kako odjavit RTV naročnino

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Kršijo pravico do svobodne izbire. Svoboda je pa baje ena temeljnih ustavnih pravic...
17758-icon_confused.gif


...uglavnem RTV je ena beda od televizije, sem pa tja se kaka stvar najde za pogledat...to je pa tut vse...Še TV3 je naredu dosti boljši program kot ga ima RTV pa je bil včasih čista beda od komercialnega teveja..da en omenjam ukinjanje športov na RTV in to takih, kjer so naši dobri...
bonk.gif
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
Citat:
Uporabnik Kara_Demz pravi:
Je to sploh ustavno - plačevati neko storitev, ki jo nisi naročil in je ne želiš?
Poleg RTV naročnine imamo tudi dimnikarsko koncesijo. Samo še cerkvenega davka nam manjka
10.gif
.

Skratka : "Legalizirana kraja".

ustavno sodišče je to že presojalo in se izjasnilo, da je vse v skladu z ustavo.
njihov glavni argument: če država ne bo pobrala na ta način, bo pa na kakšnega drugega, npr, preko višjega davka.RTV prispevek je torej malo lepše zakamuflirana davščina.

pa še to, jaz sem izjavil, da nimam TV in oni so izpred vrat izmerili, da imam TV. vendar sem v pritožbi zmagal, saj niso mogli dokazati, da tisto kar so oni zaznali kot moj TV, ni sosedov TV (stena v bloku med mano in sosedom ima par centimetrov).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
-ksz-

Po kakšni logiki se to "izmeri" izpred vrat?
Na čem temelji to merjenje? (fizikalno)
Mora biti TV prižgan ali ne, ko se to meri?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Če bi ble zadeve kolikor toliko poštimane bi bilo narejeno kot je na SAT TV. Program bi moral bit kodiran, če ga želiš dobiš čip kartico s kodo in čitalnik, če ne pač ne... In ti tudi ne bi mogli kaj zaračunavat, če je kodiran in nimaš kartice... Ampak
na analognih sistemih seveda kaj takega ni mogoče, mogoče bodo kaj takega omogočili ko bo vse preko DVB-T.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Po kakšni logiki se to "izmeri" izpred vrat?
Na čem temelji to merjenje? (fizikalno)
Mora biti TV prižgan ali ne, ko se to meri?

Kolikor je meni znano, merijo sevanje, ki ga TV povzroča ob obdelavi signala (ta je precej specifičen za televizijo).
Ko je ugasnjen (stand-by) ravno tako seva, ampak vprašanje, če se to lahko loči od drugih naprav.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Novinarji, delavci predvsem pa žvine na RTV pa za nič dela delijo mastne plače...seveda morajo na koncu leta prikazati izgubo, sicer bo ... Aja pa laptopa morajo imeti (za okras) pri dnevniku, pa pri oddajah imajo 2metrske plazme ki ena stane....toliko kot vsiTV v našem bloku
Tudi meni gredo že od nekdaj na organ, saj me stane RTV toliko kot 1/2 računa za elektriko. ne bi rekel če bi bilo to recimo 10% zneska elektrike, ne pa kar 60 %.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
In zakaj ne smem spremljat kabelskih programov ali internetnih (naj naredijo ponudniki pakete brez rtv kanalov in boš tako dokazoval, da jih ne spremljaš (ko bo nekrat digitalno bo še precej lažje)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Novinarji, delavci predvsem pa žvine na RTV pa za nič dela delijo mastne plače...seveda morajo na koncu leta prikazati izgubo, sicer bo ...
Problem TV je kup odvečnih zaposlenih (ne le v administraciji, kjer jih je itak 75% preveč, ampak tudi v produkciji - scenci in podobno, skratka tisto, kar se da outsourcat). Novinarske plače so bolj v k..., razen ta top voditelje dnevnika. Dbro so plačani edino dobri voditelji, režiserji, skratka tisti, ki bi sicer brez težav šli drugam delat za boljši denar.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Zakaj pa Edi Pucer nima nikoli prenosnika pred seboj? A njemu ni všeč igrat igric med predvajanimi prispevki?
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
In zakaj ne smem spremljat kabelskih programov ali internetnih (naj naredijo ponudniki pakete brez rtv kanalov in boš tako dokazoval, da jih ne spremljaš (ko bo nekrat digitalno bo še precej lažje)

Ker kabelski operater mora po zakonu v svoj program vključiti tudi programe nacionalne televizije
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Ja nemreš, slovenc si, moraš plačevat rtv al pa zamenjat državo. Ko smo se mi preselili v novo stanovanje in na novo dali delat elektriko, je elektro takoj javila na rtv in čez en mesec smo že dobli položnico. Torej, hočeš ali nočeš moraš plačat, ker drugač ti blokirajo račun in si sami potegnejo vse dol z oderuškimi obrestmi in stroški. Navadne barabe so.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Zakaj pa Edi Pucer nima nikoli prenosnika pred seboj? A njemu ni všeč igrat igric med predvajanimi prispevki?
Ma pa dva LCDja vgrajena v pult pred sabo - s pripadajočim računalnikom nekje. Kake velike razlike v ceni verjento ni, ne?
 

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
Citat:
Uporabnik vejca pravi:
Rtv naročnino lahko odjaviš, če ne dobiš nihovega signala. Oni ti ga pridejo izmerit in če ga res ne dobiš si upravičen tudi do brezplačnega tv sprejemnika preko Total tv.

torej, ostane ti še rešitev, da se preseliš v kako dolino, kamor signal rtv ne vleče (preverjeno obstajajo take tudi v lj občini) in se na ta način rešiš tudi rtv naročnine. Nisem pa prepričan, ali je to res najbolj racionalna rešitev. Je pa rešitev, če ti plačevanje naročnine res gre tako hudo na organ.

tudi sam sem razpzdjen zaradi tega, ker imajo v qurcu program, pa to plačujem - sam sem rešil zadevo tako, da sem dal položnico na trajnik in se sploh ne razburjam več, ker ne vidim računa.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
To z njihovim signalom ne velja že hmm... 10 let ? Ker satelitski signal seže v prav vsako dolino in si potem za mesečno naročnino upravičen do dekoderske kartice.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
To tudi jaz mislim nardit. Saj država me napizdi za več stvari, finta je pa v tem, da to pravico držijo iz prejšnjega sistema.
Pa še obnašajo se nesramno, da popizdiš.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik pikapoka pravi:
Kršijo pravico do svobodne izbire. Svoboda je pa baje ena temeljnih ustavnih pravic...
17758-icon_confused.gif
tukajle imaš link do človekovih pravic in temeljnih svoboščin, ki naj bi bile zapisane v naši ustavi. svoboda izbire sicer izrecno ni nikjer zapisana, ampak je pa nekaj govora o svobodnem odločanju (...), čeprav mislim, da to ni to
evil.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:

A hodijo po hišah pa preverjajo? Jih pač notr ne spustiš takrat
evil.gif


Baje moraš potem tudi dokazat da nimaš radia...

prijatelj se je poleti preselil v novo stanovanje (novogradnja). prvi teden, ko je bilo stanovanje še v razsulu in so mu še obrtniki hodili po stanovanju, se je že na vratih pojavil gospod z RTV, da bi sklenil "naročnino". ni kaj, ažurni pa so
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Meni so na srečo to naredili šele po slabem letu. Očitno bolj poredko (enkrat letno) komunicirajo z elektro, prav tako niso prejšnjega lastnika "vprašala" komu je prodal
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Citat:
Uporabnik vejca pravi:
Rtv naročnino lahko odjaviš, če ne dobiš nihovega signala. Oni ti ga pridejo izmerit in če ga res ne dobiš si upravičen tudi do brezplačnega tv sprejemnika preko Total tv.
Tole pa zagotovo ne bo držalo, saj Total TV in RTV nimajo nič skupnega, niti v Total TVju ni RTV programov.
Oni ti pridejo pomerit, potem pa če nimaš dobrega zemeljskega signala, lahko odjaviš, ponudijo pa ti tudi subvencijo za SAT anteno (mislim da okoli 120€) in ti priskrbijo SAT kartico. Opremo in montažo si zrihtaš sam. Pri nas je recimo tako, da zemeljske antene ne lovijo nič drugega kot 2 hrvaška kanala. Pa smo TV odjavili (radio plačujemo), sicer niso prišli delati nobenih meritev. Sedaj pa uporabljam Total TV, pa poleg še sprejemam Astro in Hotbird (RTV je gor in kar je nekodiranega, to je večina, komot gledam). In to je to.