Kako sem upgrejdal WM5 na WM6 HP ipaq rw6815

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
No in prišel je dan, ko sem v lokalni železnini nabavil vse potrebno za nadgradnjo operacijskega sistema WM5 v zgoraj navedenem telefonu.

S polic sem pobral:

- diskimg.rar (40,6 Mb) (1)
- Cabs.rar (843 Kb) (2)
- pda-hack.net_rw68xx_ExtROM_emul.cab (3,97 Mb) (3)
- SdkCerts.cab (4,59 Kb) (4)
- pda-hack.net_hp_rw6815_camera_patch_wwe.rar (594 Kb, english interface) (5)

Vzel za vsak slučaj še šestorček Uniona, nov Olfa nož in izolirni trak (joke), ter jo veselo odmahal domov.

SD mini kartica kakršno ima ta telefon ne sme biti večja od 1 GB zato sem mimogrede še eno tako ubodel pri A Ena.com ( manj kot 8 evrov;)

Najprej sem vzel v delo SD kartico.

V koren (root) kartice sem naložil datoteko 1 (glej zgornjo označbo)
nato sem prekopiral mapo Cabs (2) z vsebino poleg prve datoteke, torej v koren, ravno tako (4).
V mapo Cabs pa še (3).
In to je vse kar je potrebno za začetek.




NA NAPRAVI SEM SI NAREDIL VSE MOŽNE BACKUPE ter jih varno shranil na PC.

Tako. Sedaj pa rokavice gor, zapreti polkna in izžebrati eno Zdravo Marijo za vsak slučaj in veselo na delo.
write.gif


HARD RESET naprave

Naprej sem pritisnil in držal tipko za vklop/izklop, nato še spodnji dve (glej slike), nato pa vtaknil stilus v reset odprtino. Kako to narediti z dvemi rokami me ne vprašajte. Vaja dela mojstra, mojster dela vaje. Itak je potrebno postopek ponavljati kakšnih 5-6 x da prime.




Uspelo je šele takrat, ko se pojavi logo HP in spodaj napis PBL1.0.5.
Imel sem notri SD kartico, baterija je bila zvrhano napolnjena .... sedaj pa prihaja najbolj napet trenutek.

Naprava potrebuje cca 10-15 minut da prepiše Rom, ko je končala se je sama resetirala in kot zagonska slika se je pojavil napis HP WM6 .... nice ....I like it.

Vmes so mi strogo zabičali naj ničesar ne priklapljam, odpkapljam, prižigam, ugašam, skratka napravo je potrebno PUSTITI na MIRU dokler ne rodi novega OS. Kaj lahko se dogodi, da ali naprava postane podstavek za rože ali obiskovalka servisa ali pa brskanje po internetu za rešitvami in down grejdanje naprave na primarni OS.

No meni je uspelo. Bogovi me imajo radi, ker sem fant od fare.
17758-icon_confused.gif


Tako, sedaj imam WM6






Pa poglejmo kako sedaj tole izgleda?
redface-1.gif


Personal


System
csf-system.jpg



Connection


Nice. A bo delalo tudi?

Naložim stare programe, ki sem jih uporabljal na WM5. Kar delajo. Yuppi!

GPS



Ročno vržem gor še Mio Map 3.2 za PDA, poženem program, povežem in voila ...








INTERNET




WLAN



WI-FI



TELEFON

Uporabil sem iPhone skin


Skratka vse, razen fotoaparata, dela kot prej. Za fotoaparat pa še raziskujejo kako ga usposobiti. Itak ni bil bog ve kakšen in sem ga sila malo uporabljal.

MOJE MNENJE

Vedno se človek vpraša ali je bilo vredno tega. Lahko rečem da je. Naprava se mi zdi hitrejša, odzivnejša. Kako bo pa čez teden, dva pa ne morem reči. Če bo vse ok, pustim, drugače pa napišem nov priročnik kako sem vrnil WM6 nazaj na WM5. Upam pa, da ne bo treba.







254113-wm61.jpg
 

Priponke

  • 254113-wm61.jpg
    254113-wm61.jpg
    14,7 KB · Ogledi: 485

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Malce pobrskaj po internetu za update tvoje naprave in še obstaja, boš našel post, ki ima navodila.


Drugače je bila pa včeraj noč v kateri so obljubljali, da nas bo zamedlo in kot skrben gospodar sem celo bridko noč čakal, če bodo potrebne pri reševanju ljudskih življenj in opreme tudi moji dve roki. Pa ne, da sem na Komunali v službi, samo imam takšen močan socialni čut, še iz časov NNNP.
smile-1.gif


In ker sem imel čas, sem se spravit k ponovnemu upgrejdu z drugačnim fajlom. Reda radi in da vidim spremembo, itak operacij "Mečarica" traja maksimalno pol ure, to pa ni kakšen bistven čas.

In sem šel z vrečko ponovno v železnino, tokrat konkurenčno in našel NHOCBANME-jev fajl: diskimg.nb0.

Beseda ni konj in ponovim postopek.
Spraznim 1GB SD kartico in nanjo v koren naložim samo to datoteko. Nič drugega ni bilo na njej.

Pritisnem in držim hard resetovska gumba in sprožim stilus v odprtino. PBL 1.0.5 se je aktiviral in med tem, sem v nestrpnem pričakovanju (kot ženin pred prvo poročno nočjo) na balkonu kadil in čakal da mine kritičnih 13 minut.

In uspelo je.
aplauz.gif










Lepo izgleda, ni kaj?

Pa pojdimo pogledat še malce po menijih.









Za kakšen odtenek so mi bile bolj všeč ikone prejšnje verzije, a se bo dalo tudi s temi preživeti.


Zdi se mi, da ima kar nekaj več funkcij in tudi bolj trendovsko (iPhonovsko) je vse skupaj.





Wi-fi, bluetooth, GPS ...., vse lepo dela.
aplauz.gif





Še fotoapart, ki v predhodni verziji ni.




Kaj naj rečem na koncu. Me prav veseli, da je bilo predvideno sneženje (itak Ljubljane ni pobelilo), da sem se lahko s tem poigral. Ostal bom na tej verziji. Zadovoljuje vsa moja pričakovanja in hotenja.
nahrung002.gif



pozdrav.gif



ps. kaj bo pa jutri ponoči pa še ne vem
hysterical-1.gif
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Pohvala za tako dober in s slikami obdarjen tutorial. Res majo hude kombinacije tipk za HR in SR tile dlančniki. rofl
Jaz zelo veliko flešam , če pa bi mogo it taki postopek preko, pa ne vem če bi. hehe Na htcjih je vse pune simpl. 1,2,3 je že sflešan.
smile-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Saj je drugi fleš tudi potekl čisto enostavno. Na kartico sem posnel datoteko in izvedel hard reset in je bilo. 1.2.3 11 minut.
write.gif
 

hud

Zelenc'
15. okt 2007
21
0
1
A si sprobal dati nazaj WM5. Mi ne uspe oziroma se rom naloži in se prikaže začetni meni, pol se pa vse skupaj ustavi.
Sinhronizacija ne dela na Visti z WM5 je pa delala brez težav.

LP
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Katero verzijo si pa naložil? Meni je boljša 2, obstajata pa še 2, torej skupno 4, a sem jih včeraj flešal, a mi niso bile všeč, tako da sem ostal na 2.

Ta je najboljša: Ver 1.0.5b (for 6815)

Meni na Visti dela vse.
261781-vista.jpg
 

Priponke

  • 261781-vista.jpg
    261781-vista.jpg
    40,4 KB · Ogledi: 451

hud

Zelenc'
15. okt 2007
21
0
1
Mam verzijo 1.05.b v Visti ga ne morem povezat v XP-jih pa brez težav.
Ne morem naredit niti downgrade na WM5, z WM5 je v Visti sinhronizacija delala brez težav.
Kateri boot loader imaš?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz sem tudi upgrade-al HP6815. Prej sem si kar nekaj stvari prebral. Za tiste ki bi to še počeli par nasvetov:
1. če hočeš upgrade-at iz kartice mora biti 1gb ali manjša. Imam 2gb torej odpade.
2. če hočeš upgrade-at preko PC-ja moraš imeti na telefonu bootloader 1.0.1 (jaz sem imel 1.0.5).
3. Poiščeš nek filetek sp34053.exe ki ti naredi downgrade na 1.0.1 (povozi ti vse podatke).
4. Poiščeš ROM. Vse filetke za upgrade sem skopiral v c:\windows\temp (nekje prebral da je to smiselno)
Sam sem sprobal NOCHBANME-jeve, pa pri vsakem traja po prvem restartu... mogoče bi moral počakati še kake 10 minut da bi se zbutal. Dal sem gor verziji 2.02.01b in 2.02.02b, če se ne motim. Pri obeh se mi je naložil, pa pri obeh sem dal startne podatke (aligning srceen, datum ipd.), po resetu pa nič. No, potem sem vzel eno kao čisto verzijo, ruska zadeva (skinu s pda-hack.net), pa naredil isto in počakal ene 10 minut, pa se je po alignanju screena zbudil. Ne vem, mogoče bom še 1x prvi verziji probal.
5. Ruska verzija je bila za kartico. Kartična verzija in verzija s PC-a se razlikujeta po dolžini za 12bytov (kartična 64.000bk, pc verzija ima drugo ime in 64.012kb). S programom bufferaddheader (ena java zadeva), v zip filetku pcupdate.zip (51kb) sem jo našel - ti pretvori kartično verzijo v PC update - doda tale header. Sem pa nekje zasledil tudi program ki ti ravno obratno naredi, mislim da je hpnbf2nbf0conv.exe (samo ga nisem sprobal).
6. Pri ruski verziji sem dodal še nek ext-rom update in camera patch update. Kamera oz. fotkič po tem patchu deluje. Wifi dela (celo wpa-psk pri meni doma). Blutooth dela.
7. Sam rom upgrade ti da progress bar, v meniju za upgrade izbereš boot only (naj bi bil pull down meni, ki pa se ne vidi, dako da ga klikneš in s kurzorjem izbereš to opcijo), vse skupaj s pc-ja traja ene 15 minut.
Zdaj bom probal pa še restore iz spb backup narest če bo šlo, sicer pa na novo programje gor dat. Al pa bom probal še kaj prej. Če koga zanima še kak detajl sem pa na voljo.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kaj pa dokaj stari dlančnik rx3715? Bo kdaj kakšna možnost za vsaj WM5 ker sem še vedno na 2003 winsih?

Lp
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Še malo update-ov:
- v zadnjem dnevu sem sprobal Ruski "clean" build 6.1 verzije, pa nohcbanme-jevi verziji 2.02.01b in 2.02.02b. Na 02b verziji mi ni delal telefon spljoh
uf-1.gif
(ta simptom prebral na forumu, baje se dogaja pri modelih made in China - tak je tudi moj), ostalo delalo ok (bt, wifi, kamera), tako da sem ga kmalu vrgel dol; na 01b verziji pa dela telefon, bt, kamera, ne pa tudi wifi - tega sem samo prvič zalaufal da je kao začel iskat omrežje, povezal se pa ni. Po resetu pa noče niti modula več najti (niti po hard resetu). Zdajle sprobam še verzijo 1.05b, sicer grem nazaj na rusko clean verzijo. Bo kmal konec vikenda in bom takrat rabil polno funkcionalnost. Aja, pa SPB backup sem hotel restore narediti, pa ful teži za milijon linkov v aplikacijah pomnilnika telefona in vložene kartice, tako da je neuporaben - beri razen če bi nazaj downgrade-al na wm5 bi verjetno šlo. Poročam še kako se 1.05b verzija obnese.
Aja pa teli 2.02.01b in 2.02.02b verziji imata občasno težave pri soft resetu - se telefon ne pobere in ostane na začetnem screenu ob rebootu. Pol ene 2-3x naredim soft reset in se pobere. Nasplošno opažam da se tale 6.1 verzija počasneje pobira kot 5-ka.

p.s.: a ostalim pa tali NOHCBANME verziji 2.02.01b in 2.02.02b delata brezhibno? Ali imate kako drugo verzijo (za hp6815) - če ja, katero (mogoče link)? Dans imam še čas sprobavat...
--------------------------
Še malo update-a:
Sem ugotovil da mi je eden od firmware-ov (mislim da NOHCBANME verzija 2.02.01b, pri 02b mi gsm modul ni delal) povozila bios od wifi kartice, tako da ni delala pod nobeno verzijo, niti ko sem naredil downgrade na wm5. Mimogrede, downgrade na wm5 gre lepo, še SPB Backup sem pognal restore iz kartice in mi je naredilo vse kot pred začetkom igranja, le wifi še vedno ni delal (ni mac adrese).
Če bo kdo zabrickal zadevo: vzameš tisti patch ki ti boot loader zniža na 1.0.1 (mislim da je sp34053.exe) - ta ima tudi bios od wan kartice, flashneš in glej ga zlomka, zadevo najde. Ko jo hočeš prižgati pa jo enostavno izbriše in connect managerja, kot da je ne bi bilo spljoh. Potem sem šel v diagnostic utility in pognal wifi test, pa jo je našel in od tedaj dela.
Skratka zdaj bom naredil tisti 1.05b Nohcbanme flash - mi je bil najbolj všeč - pa poinštaliram kar imam in se neham igrat.
 
Nazadnje urejeno:

JanezBlond

Pripravnik
26. jul 2007
39
3
8
Za povezavo z Visto je potrebno izklopit Enable advanced network functionality. Je pa pod ikono USB to PC, ki se nahaja pod system. Vsaj pr men je tako na HX4700. na drugih se mi zdi da e pod connections. Jest mam en custom firmware
smile-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Evo po dobrem mesecu "heavy" uporabe Wm6.1 na HP6815 poročem še nekaj ugotovitev in končnih zaključkov:
1. Če daš gor napačen firmware (od HP6828) ti ne dela kamera, pa wifi bios ti povozi - moraš z WM5 od HP-ja nazaj postavt wifi.
2. wm6.1 se po resetu definitivno dlje pobira od wm5
3. nohcbanme 1.0.5 verzija je zagotovo precej bolj nestabilna od originalne wm5
4. praktično vse kar ima wm6.1 se da narediti tudi z wm5 (vključno z vsemi temami, izgledom ipd.)
5. programi ki jih uporabljam (resco explorer, resco audio, tcpmp, spb time, tomtom7, phonealarm) - delajo tudi na wm5
6. po še ene treh stestiranih romih sem se vrnil nazaj na wm5 in tam tudi ostajam - beri nisem našel ene same prednosti, stabilnost sistema pa je nižja na wm6.1
Aja, če kdo ni vedel, z resco audio se da nasaviti da ti avtomatsko snema vse pogovore npr. na kartico v mp3 formatu...
 

Zikmu

Zelenc'
7. feb 2009
3
0
1
Živjo!
Mi lahko kdo pomaga?
Želel sem nadgraditi svoj rw6815 na windows 6, vendar se mi je zataknilo. Bootloader sem naložil verzijo 1.0.1 in imam sedaj zamaknjen ekran in še ne poveže se mi z računalnikom. Poizkusil sem tudi s starejšimi verzijami ActviveSync, različnimi kabli... nič. Polni se, računalnik ga pa sploh ne zazna in ne dlančnik računalnika (noben ne zažene ActiveSync), od koder mi sledi, da ne morem niti nobenih upgredov delat. A je kdo kje zasledil kako bootloader nadgraditi nazaj na 1.0.5?

LP,
Luka
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Activesync nima veze s tem. Ko vzameš ROM poveži računalnik z USB-jem, štartaj program za upgrade roma in restartaj tako, da hkrati držiš obe soft tipki (leva in desna nad zeleno in rdečo) - tako ti bo štartal v bootloader mode-u. Pol ti pa software sam naloži ROM na telefon. Samo pazi da boš pravo verzijo ROM-a gor dal (obstajajo verzije za na kartico in verzije za upgrade iz PC-ja - razlikujejo se v nekaj bitih, mal poglej prej po forumih katera je katera). Sicer pa, kot sem že napisal, razen telefoniranja prostoročno ne boš dobil ničesar z verzijo 6 (skine in izgled od šestke lahko tudi na petko daš). Vedno lahko original firmware snameš iz HPjevega site-a (mislim da je file sp35815.exe). Če še kaj rabiš pa povej.
 

Zikmu

Zelenc'
7. feb 2009
3
0
1
Hvala za hiter odgovor. Uspel sem rešit, priti v bootloader, vendar sem zopet zaje***! Sedaj se mi zdi, da sem naredil res neumnost.
Želel sem naložiti prejšnjo verzijo (predno sem vse skupaj začel sem naredil dump roma), vendar je updater najprej naredil step 1: updating rom in potem še step 2: updating bootloader, kjer je pa takoj na začetku zmrznil. Sedaj sicer pridem v bootloader, vendar pa ne morem več ničesar naložiti v delujoče stanje. (Poizkusil, sem naložiti WM5, firmware iz HPjeve starani (točno tega sp35815.exe) in še enkrat bootloader 1.0.1, vendar nič. Če grem preko PCUpdate2 se mi celo poveže in nekaj nalaga vendar nič ne zažene na koncu (zmrzne pri 100%), updater za 1.0.1 javi napako code: 301 error connecting with device, sp35815.exe pa javi napako code: 401error connecting with device (oba zadnja poskusa se najprej povežeta, ko napiše da preverja napravo pa prekine).
Sem že ugotovil, da sem si naredil brezvezno in se tepem po glavi, zakaj sem se tega spl0oh lotil, če mi je vse delalo OK. Sedaj se kesam in bi samo rad, da mi dlančnik dela kakor prej.

LP,
Luka
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Hmm, tolk daleč pa jaz nisem prišel:))) Zdej le prideš do bootloadarja probej enostavno en wm6 rom ki so ga naredili za ta telefon. Pol sem pa že izgubil idejo. Al pa še enkrat HPjev ROM čez vse...
 

Zikmu

Zelenc'
7. feb 2009
3
0
1
Hja, ravno tukaj imam problem, ko mi nobena inštalacija roma nič ne naredi.
Nimam kaj, jutri kontaktirati kakšen servis in da me rešijo muk. Je pa bla šola, da se ne igraj s takimi stvarmi, če vse dobro dela.

Hvala vseeno za pomoč.
Sporočim, ko/če bom/bodo kaj rešil.

LP,
Luka