Kako dolgo drži inekcija pri zobarju.

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Evo, ti si primer, da mi da še dodatno spodbudo, da grem zadnji modrostni zob ven klesat, samo da ni problemov čez 10, 15 let.
zmaga.gif



(čez tri tedne bom pa jokal na forumu)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.420
6.558
113
Aja..no pri meni take sile ni, je dlesen le delno preko zoba, ampak...na strani bolj, recimo 90% zoba je zunaj.

A ni ta ščetka za med zobmi? meni je dohtar predlagal čopasto ščetko, pa sem len
frown-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Je za med zobmi, ja. Sam ker jo imam, jo tudi ponucam.

EDIT:
Eto... Sem se naročil v Celju. Konec maja grem na štemanje...
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Evo, ti si primer, da mi da še dodatno spodbudo, da grem zadnji modrostni zob ven klesat, samo da ni problemov čez 10, 15 let.
zmaga.gif



(čez tri tedne bom pa jokal na forumu)

Saj ni tako hudo. Jaz sem bil 2x (oba spodnja) in sem naslednji dan že bil na faksu in veselo jedel zrezke. Otekline skoraj ni bilo, pa bolelo tudi ni praktično nič.
Sta pa bila oba zoba še skrita, tako da je bilo treba rezati dlesni in potem šivati nazaj. Pa sedemki je bilo treba še malo zbrusiti, da je lažje dobil osemki ven.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vem, sem enega lani dajal. Prvi dan konec, drugi dan za silo, tretji dan pa vsaj toliko, da sem par ur delal za šiht od doma. Upam, da bo zdajšni bolj miren.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Lokalno. Sicer sem moral jaz nekje na pol operacije (cca 1 uro) zaprosit še za eno dodatno, ker so v štartu očitno dali premalo dozo zame, drugače pa med posegom ne boli čisto nič. Meni so sicer morali odbrustiti še del čeljustne kosti, kar se tisti mali sveder čuti tako, kot da bi v glavo namontiral največjo štemarico na svetu.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Citat:
Uporabnik philips pravi:





Saj ni tako hudo. Jaz sem bil 2x (oba spodnja) in sem naslednji dan že bil na faksu in veselo jedel zrezke. Otekline skoraj ni bilo, pa bolelo tudi ni praktično nič.

Odvisno kolk zob ven zraste, jst sem imel korenine osmice čisto zraven živca me je kljub Naklofenu ornk bolel še 10 dni dokler se ni dobr zacelil. Tud da sam prvo stvar prežveču brez bolečin je trajal dobrih 5 dni
tongue-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Cist informativno, kje je huje puliti zob? Zgoraj/ Spodaj? Spredaj (123)/Zadaj (456..) ?

Zdele sem v roku dobrega tedna imel 3 puljenja zgoraj,pa me firbc matra.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Cist informativno, kje je huje puliti zob? Zgoraj/ Spodaj? Spredaj (123)/Zadaj (456..) ?
se mi zdi spodaj pa zadaj. Pač bolj je blizu čeljusti, težje je. Meni so sicer dosedaj pulili samo modrostne, ampak zgornjega so samo spulili, pa sem bil po parih urah čisto v redu, spodnji je bil pa čisto druga zgodba.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Meni se zdi zgoraj precej težje. In še tista kri potem lije tam navdzol.
Je pa seveda precej lažje, če jim ga rata spulit, kot pa izklesat.
Me pa zanima kako je s puljenjem zgornjih sekalcev. Enkrat mi je plombirala dvojko in me je skoraj pobralo. Se čuti vse do nosu.
Mora pa imeti vse skupaj vezo z zgradbo same glave (živci, sinusi, ...), kar pa bi nam lahko pojasnil kakšen od alter zdravnikov.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ko se spuli zgornji zob, se lahko naredi luknja do nosne votline, ker pač ni nobene kosti vmes. Zato se ti lahko kaj zakomplicira, če ne paziš (eni pravijo, da si "prehladiš zobe").
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Vsem, ki imate v planu štemanja modrostinikov, želim, da ne boste imeli takih problemov kot jih imam sam.
Prvo se mi je po dveh ali treh dneh zadeva zagnojila. Sedaj po 7 mescih je pa zadeva še bolj zanimiva. Zdi se mi že, da mi zobarji Stomatološki v LJ ne verjamejo (vsaj tak občutek imam), da me zadeva ne boli. Papam amoksiklav, težko odpiram gofljo, imam oteklino tam, kjer je bil modrostnik, hodim na menjave trakcev, vsem pojasnjujem, da me nič ne boli pa mi nekako ne verjamejo. Pa seveda čakam, da mi povedo, kaj bodo ukrenili.

Te zobarske fore so men zlo zanimive. Na primer naši mati je en zobar spravil plombo kar v sinuse, ko ji jo delal. Rešitev, štemanje , po tem ko so ji zob pulili zaradi drugih razlogov.

Glede injekcije je pa tako, da mora držati ravno prav časa. Če jo dajo ravno prav je najbolje. Pri meni je bilo to pri prvem puljenju zgornjega modrostnika. Ko so mi štemali spodaj, pa je držala par ur. Dokler je držala, sem bil rahlo hiperaktiven, nekak nisem mogel biti na miru. Pol, ko je spustila, je bila pa zgodba popolnoma drugačna, še TV-ja nisem bil sposoben spremljat, sem samo ležal in pridno počival.