kako odjavit RTV naročnino

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
v obrazcu za odjavo moraš kao podpisat, da televizije NIMAŠ. jaz pa jo imam, a je ne gledam. gledam DVDje ali pa kabelsko, ker to kaj RTV predvaja, je tako sranje. a moram res vse skupaj odjavit (tudi kabelsko)? ker mi res že grejo na qurac. no, saj če vse skupaj odpovem, se rešim še kabelske naročnine, pa sem itak zmagal. itak je vse na netu. ma kdo kaki predlog, ker mi grejo že res na živce.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Ne moreš.!!!! Jaz sem morala poravnati za lastnika starega stanovanja in imela celo sranje okoli tega, tako, da... Te bande grde se ne moreš znebit. Ogabni so mi kolko sem se menla z njimi!
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Če imaš televizijo, jim boš težko dopovedal, da ne gledaš njihovega programa. Tudi z odjavo kabelske ne boš naredil nič, saj lahko te kanale loviš z anteno.
Pomagalo bi edino, da se znebiš televizije ali pa da odjaviš elektriko (dvomim da boš
tongue-1.gif
). Lahko se tudi zlažeš, da nimaš televizije, samo če te bodo potem kdaj dobili, ne bo ravno prijetno.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
se pravi TV tjuner pa računalniški monitor?
a potem je mir?
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ja vem, kazen je med 140 in 400 evri. ampak saj mi ne smejo v stanovanje vstopit.
po mojem je res najboljše televizijo prodat (itak mam staro malo grundigovo 37 cm), pa vse skupaj odpovedat. pa večji monitor kupit, pa dvdje na računalniku sukat.
prokleta banda!
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
P R A V I L N I K o načinu prijavljanja in odjavljanja televizijskih in radijskih sprejemnikov ter o načinu plačevanja prispevka za programe Radiotelevizije Slovenija

15. člen

Zavezanec lahko odjavi svoj(e) sprejemnik(e) v kolikor na območju Republike Slovenije nima več svojega(ih) sprejemnika(ov), niti v svojih prostorih ne uporablja tujih sprejemnikov. Vlogo za odjavo sprejemnikov mora zavezanec podati pisno na predpisanem obrazcu za odjavo, ki je sestavni del tega pravilnika, v različici za fizične osebe in pravne osebe oz. posameznike, ki opravljajo samostojno dejavnost in ki mora vsebovati naslednje obvezne sestavine:
- sklicno številko zavezanca
- ime in priimek oziroma naziv zavezanca
- davčno številko oziroma identifikacijsko številko zavezanca
- naslov oziroma sedež zavezanca
- izjavo, da zavezanec nima več svojega in da v svojih prostorih ne uporablja tujega radijskega ali televizijskega sprejemnika ter da je seznanjen z zakonskimi posledicami neresnične izjave
- navedbo razloga za odjavo sprejemnika
- obdobje, za katerega zavezanec odjavlja sprejemnik
- vrsto sprejemnika (radijski oz. televizijski sprejemnik), ki je predmet odjave ter za pravne osebe in posameznike, ki opravljajo samostojno dejavnost dodatno še število in vrsto rabe odjavljenih sprejemnikov
- navedbo dokaza, ki utemeljuje resničnost podane izjave
- lastnoročni podpis zavezanca.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
se pravi TV tjuner pa računalniški monitor?
a potem je mir?

Ne, ker v tem primeru postane računalnik TV sprejemnik, česar pa ne smeš imeti, če želiš odjaviti RTV naročnino.
Je pa tako lažje gospodom pokazati, da v hiši res nimaš televizije
wink-1.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Če imaš televizijo, jim boš težko dopovedal, da ne gledaš njihovega programa. Tudi z odjavo kabelske ne boš naredil nič, saj lahko te kanale loviš z anteno.
Pomagalo bi edino, da se znebiš televizije ali pa da odjaviš elektriko (dvomim da boš
tongue-1.gif
). Lahko se tudi zlažeš, da nimaš televizije, samo če te bodo potem kdaj dobili, ne bo ravno prijetno.

A hodijo po hišah pa preverjajo? Jih pač notr ne spustiš takrat
evil.gif


Baje moraš potem tudi dokazat da nimaš radia...
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
se pravi TV tjuner pa računalniški monitor?
a potem je mir?

Ne, ker v tem primeru postane računalnik TV sprejemnik, česar pa ne smeš imeti, če želiš odjaviti RTV naročnino.
Je pa tako lažje gospodom pokazati, da v hiši res nimaš televizije
wink-1.gif

in kako bodo oni vedeli da ima računalnik TVtjuner...... ne morejo....

torej je to to....
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
- navedbo dokaza, ki utemeljuje resničnost podane izjave

Kakšen to dokaz ?

Poleg tega : a ni bilo nekako, kot da že avtomatsko obvezno plačuješ RTV, če imaš v hiši el. priključek ?
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
banda hudičeva.. itak nimajo 5% programa gledljivega, okol pa pošiljajo ss-ovce, ki grozijo... moja soseda mu je pred nosom vrata zaloputnila.. on se je pa drl nazaj, da bo dobila 100.000 sit kazni pa take.. pri meni je žal videl TV z vrat, če ne bi mu še jaz rata zaprla pred nosom, po možnosti, da bi ga še po buči butnila malo..
10.gif

nobena položnica me ne razkuri tako kot ta RTVjevska
stupid-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
saj to me najbolj moti. da moram jaz zaradi bednega programa financirat neke marie, pa obzorja duha, pa dnevnik, ki tak lepo o vladi govori, čisto nič niso več kritični, pa labodje jezero na tisoč in en način. pol po drugi strani pa miskenslajo vsaj malo gledljiv program v obliki frekvence, aritmije ... debili bolani.
edino kar je dobrega na RTV, so hribar, tednik in studio city, to pa itak gledam preko podcastov.
mislim, ne morem verjet. in če bi rad gledal vse na pop tv, moram plačevat še RTV.
saj razmišljam, da bi menjal državo, ampak ni tak lahko.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Dan danes ti lahko iz ulice z aparati izmerijo, če ti gledaš TV. Tega ne boste rekli da se ne da. Boljše, da se sprijazniš z dejstvo, da boš dosmrtno plačeval RTV čeprav so nam vzeli vsa šport, no smučanje imamo zakupljeno do 2072,...poročila so vsa politično obarvana, cerkev ima 30% svoje stvari čez dan, pa še bedne 30 let stare filme imaš, kaj češ boljšega...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pa na internetni radio ne pozabit
grims-1.gif


(saj streamajo svoje kanale, ne ?)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Ne mislt, da je v drugih državah drugače... tudi tam imajo nacionalne televizije in obvezne prispevke. Sicer tudi sam nisem zadovoljen s programom (ne gledam namreč popolnoma nič), ampak a misliš, da če gledaš hribarja in ostale stvari preko podcastov, da oni nimajo stroškov s produkcijo?
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ne mislt, da je v drugih državah drugače... tudi tam imajo nacionalne televizije in obvezne prispevke.

Ko smo že pri tujih državah... lani so nam prišli hrvati na morju (vikend) gnjvit za RTV naročnino, seveda smo morali še njim plačati
10.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Me prav zanima če bodo tisti, ki tako veselo odjavljajo televizijo prenehali spremljat Studio City in Hri-Barja (verjetno njim najljubši in edini gledljivi oddaji)

Gledali bi, plačali pa nebi
smile-1.gif

Torrenti in online ogled so za vas itak brezplačni...

Sicer pa mi bi bilo žal zal judi ki bo morali odrasti in živiti samo ob 'brezplačnih' programih kot so POPtv in TV Paprika. Cena gledanja teh je še višja od cene TV naročnine... in se ne meri z denarjem ob mesečnih položnicah.
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Je to sploh ustavno - plačevati neko storitev, ki jo nisi naročil in je ne želiš?
Poleg RTV naročnine imamo tudi dimnikarsko koncesijo. Samo še cerkvenega davka nam manjka
10.gif
.

Skratka : "Legalizirana kraja".