Kako dolgo drži inekcija pri zobarju.

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Meni se zdi zgoraj precej težje. In še tista kri potem lije tam navdzol.
Je pa seveda precej lažje, če jim ga rata spulit, kot pa izklesat.
Me pa zanima kako je s puljenjem zgornjih sekalcev. Enkrat mi je plombirala dvojko in me je skoraj pobralo. Se čuti vse do nosu.
Mora pa imeti vse skupaj vezo z zgradbo same glave (živci, sinusi, ...), kar pa bi nam lahko pojasnil kakšen od alter zdravnikov.

Lahko ti povem danes s prve roke, mi je odprl 2 in 3, spucal kanale in vstavil zdravilo, pa ni bilo niti malo panike. Pod inekcijo seveda,brez bi bla pa zgodba drugačna
smirk-1.gif

Inekcijo pa cutis kaksne 2 ure, meni jo je dal 18.30, pa zdele se vedno cutim na ustnici,ampak se vidi da je že kar popustil večji del.

Sem se pa počutil kot da sem Urška čepin, ker nisem nč ustnice čutil in se mi je zdelo kot da je napihnjena ful
smile-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Meni se zdi zgoraj precej težje. In še tista kri potem lije tam navdzol.
Je pa seveda precej lažje, če jim ga rata spulit, kot pa izklesat.
Me pa zanima kako je s puljenjem zgornjih sekalcev. Enkrat mi je plombirala dvojko in me je skoraj pobralo. Se čuti vse do nosu.
Mora pa imeti vse skupaj vezo z zgradbo same glave (živci, sinusi, ...), kar pa bi nam lahko pojasnil kakšen od alter zdravnikov.

Lahko ti povem danes s prve roke, mi je odprl 2 in 3, spucal kanale in vstavil zdravilo, pa ni bilo niti malo panike. Pod inekcijo seveda,brez bi bla pa zgodba drugačna
smirk-1.gif

Inekcijo pa cutis kaksne 2 ure, meni jo je dal 18.30, pa zdele se vedno cutim na ustnici,ampak se vidi da je že kar popustil večji del.

Sem se pa počutil kot da sem Urška čepin, ker nisem nč ustnice čutil in se mi je zdelo kot da je napihnjena ful
smile-1.gif

Z "injekcijo" itak ni panike. Vse bolečine pač pridejo, ko popusti.
evil.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Potem pa super. Meni je bilo v bistvu najhuje ob menjavi zdravila in polnitvi - to smo delali brez injekcije, ker se je dejansko še dalo. Samo je pa na momente tako usekalo do nosu gor, da mi nič ni bilo jasno. Je bilo čisto drugače kot pri ostalih zobeh.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ravno zaradi takih in podobnih tem sem bil jaz proti ustanovitvi tega podforuma. Takoj se najde 100 folka, ki jim je izkušnja pri, recimo puljenju modrostnikov, čisto "u eazy", brez problemov in nekaj folka, ki jim je bilo grozno še 1 leto. In vsi so prepričani, da bo njihova izkušnja za vse ostale enaka.

Pri zobozdravnikih se morate zavedati par stvari. Prva je ta, da starejši kot je zobozdravnik, večja je verjetnost, da dela po zastarelih metodah. Še 40 let nazaj so skoraj vsi pulili zobe na živo, zdaj pa se začenja obdobje vsakodnevne uporabe laserjev v zobnih ordinacijah in nekateri so v tem poklicu še iz prvega obdobja.

Drugo pa je to, da recimo izklesov modrostnih zob naredi vsak oralni kirurg v enem dopoldnevu več, kot jih lahko kdorkoli od nas doživi v svojem življenju. In dejstvo ostaja, da se pri kirurških posegih lahko stvari zakomplicirajo. In nekega kirurga prikazat v slabi luči zato ,ker se je ravno pri vas zakompliciralo, je milo rečeno nepošteno. Zavarovalnica (ki posege plačuje) ima točno evidenco, koliko ekstrakcij zob je bilo pri vsakem kirurgu v Sloveniji enostavnih in koliko kompliciranih, ter pri katerih je bila potrebna dodatna obravnava. Če pri kateremu številke izstopajo, se hitro naredi kaka inšpekcija.

Nekdo vpraša, a je bolj zajebano zgoraj ali spodaj in že se usuje plaz odgovorov, ki so si nasprotujoči. Žal nekega univerzalnega odgovora ni in vsak poseg je drugačen, veliko pa se da o vsakem primeru povedat, ko se pogleda rentgenska slika in stanje v ustih, pa še vseeno se lahko stvar kje zalomi, četudi kirurg oceni poseg kot relativno enostaven.


Potem pa se najdejo še taki citati:
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Te zobarske fore so men zlo zanimive. Na primer naši mati je en zobar spravil plombo kar v sinuse, ko ji jo delal. Rešitev, štemanje , po tem ko so ji zob pulili zaradi drugih razlogov.

Če se je zadeva zgodila tako, kot je tu opisano, požrem dežnik z ročajem vred.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Hjao, celo reč delate iz teh modrostnih zobov, sploh ni tako hudo. Meni so vse 4 odstranili, s presledki seveda (mesec in pol ponavadi). Spodaj je malo bolj neprijetno, zgoraj je pa piece of cake.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Zgornje modrotnike grem tud jaz lohk pulit na vsaka dva meseca, to je bilo pri meni tudi pice of cake.
Če pa je potreben izkles pa ni več pice of cake. Jaz sem imel spodaj samo en modrostnik, ki je šel ven, pa me sedaj čaka ponovni poseg. To pa ni več pice of cake.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
No pol ti bom pa mal drugač napisal. Moji mati so pulili zob, ki je bil enkrat prej plombiran. Po puljenju je imela čedalje hujše bolečine, ki niso nikakor ponehale. Iz RTG posnetka je zobar ugotovil, da ima plombo v sinusih. Pol je šla pa na stomatološko na odpiranje in čiščenje. Pred tem je imala stalne prehlade, pol so se pa nehali.

Upam, da je dežnik okusen
cool-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
No pol ti bom pa mal drugač napisal. Moji mati so pulili zob, ki je bil enkrat prej plombiran. Po puljenju je imela čedalje hujše bolečine, ki niso nikakor ponehale. Iz RTG posnetka je zobar ugotovil, da ima plombo v sinusih. Pol je šla pa na stomatološko na odpiranje in čiščenje. Pred tem je imala stalne prehlade, pol so se pa nehali.

Upam, da je dežnik okusen
cool-1.gif

Napisal si, da je plombo spravil v sinuse med tem ko je plombo delal. To se ni zgodilo, kar si z odgovorom tudi potrdil. Dvomim tudi to, da je bil kos dejansko plomba, ampak prej kak preostali del korenine, kar se tudi dokaj pogosto zgodi.

Pač pišeš o stvareh, na katere se ne spoznaš, pa še iz druge roke in zato potem pridejo iz tega takšne dogodivščine ven.

Vajino zgornjo izmenjavo postov pa točno povzame moj prejšnji.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Dej mi mal povej kako je s to menjavo trakckov, kako to zgleda, kej boli al nc
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Treba je vedeti, da so občutki oz. toleranca bolečine izjemno različni od enega do drugega. Enak postopek bo za enega totalna muka, za drugega pa samo manjša nadležnost.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.420
6.558
113
Glede na to, da eni hočejo injekcijo že pri plombi, bi verjetno pri čem takem želeli kar narkozo.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Dej mi mal povej kako je s to menjavo trakckov, kako to zgleda, kej boli al nc
smile-1.gif

Ah menjava trakcev je ena taka čudna reč. Ne boli nič, vsaj mene ne. Pri sedanjem problemu me pa tako ali tako ni nič bolelo samo oteklino sem imel hudo. Se pa navadiš na ogaben (vsaj meni) okus fiziološke raztopine, ki jo uporabljajo za izpiranje. Najbolj nenavaden pa je okus novega trakca v ustih. Zdravilo s katerim je prepojen trakec ima zelo čuden okus. Je pa mal tečno, ker si vsak dan ali pa vsak drugi dan pri zobarju.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Pa če ne bi že inekcija tako bolela bi bilo še boljše...

Predstavli si da si ga ena vleče, pa bos pozabu na uno inekcijo
hysterical-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.420
6.558
113
Hm, zdaj pa ne vem več, a so se te injekcije kaj spremenile? Meni so, kot otroku, pulili tri zobe in ni injekcija nič bolela, malce pač piči, podobno kot če ti vzamejo kri, samo da bi bolelo...

ali imajo zdaj kaj novega, močnejšega?