Kaj vas moti pri vašem avtu?

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Tule nabijat je brezveze, naj nekdo z vklopljenim lane assist gre na eno zavito ozko lepo označeno podeželsko cesto in naj poroča kako se obnese. Najbolje da kar posname in objavi na YouTube. Verjamem pa, da se nekateri nikoli ne srečujete s tako vrsto cest in vam je ta vklopljen LA najbolj cool stvar na svetu.

So ti že pojasnili pa še kar nabijaš in še vedno ne razumeš da gre za različne sisteme. V renaultu je to prva stvar, ki sem jo ugasnil in nikoli več vklopil. V VW je vklopljena od prvega dne dalje in nič ne kaže da bi jo kdaj bilo treba izklopit. Ne glede na vrsto ceste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Tule nabijat je brezveze, naj nekdo z vklopljenim lane assist gre na eno zavito ozko lepo označeno podeželsko cesto in naj poroča kako se obnese. Najbolje da kar posname in objavi na YouTube. Verjamem pa, da se nekateri nikoli ne srečujete s tako vrsto cest in vam je ta vklopljen LA najbolj cool stvar na svetu.

Tega imam jaz veliko. LA imam vklopljen, ampak je pogoj, da se prižge tudi prižgan aktivni tempomat. Nekako se mi je redko izkazalo, da bi hotela lane assist pa aktivnega tempomat ne. Oziroma sem se tako navadila na to, da se mi zdi samoumevno. Se pa lane assist zapomne zadnje nastavitve ob startu avta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Na c3 aircross me moti jakost osvetlitve touch screena.
Ponoči na AC ti prav blešči v desno oko, da že računam, da bi dal neko krpo preko zaslona.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Na c3 aircross me moti jakost osvetlitve touch screena.
Ponoči na AC ti prav blešči v desno oko, da že računam, da bi dal neko krpo preko zaslona.

Lahko to, lahko pa:
Settings - - > options - - > screen configuration - - > spodaj zavihek "Brightness" - - > 5 jakosti (vsaj jaz jih imam 5 in najbrž tudi ti)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Če misliš tiste tri osnovne barve s katerimi je napisano (rdeča, modra in rjava pri meni), potem je to v profilih, ne pa v nastavitvah ekrana. Se po moje splača preveriti, dvomim da si za vsak avto posebej zmisljujejo tele neumnosti.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Ja, samo to je pa spet neki drucga... To je pa ambientalna svetloba :rolleyes:

V glavnem, navodila imajo lahko 1000 strani, v dobi elektronskij oblik zadevo najdeš v 2s. Pa tudi prej so obstajala kazala, kar koristna zadeva, če se je naučiš uporabljat
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.837
4.951
113
Glede LED luči, to leti na 95% modelov novih avtomobilov.

Kako drago bi bilo za proizvajalca, da bi vgrajeval led žarnice za osvetlitev kabine in prtljažnika? Odpreš vrata, pa se počutiš, kot da vstopaš v yugota.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Ni res. Jaz sem lastnik Corolle in me na ovinkastih cestah moti vklopljen Line Assistent, ker dela nekaj po svoje. Sploh pa tam kjer niso črte jasno narisane.

Isto. S vklopljenim LA me skoz na kavo posilja, sekas par ovinkov pa tezi. Zato je izklopljen. Uporaben je edino na AC (zame), drugje zal ne.

AT pa je super zadeva, temu se ne odrecem vec :)
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Glede LED luči, to leti na 95% modelov novih avtomobilov.

Kako drago bi bilo za proizvajalca, da bi vgrajeval led žarnice za osvetlitev kabine in prtljažnika? Odpreš vrata, pa se počutiš, kot da vstopaš v yugota.

Odvisno od razreda vozila, drugače pa išči pod doplačilo v obliki paketa nadgradnja notranje osvetlitve.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Tule nabijat je brezveze, naj nekdo z vklopljenim lane assist gre na eno zavito ozko lepo označeno podeželsko cesto in naj poroča kako se obnese. Najbolje da kar posname in objavi na YouTube. Verjamem pa, da se nekateri nikoli ne srečujete s tako vrsto cest in vam je ta vklopljen LA najbolj cool stvar na svetu.
Mi je škoda časa za snemat, ampak 20% se vozim po fajn zavitih cestah, lane assist vedno vključen, nobenih težav. Če hočem iti čez črto, ga pač malo bolj potisnem. Je pa res, da nimam ''lane assista'', ampak pravi lane assist, ki dobro dela in ima zelo malo false alarmov, kar je rak rana približkom. Tudi recimo po hudih ovinkih se itak samodejno izključi, ker izgubi črte ali pa je hitrost prenizka. Tako da mene ne moti niti malo, še enkrat pa poudarjam, da imam dobro delujočo zadevo, ker v določenih avtomobilih je ta stvar dejansko nevarna, ne le tečna, zaradi sunkovitih popravkov, itd.
Pa seveda rabil sem kakšen teden do dva, da so možgani nehali ''noreti'', ko je volan začel nekaj sam delat :). Ne pa ob prvem občutku tega popizdil in ga izključil, ter v gostilni pljuval po njem.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
- Park asist, preden to sparkira, ga sam že 5x in tako kot je že nekdo napisal, če ne znaš parkirat brez, potem tudi s tem ne boš ker je stvar daleč od enostavne.
Meni je pa park assist za bočno parkiranje ok, praktično vedno parkira s prve, razen če je res malo prostora. Jebiga 3x letno parkiram bočno :zardelalter: , tistih 300€ doplačila pa tudi ni nek denar.

Tule na sliki je bilo manj kot 1 meter prostora, js ga ne bi šel not tiščat, če pa to opravi avtomatika pa se ne sekiram.
62026674_393103924632365_9150442044764717056_n.jpg


Glede LA ga vklopim le občasno na AC, neke velike prednosti pa ne vidim, ker ko se peljem čez črto se itak načrtno, takrat bi pa LA brezveze popravljal/opozarjal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Meni je pa park assist za bočno parkiranje ok, praktično vedno parkira s prve, razen če je res malo prostora. Jebiga 3x letno parkiram bočno :zardelalter: , tistih 300€ doplačila pa tudi ni nek denar.

Tule na sliki je bilo manj kot 1 meter prostora, js ga ne bi šel not tiščat, če pa to opravi avtomatika pa se ne sekiram.
Poglej priponko 35639


Glede LA ga vklopim le občasno na AC, neke velike prednosti pa ne vidim, ker ko se peljem čez črto se itak načrtno, takrat bi pa LA brezveze popravljal/opozarjal.

Pri večini ga parkira avto sam samo v tak prostor, kjer ga parkira tudi slep in gluh šofer. To, da je VW tole zmogel je zelo pohvalno.