Kaj vas moti pri vašem avtu?

22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Zadnje čase berem teste, kjer na moje začudenje obstajajo avtomobili, ki ti ob vsakem vklopu avta vklopi še "Lane Assist".
Na hitro, shit lista avtomobilov, ki to delajo:
- Seat Leon
- Peugeot 2008
- Volkswagen Passat GTE
- Kia XCeed
- Peugeot 208
- VW e-UP
- Hyundai Kona
- Hyundai Santa Fe


Ne mi rečt, da se to ne da kje v nastavitvah (menuju) izklopit? A je to spek kašna scena, da dobijo pol točke več pri EURO NCAP?
+ novi Berlingo 2018->
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
No, dej mi povej kateri normalen človek bi to napisal razen butlja? Sedaj pa ne jokcaj več.
Kaj sem, pa takega napisal? V navodilih imam 1 celo stran napisano kdaj Line Assist ni primerno imeti vklopljen. Torej so tudi oni butli. Z niti eno besedo nisem napisal, da tega dodatka ne podpiram. Malo si še enkrat preberi kaj sem napisal. Adijo, pametnjakovič.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.255
113
Zadnje čase berem teste, kjer na moje začudenje obstajajo avtomobili, ki ti ob vsakem vklopu avta vklopi še "Lane Assist".
Na hitro, shit lista avtomobilov, ki to delajo:
- Seat Leon
- Peugeot 2008
- Volkswagen Passat GTE
- Kia XCeed
- Peugeot 208
- VW e-UP
- Hyundai Kona
- Hyundai Santa Fe


Ne mi rečt, da se to ne da kje v nastavitvah (menuju) izklopit? A je to spek kašna scena, da dobijo pol točke več pri EURO NCAP?
Dodaj Volvo 90
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Tale sigurno ne. Najbrž tudi 208 potem ne... Kako je z drugimi avtomobili na seznamu ne vem, definitivno pa opažam pri vseh stvareh, da se raznorazni reviewi pišejo na podlagi tega, kaj v 5min piscu rata ali pa ne rata nastavit/najti... In kako je navajen od prej.

Meni je pa 2 minuti vzelo, da sem to nasla na netu (če je to tok važno in nekdo kupuje, lahko naredi enako) in usput videla, da ima novi 2008 še eno zelo premijsko funkcijo. Led trakove v dolžini, ki se štejejo v metrih in v 8 različnih barvah. In najbrž najmanj 7 jakostih.
Tale sigurno ne. Najbrž tudi 208 potem ne... Kako je z drugimi avtomobili na seznamu ne vem, definitivno pa opažam pri vseh stvareh, da se raznorazni reviewi pišejo na podlagi tega, kaj v 5min piscu rata ali pa ne rata nastavit/najti... In kako je navajen od prej.

Meni je pa 2 minuti vzelo, da sem to nasla na netu (če je to tok važno in nekdo kupuje, lahko naredi enako) in usput videla, da ima novi 2008 še eno zelo premijsko funkcijo. Led trakove v dolžini, ki se štejejo v metrih in v 8 različnih barvah. In najbrž najmanj 7 jakostih.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Men gredo pa na živce šoferji, ki sekajo ovinke. Velikokrat koga presenetim ko mu pridem naproti. Potem moram pa jaz bremzat, da se skida na svoj pas. Obožujem ovinkaste ceste ampak vedno vozim po svojem pasu. Ni čar ovinkastih cest, da sekaš ovinke ampak, da se držiš svoje trase. Če želiš sekat ovinke pojdi na dirkališče.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Jaz imam VW. Prej Golfa, zdaj Passata. Pri obeh sem imel in imam LA vklopljen ves čas. Nimam težav.

Se pa strinjam s tem da da bi morale stvari ostati tako kot si jih pustil, pa naj gre za start&stop, asistenčne sisteme, nastavitve menjalnika, vozni profil, karkoli. Tu ne bi smelo bit debate.
 

Crypto

Pripravnik
26. jan 2011
49
6
8
Pri nekaterih stvareh v avtu se včasih resno sprašujem kaj so kadili developerji in tisti, ki so požegnal take rešitve. A so dali komu od teh avto za par dni za vozit?

Skratka Renault Espace Initiale zadnji model

- Masaža sedežev, totalno brezvezna stvar, tisti ledveni del se premika gor/dol in ven/notri kar ni niti m od masaže. So se pa "potrudli" in naredili celo 3 vrste masaž, v praksi pa to pomeni samo drugačno premikanje ledvenega dela.
- Zavesa za panoramo je pol prozorna. Odlična ideja za vroče sončne poletne dni. Seveda pa ne moreš imeti odprte strehe in zaprte zavese.
- Okna/streho lahko zapreš s kartico, odpreti jih pa ne moreš. Odpiranje ne deluje niti ko si s kartico v avtu, dejansko moraš vato zaštartat.
- Park asist, preden to sparkira, ga sam že 5x in tako kot je že nekdo napisal, če ne znaš parkirat brez, potem tudi s tem ne boš ker je stvar daleč od enostavne.
- Samodejne dolge, včasih svetijo v naselju, včasih se ne ugasnejo niti ko nekdo že blenda, se je pa nekomu zdelo strašno pomembno, da se ugasnejo ko se pelješ pod 40 km/h
- Za bencin imaš na digitalnem števcu 8 črt razporejenih v neko C obliko. Ko ugasne še zadnja črta, začne svetit lučka za rezervo. Doseg v km na BC takrat kaže samo še - - in tud pod razno se ti ne sanja več koliko bencina je še.
- Cupholderja pod sredinsko konzolo sta čisto neuporabna, ozka, plitva, zaradi konzole zgoraj pa tudi toliko prostora nimata, da bi odložil pol litrsko palstenko.
- Prezračevanje, količino zraka za zračnike na armaturi uravnavaš s premikanjem zračnikov levo/desno. Voznikova zračnika sta zaprta če sta skrajno levo in popolnoma odprta če sta naravnost. V desno ne moreš usmerit zraka. Levo v šipe tudi ne, ker takrat sta zaprta. Da malo piha vate tudi ne, ker takrat sta polno odpta. Pri sovozniku je odprto/zaprto ravno obratno, torej je isti problem.
- Prtljažnik z nogo lahko odpreš le ko prideš k avtu, ko se z avtom pripelješ in bi stvari pobral ven, nema odpiranja z nogco.
- Ozvočenje BOSE z nizkotoncem sicer obeta, a v nastavitvah lahko nastaviš le nizke in visoke tone.
- Večino stvari upravljaš preko touch infotaimenta, ki je pa ob soncu izredno slabo viden. Sploh če imaš odprto streho. Sej kaj maš pa za gledat in upravljat te stvari če sije sonce??
- Infotaiment ima še kup cvetk. Nameščaš lahko aplikacije in igre. Večina jih med vožnjo ne deluje, ne deluje tudi večina sistemskih nastavitev. Deluje pa Potovalna igra, kjer se na zaslonu prikazujejo slike predmetov, potniki pa te predmete iščejo v RL. Briljantna pogruntavščina da ne buljuš samo v zaslon ampak opazuješ kaj se dogaja okoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, krava in Hanzi

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Skratka Renault Espace Initiale zadnji model

Ene stvari si ti malo poseben, ene stvari so pri renaultu pač tako od zmeraj in ni nujno, da so narobe, veliko jih je pa razlog zakaj človek renaulta enostavno raje preskoči. Delovanje asistenčnih sistemov, klime in infotainmenta je... boleče. Kar si tudi sam potrdil.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.706
2.345
113
Pomurje
Zadnje čase berem teste, kjer na moje začudenje obstajajo avtomobili, ki ti ob vsakem vklopu avta vklopi še "Lane Assist".
Na hitro, shit lista avtomobilov, ki to delajo:
- Seat Leon
- Peugeot 2008
- Volkswagen Passat GTE
- Kia XCeed
- Peugeot 208
- VW e-UP
- Hyundai Kona
- Hyundai Santa Fe


Ne mi rečt, da se to ne da kje v nastavitvah (menuju) izklopit? A je to spek kašna scena, da dobijo pol točke več pri EURO NCAP?

Na mojem je vedno vklopljeno, ne vem zakaj ne bi bilo.
Tipka za vklop/izklop je na volanu zraven tempomata, tak da vzame 0 sekund da vklopiš ali izklopiš.

edit: če ga izklopim in avto ugasnem, pri novem zagonu ni vklopljen. Nisem prej videl, da je to problem.
 

Crypto

Pripravnik
26. jan 2011
49
6
8
Ene stvari si ti malo poseben, ene stvari so pri renaultu pač tako od zmeraj in ni nujno, da so narobe, veliko jih je pa razlog zakaj človek renaulta enostavno raje preskoči. Delovanje asistenčnih sistemov, klime in infotainmenta je... boleče. Kar si tudi sam potrdil.

Čisto možno, da sem malo poseben. Me pa zanima pri katerih sem tko poseben in če se ti seveda da razložit zakaj je rešitev taka. Bom mogoče potem drugač gledal na vse skupaj.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Čisto možno, da sem malo poseben. Me pa zanima pri katerih sem tko poseben in če se ti seveda da razložit zakaj je rešitev taka. Bom mogoče potem drugač gledal na vse skupaj.

Preveč negativno si vzel, pa ni bilo tako mišljeno ;)

Drugače pa lep primer: Doseg v km na BC takrat kaže samo še - - in tud pod razno se ti ne sanja več koliko bencina je še.

To imajo renaulti že od zmeraj in prav nič moteče ni - avto ti pač pove z lučko in črticami, da je čas za obisk črpalke. In to čisto zares. Bolj ziher kot da verjameš (nerealnemu) podatku o dometu.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Tule nabijat je brezveze, naj nekdo z vklopljenim lane assist gre na eno zavito ozko lepo označeno podeželsko cesto in naj poroča kako se obnese. Najbolje da kar posname in objavi na YouTube. Verjamem pa, da se nekateri nikoli ne srečujete s tako vrsto cest in vam je ta vklopljen LA najbolj cool stvar na svetu.
 

Crypto

Pripravnik
26. jan 2011
49
6
8
Preveč negativno si vzel, pa ni bilo tako mišljeno ;)

Drugače pa lep primer: Doseg v km na BC takrat kaže samo še - - in tud pod razno se ti ne sanja več koliko bencina je še.

To imajo renaulti že od zmeraj in prav nič moteče ni - avto ti pač pove z lučko in črticami, da je čas za obisk črpalke. In to čisto zares. Bolj ziher kot da verjameš (nerealnemu) podatku o dometu.

Ah ne, nič bat, nič negativnega nisem mislil. Dejansko bi rad razumel zakaj so ene stvari rešene tako kot so.
Glede benza sem se sedaj itak navadil, da grem čim prej po prižigu rezerve na pumpo. Imam pa to "travmo" verjetno zaradi več kot pol manjšega dosega glede na predhodnji avto.

V bistvu BC celo kaže doseg ko se rezerva vklopi dokler avta ne ugasneš. Ko ga ponovno prižgeš pa nič več. In tukaj mi ni jasno, zakaj so šli sprogramirat na tak način. Al kaže al pa ne, ne pa enkrat tako, drugič drugač.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Tule nabijat je brezveze, naj nekdo z vklopljenim lane assist gre na eno zavito ozko lepo označeno podeželsko cesto in naj poroča kako se obnese. Najbolje da kar posname in objavi na YouTube. Verjamem pa, da se nekateri nikoli ne srečujete s tako vrsto cest in vam je ta vklopljen LA najbolj cool stvar na svetu.
Se strinjam. Meni se je zdelo čisto neuporabno ...