Kako najti vodovodno cev v steni brez razbijanja?

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Rad bi povezal vodovod na dodaten umivalnik v drugem prostoru, pa se moram priključiti na obstoječi vodovod v steni. Kako bi lahko lociral cev? Vem približno kje v steni je (cca pol metra natančno) pa ne bi rad razkopal cele stene. A obstaja kaka naprava oziroma način za lociranje cevi?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Če so pocinkane obstaja. Če je aluplast bo pa težka. dobijo se napravice (verjetno namenske, sam sem imel kombinirano) za iskanje el. inštalacij in kovinskih cevi. Tista, ki sem jo imel, se je dobro obnesla, če se znajdeš določiš zadevo na cm natačno.
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
izklopi radio in prisluhni steni!

prej pa še vodo odpri!

HEC
wink-1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Verjetno ja. Poskusit ni problem. Če ni točna, bo piskala že 5cm pred cevjo in 5 cm za njo. In v tem je keč - če označiš začetek in konec, je zelo verjetno da je cev sredini med oznakama ali zeloo blizu.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
A bi se dalo locirati z napravo za iskanje armature v betonu (to lahko dobim)

Zelo verjetno bi se dalo.

Če ti pa ne bo uspelo, mi pošlji zs. Jaz uporabljam tako zadevo (službena pač
grin1.gif
). Najde pa vse. Še globino in fi lahko odčitaš.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.304
62
48
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
A bi se dalo locirati z napravo za iskanje armature v betonu (to lahko dobim)

Zelo verjetno bi se dalo.

Če ti pa ne bo uspelo, mi pošlji zs. Jaz uporabljam tako zadevo (službena pač
grin1.gif
). Najde pa vse. Še globino in fi lahko odčitaš.
Opa.....resno imate to v službi??....ker to je opasna zadevca, pa še opasno draga. kako pa se obnese?
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Obnese se zelo v redu. Na raznoraznih objektih veliko vrtamo vzorce betona z diamantnimi kronami in smo jih po nepotrebnem že veliko uničili (sploh ko nabašeš na kakšna vozlišča stremen in vertikalnih palic je "zabavno"
bonk.gif
, res preprosto. Pa še, tudi če nisi nek tehno frik, je enostavna za uporabo, seveda pa omogoča še mnogo mnogo več. Uporabljamo jo tudi za oceno stanja objektov in je res bomba. Sploh, ker je zraven še software, ki ti omogoča res dobre realne analize stanj (dobiš zelo lepe "rentgenske" slike armature, mrež, kablovja, cevi,...). Nam se je Ferroscan izplačal v manj kot pol leta (kupili smo ga pred slabimi 4-mi leti, cena je pa takrat bila malenkost čez 2mio SIT).
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Joj sem čisto pozabil. No zadeva je rešena, sem si sposodil od HILTI-ja zadevo na firmi in je malo okoli piskala kot je bilo omenjeno. No falil sem cele 3cm
cheer.gif
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
upam da to ne bos delal sam....

Ne razumem te. No to sem delal v naši hiši, če se slučajno bojiš da sem se u kakem bloku priklopil na vodovod.
Recimo da nisem čisto lev in zadeva je uspela brez napake.