kako povezat net in tv po hiši

Blaz

Pripravnik
4. avg 2007
353
0
16
Da si malo sposodim temo ... tale xtreamer, je to spodobn nadomestek siolovega boxa?Namreč rabim še za en tv, pa i raje vzel kaj takega ampak zadeva mora bit stabilna in razumljiva za uporabo na nivoju originala, da nebo moj oče imel težav pri uporabi (totalno netehničen tip).
Če v dnevni sobi priklopim namesto siolovega tole zadevo .. se da kak enostavno dostopat do kanalov in do vsebin na pc-ju?Al naj raje pozabim na to opcijo če iščem enostavnost uporabe in kupim še eno siolovo sranje?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
uf za očeta potem obvezno siolov stb.
pri xtreamerju ne moreš kanalov prestavljat naprej nazaj kot na stb-ju. Moreš vsak program stop, back, poiskat novga, play
 

Blaz

Pripravnik
4. avg 2007
353
0
16
Aha, hvala za hiter odgovor, bom pol raje še en siolov box nabavo pol.
 

kloko

Pripravnik
22. avg 2007
176
0
16
"patch" kabel, ki ga omenjam, je navaden mrežni kabel, čimkrajši, da ni prevelika klobasa.

Uporabe routerja z WLAN funkcijo namesto switcha za združitev VIDEO in DATA v eno linijo ti ne priporočam, to se običajno ni dobro končalo.
Največji problem nastane, ker je treba DATA linijo iz modema vtakniti v WAN port routerja in VIDEO linijo iz modema v enega izmed LAN portov na routerju. S tem nastane sklenjena zanka med modemom in routerjem, zaradi katere praktično nič več ne deluje, kar je priključeno na router.
Če pa bi DATA linijo iz modema ravnotako povezal na enega izmed LAN portov na routerju bi sicer zgodba o istočasnem delovanju televizije in interneta sicer delovala, a router ne bi ničesar oddajal na WLANu, torej nisi z routerjem nič pridobil v primerjavi s switchem.

L.p., Kloko
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
full hvala za pomoč!
Prosil bi te še, če pogledaš tole slikco in poveš, če bi takšna vezava delovala?
Torej dokupim še en wlan ruter in switch.
Iz modema na switch priklopim 2 kabla - data in video

sioltv_xtreamer_1.jpg
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pe še eno idejo sem dobil
smile-1.gif
, če bi morda dodal stb za siol tv, ker je bolj user frendly za šaltanje programov.
Bi tole delovalo?

sioltv_xtreamer_2.jpg
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
sej veš da lahko po enem UTP kablu (cat 5 ali več) pošiljaš 2 različna ethernet signala, ne? za vsak priključek rabiš 2 parici in pine 1,2,3,6.
 

kloko

Pripravnik
22. avg 2007
176
0
16
Ideja izgleda zanimiva, a ne upam reči, da bo res delovalo, treba je preizkusiti.
Predvsem vidim težavo v tem drugem stb-ju. Prva stvar je že čisto organizacijska na vezi SiOL-uporabnik in sicer stb-jev lahko uporabljaš toliko, kolikor jih imaš prijavljenih pri SiOLu. Tudi če ga dobiš kje drugje, ne bo deloval, če ga na SiOLu ne bodo registrirali.
Drug problem stb-ja v takšni vezavi je zaradi njegovega načina delovanja. Da stb deluje, se pri prižiganju najprej poveže po VIDEO omrežju na SiOL in od tam dobi registrirano IP številko po DHCPju in šele nato pokaže sliko. Če bi imel stb povezan tudi v DATA linijo, se čisto lahko zgodi, da pri prižiganju ne bi dobil pravilne IP številke in posledično ne bi bilo TV slike.

L.p., Kloko
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Citat:
Uporabnik kloko pravi:
Ideja izgleda zanimiva, a ne upam reči, da bo res delovalo, treba je preizkusiti.
Predvsem vidim težavo v tem drugem stb-ju. Prva stvar je že čisto organizacijska na vezi SiOL-uporabnik in sicer stb-jev lahko uporabljaš toliko, kolikor jih imaš prijavljenih pri SiOLu. Tudi če ga dobiš kje drugje, ne bo deloval, če ga na SiOLu ne bodo registrirali.
Drug problem stb-ja v takšni vezavi je zaradi njegovega načina delovanja. Da stb deluje, se pri prižiganju najprej poveže po VIDEO omrežju na SiOL in od tam dobi registrirano IP številko po DHCPju in šele nato pokaže sliko. Če bi imel stb povezan tudi v DATA linijo, se čisto lahko zgodi, da pri prižiganju ne bi dobil pravilne IP številke in posledično ne bi bilo TV slike.

L.p., Kloko

Tega bi se lahko rešil tako da na vseh routerjih izklopi DHCP in potem na vseh računalnikih nastavi ročne IPje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@_jolly_
to vem, da gre po enem kablu lahko več stvari, sam praktično ne vem kako res deluje in katere pine kam... Če bo potreba, se slišmo;)

@kloko
sej ta stb je tko, če je priklop na izzy način ja, če ne pa bom brez. Mene ne moti
wink-1.gif

A lahko odgovoriš še na to slikco, da pač dokupim wlan ruter in še en switch.
2 kabla v switch pomeni data in video

sioltv_xtreamer_1.jpg




@philips & @kloko
al pa počakamo na nove stb-je, ki ne bodo deloval več preko video porta;)
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
sej veš da lahko po enem UTP kablu (cat 5 ali več) pošiljaš 2 različna ethernet signala, ne? za vsak priključek rabiš 2 parici in pine 1,2,3,6.
a tit o resno? mas kje kaksno shemo,..sem ravno mislil vleči še en UTP kabel
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Če se ti da počakat na nove STBje, potem ne boš potreboval dodatnega switcha...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
bi lahko nedko napisal katere parice na katere pine za video in data posebej?
sem že cel googel obrnu pa mi še vedno ni čisto jasno.
konketrojev za sprobavat pa stran meta glih nimam.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
pini 1,2,3 in 6. Gledaš pa jih od spodaj (tam ko so zareze). Video uporablja isto ethernet oz. 802.3. vežeš pa kot ponavadi po barvah:
Pin1: Oranžno-bela
Pin2: Oranžna
Pin3: Zeleno-bela
Pin6: Zelena

Za video isto, sam druge parice:
Pin1: Modro-bela
Pin2: Modra
Pin3: Rjavo-bela
Pin6: Rjava
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zdej sem tkole povezal in imam spet težavo:(

še vedno dela ali samo tv ali pa samo net.
Po mojem morem samo še kakšne nastavitve spremenit na xtreamerju. Tist okol IP-jev me malo bega.
Any idea?

Aja pa kak je postopek za gledat tv? Jst grem še vedno pod upnp in mi tam zlista programe. Bi jih morda moral kje drugje tudi videt?