Kako izključiti "računalniški način"?

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Za Garmin sem izdelal neko škatlico z baterijami in jih preko usb kabla priključil na Garmina.

S tem bi imel Garmin vsaj za nekaj ur daljše delovanje-recimo, če greš kam dlje peš ali s kolesom.

Žal pa se mi takoj, ko baterije preko USB kabla priključim na Garmina, Garmin preklopi v PC način-torej ni več možno gledati zemljevida tako kot, če zadevo priklopim na avto polnilec.

Zanima me ali je kakšen način, da bi ta PC način izklopil in bi enako kot pri avtu polnilcu še naprej prikazoval zemljevid?

Hvala za kakšen nasvet.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik BogdanH pravi:
Preveri dovod napajanja na konektor (gl. http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus#Physical_appearance )

Tale slikca je odlična.

Jaz sem najprej USB kabel odrezal in zmeril kje je napajanje.

Ugotovil sem, da je levi prvi pin rdeč kabel z napetostjo +5V(ko vključim na računalnik),
drugi kabel je bel, tretji zelen in četrti črn(vsi dajejo skupaj z rdečim 5V).

Zato sem preprosto zlotal prvega rdečega in zadnjega črnega in Garmin se takoj priklopi na napajanje vendar se žal tako preklopi na PC način.

Torej kaj naj zlotam s škatlico z baterijami namesto črnega kabla-belega ali zelenega?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
četrti pin na miniUSB vtikaču je važen

http://pinouts.ru/GPS/garmin_nuvi_power_pinout.shtml

Kaj naj potem zlotam na minus baterij(črn kabel imam sedaj), obstojata še bel in zelen(to sta pri običajnem USBju sredinska).
Rdeč kabel imam zlotan na plus.

Upam, da kaj ne skurim, ker se igram na novem Garminu 1390T
bonk.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
mini USB konektor ima 5 pinov
4., ki je skici označen z "X" ni povezan na žico v kablu.

rabiš takšen miniUSB konektor, kjer boš imel dostop do vseh 5. pinov
 

wilin

Pripravnik
5. maj 2008
114
1
16
Nič ne lotaj na belo in zeleno žico - to sta podatkovni liniji (na USB priključku sta to pina 2 in 3).
Ti bi rabil ta drugi konec kabla (tistem, ki se vtakne v Garmina, miniUSB konektor) zmodificirat. Verjetno bo najlažje, če na samem konektorju probaš skupaj zlotat/z nečem povezat pin X in pin 4 (GND). (Npr. malo dvigneš pin 4 in pin x, in daš neko zelo tanko žico pod njiju).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ampak vsaka firma pa vsako stvar zakomplicira do amena.
V čem je fora tega kompliciranja?

Torej jaz moram minus z baterije priklopiti na X konektor na mini USBju(ki pa nima nobene žice navzven)?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik wilin pravi:
Ti bi rabil ta drugi konec kabla (tistem, ki se vtakne v Garmina, miniUSB konektor) zmodificirat. Verjetno bo najlažje, če na samem konektorju probaš skupaj zlotat/z nečem povezat pin X in pin 4 (GND). (Npr. malo dvigneš pin 4 in pin x, in daš neko zelo tanko žico pod njiju).

Bom poskusil nekako povezat pin X in pin 4 z minusom na bateriji.

Kolikor prav razumem celo morata biti pin 4 in X med sabo povezana, če hočem, da dela?

Potem pa, če napajam z močjo do 500mAh dela samo navigacija, če pa z 1000mAh pa ob tem dela še polnjenje-imam 4 AAA baterije(ki so ravno pod 1000mAh)-torej bo delala le navigacija brez polnjenja...


A sem popolnoma prav razumel?

Z mini žičko pina povezat bo težko, ker je izjemno malo prostora.
Po moje še najbolje, da odrežem plastiko dol in zlotam na konektorju tako kot je treba(minus na črni kabel pin 4 in pin X) nato pa plastiko nazaj prilimam.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik wilin pravi:
Nič ne lotaj na belo in zeleno žico - to sta podatkovni liniji (na USB priključku sta to pina 2 in 3).
Ti bi rabil ta drugi konec kabla (tistem, ki se vtakne v Garmina, miniUSB konektor) zmodificirat. Verjetno bo najlažje, če na samem konektorju probaš skupaj zlotat/z nečem povezat pin X in pin 4 (GND). (Npr. malo dvigneš pin 4 in pin x, in daš neko zelo tanko žico pod njiju).

Med pinom X in 4 (GND) je bolje dati upor kot ju neposredno zvezati. (Google pravi 17,3k ohma)
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Citat:
Uporabnik wilin pravi:
Nič ne lotaj na belo in zeleno žico - to sta podatkovni liniji (na USB priključku sta to pina 2 in 3).
Ti bi rabil ta drugi konec kabla (tistem, ki se vtakne v Garmina, miniUSB konektor) zmodificirat. Verjetno bo najlažje, če na samem konektorju probaš skupaj zlotat/z nečem povezat pin X in pin 4 (GND). (Npr. malo dvigneš pin 4 in pin x, in daš neko zelo tanko žico pod njiju).

Med pinom X in 4 (GND) je bolje dati upor kot ju neposredno zvezati. (Google pravi 17,3k ohma)

Kaj je pa lahko narobe, če zvežem direktno brez upora?

Štiri nove baterije AAA dajo napetost 6,2V kar je več kot 5V kot se dobi iz računalnika a mislim, da mora Garmin to višjo napetost prenesti brez težave.
 

wilin

Pripravnik
5. maj 2008
114
1
16
Direktna povezava med X in GND = 500mA max, se pravi samo navigacije, brez polnjenja. Za polnjenje bo treba med X in GND dat upor (17.3k je verjetno izmerjeno zato, ker imajo ti upori več kot 1% odstopanja). Torej, 17k, 18k, ali nekaj blizu te vrednosti.

Najboljša varianta je, da se zreže plastiko, doda upor, sproba, pa potem nazaj zalima (sem prvo predlagal verzijo samo X pa GND povezat, ker je lažje, pa ni treba dol rezat).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Praviš, da je max500mAh-baterije pa so 4X900mAh je možno, da bi bilo kaj narobe, če pin x in 4 povežem skupaj brez upora?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Kapaciteta AAA akumulatorjev tukaj ni pomembna. Res se podobno napiše, ampak mAh so zaloga, samo mA pa pretok,
če se izrazim bolj razumljivo.

Zveži direktno, ker sicer boš imel samo dodatne izgube, ko boš z zunanjimi akumulatorji polnil notranji akumulator.
 

kurjac

Pripravnik
14. sep 2008
66
0
6
NM
Štiri nove baterije AAA dajo napetost 6,2V kar je več kot 5V kot se dobi iz računalnika a mislim, da mora Garmin to višjo napetost prenesti brez težave.

1,2V več se ne sliši veliko. Vedi, da si s tem napetost prekoračil za celih 24% to pa ni več mačji kašelj.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Polnilne dajo pa ravno dobrih 5V.

Res pa, da imajo po mojih izkušnjah precej manj zaloge energije kot pa tiste za enkratno uporabo.

Itak bom stestiral najprej polnilne in upam, da bo vsaj za par ur podaljšano delovanje-če ne bo pa pač treba uporabiti prave za enkratno uporabo-pa 6,2V so samo, ko jih čisto nove meriš-če bodo priklopljene na Garmina bo napetost takoj padla vsaj na 5,5V.

Sporočim rezultate, ko zadevo zrihtam.

Mini usb je en šit.
Sem ga podrl pa zadaj sploh nima prostega priključka za prazen x pin, ki bi ga zlotal s četrtim pinom.

Tako, da ga moram zlotat prav na začetku kar je slabše kot bi bilo, če bi imel možen priklop zadaj.

V glavnem kar fajn so pri Garminu tole zakomplicirali-sploh za moje pojme, ko sem mislil, da bo treba zlotati samo plus in minus pa bo zadeva rešena.
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Pri meni je tako če dam gor navadni charge moram pač malo dlje počakat pa preklopi iz PC v navadno delovnje
smile-1.gif
250WT