako da se zahvaljujem, pa - kar naprej z idejami.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Zaradi zgoraj napisanih vprašanj sem preizkusil kako meni dela hardver prek WIFI-ja.
Najprej tablica Asus ZenPad 10. Prek File Managerja (original Asusov, jaz nisam nič nameščal), odprem Network- LAN in mi pokaže vse naprave v omrežju. Označim WD Cloud v katerem je mapa s Filmi. Izberem ShamelessUS 1080p. Vpraša me katerim programom bom gledal in označin Movie player od dveh možnih. Film začne predvajati brez zatikanja, prek notranjega LAN omrežja in WIFI-ja.

Vzel sem še svoj telefona Motorola G1 (letnik 2013). To je tisti prvi od Motorole, katerega je še Snečko kupil :)
Tukaj zdavnaj imam instaliran ES Fileexplorer v katerem tudi označim Network-Lan in mapo od filma na WD disku v mreži. Zopet isti fil mi predvaja, vendar tako da po desetih sekundah ustavi, potem zopet nadaljuje. Tudi drugi predvajalnik na istem telefonu predvaja enako.

Še za konec vzamem staro tablico TPad, katero sem takrat vzel za en Euro od Amisa. Sistem je stari Android in jo več ne uporabljam.
Po enakem postopku prek FileExplorerja poiščem film na WD-ju in prevaja enako kot pri telefonu.

Na svojem Abaku (W7) imam mapo v skupni rabi in popolnoma enako z naštetimi napravami gledam in predvajam vse kar je v mapi.

Že za konec naj poudarim da vse to dela prek WIFIJ-a. Po kablu je dosti lažje. Modem je Calix z WIFI-jem in gigabitnimi porti.
Ni mi jasno zakaj nekateri komplicirajo, če vse dela privzeto in na tovarniških nastavitvah :evil:
Zdaj pa še napiši, kako to tvojo telovadbo izvedeš na njegovem LG TVju, ki laufa WebOS, in nima prav nobene veze s tvojimi Androidnimi tablicami in telefoni...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ena izmed opcij je, da na PC inštaliraš Plex server, na TV pa Plex klienta. Lahko pa uporabiš tudi poljuben drug DLNA server na PCju in gledaš v vgrajen playerju na TVju. Player, ki bi predvajal direktno iz SMB ali NFS sharea (ala VLC ali Kodi), pa za WebOS, ne vem, če obstaja.

Jaz sem na svoji B7ki uporabljal Plex, ampak zna pri kakšnih bolj zahtevanih 4K BluRayih malo zakašljat (poleg tega, da preko HDMI-ARC seveda ne dela DD TrueHD ali DTS-MA, samo navaden DD/DTS), zato imam raje čez receiver priklopljen Apple TV 4K in Infuse app, ki mi predavaja direktno iz NFS sharea na NASu. Če ne gledaš preveč 4K BluRayev, ti bo vrjetno tudi Plex direktno na TVju ok.

A je to ta "Plex", kot je nekaj prejšnji teden pisalo po cajtengah, da ga je Telekom pravkar vpeljal? Da je zadeva tako kot Netflix, ampak zastonjska?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ok, na PCju sem napravil Plex server, deluje kot video predvajalnik, npr. BS player ... tudi svojo knjižnico filmov mi je uspelo zagnati. (šumnikov ni :oops1: )
Kako pa na TV - ju naredim?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
ocitno mores najprej snet dol plex na tv, ce ga ze ni gor... potem pa naprej... verjetno se bos vpisal, in se ti bojo tam pokazale nastavljene knjiznice. sicer pa ima plex vse napisano na njihovi support strani...

ne rabis, da imas plex kot player... na pc je server dovolj... knjiznice ni tezko narest, dolocis mapo kjer so filmi in je...



najlazje bi pa bilo hdmi kabel potegnit od pc do tv in en remote desktop... za nekoga ki ni ravno vesc dela s programi...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Zdaj pa še napiši, kako to tvojo telovadbo izvedeš na njegovem LG TVju, ki laufa WebOS, in nima prav nobene veze s tvojimi Androidnimi tablicami in telefoni...
Ma takrat ni napisal kateri televizor ima. LG-jev WEB OS ne poznam. Predvidevam da ima vgrajen kakšen video player. Če ima, potem verjetno ima tudi File Manager, ali kaj podobnega s katerim lahko skače po LAN omrežju in odpira mape. Drugega ne potrebuje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
evo, sm jest glihkar sprobal, sicer uporabljam chromecast, ker imam starejsi tv, ampak sem pogledal ce je slucajno vseeno plex na storu in je bil res... vse dela ok, pri meni sicer pocasi, na novejsih tv verjetno tekoce...

polinkat mores account in si vpisan...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Ok, na PCju sem napravil Plex server, deluje kot video predvajalnik, npr. BS player ... tudi svojo knjižnico filmov mi je uspelo zagnati. (šumnikov ni :oops1: )
Kako pa na TV - ju naredim?

Video player na WEB OS-u že imaš, ker drugače nebi mogel predvajati Z USB diska. Torej ostane še samo File explorer za skakat po omrežju, katerega tudi verjetno imaš, samo ne najdeš. Tukaj imaš na internetu..


Praviš da imaš OLRD LG TV. Torej zadeva ni tako stara, kot moj telefon (Android 5,1) na katerem lavfa vse iz prve.
Instaliraj tisto iz linka. Na PC-ju z desnim klikom označi mapo s filmi in izberi Sharing (skupna raba). In to je to.