Kaj se dogaja z Evropo?

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Se strinjam - želim le, da se ljudi preneha nategovati z raznimi 'pojdite v tujino', 'bodite fleksibilni', 'pojdite za nekaj let v McDonalds, potem pa boste dobili pravo službo' itd. Noup, časi so se spremenili, izobražencev je preveč, z neizobraženimi si nihče nima kaj pomagati.

Osebno pa mi je najbolj všeč tale izjava iz Appla:
Citat:
‘What U.S. plant can find 3,000 people overnight and convince them to live in dorms ?’

Torej se od delavca pričakuje, da živi v tovarni. Vse ostalo je izmišljevanje, nefleksibilnost ipd.
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Aja, seveda ne pozabit na problem logistike. Zdaj so vsi deli narejeni na Kitajskem, a je smiselno posamezne dele vozit v EU/USA, da se tam sestavijo? Rešitev bi bila selitev vseh partnerjev, kar je seveda povsem nerealno...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.475
5.473
113
Ali Peko še vztraja pri nas? Na škatli Alpina čevljev že piše "Made in P.R.C.".
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Aja, seveda ne pozabit na problem logistike. Zdaj so vsi deli narejeni na Kitajskem, a je smiselno posamezne dele vozit v EU/USA, da se tam sestavijo? Rešitev bi bila selitev vseh partnerjev, kar je seveda povsem nerealno...
A je smiselno pustit tako kot je, pa se čez nekaj let ne bo nič več vozilo v EU in USA, ker ne bo kermu več kej prodat.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Evropo ubija birokratizacija. Za vsako pi.ma. rabiš približno pol tone papirjev, dovoljenj, elaboratov in podobnega sk.et papirja samo zato da živi tisoče papirologov. Pa se pojdi gospodarstvo.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.414
113
Lublana
Obišči stran
Nekateri ste že omenili pa tudi jaz sem to že večkrat rekel, vsi bi morali bojkotirati kitajske izdelke. Osebno mi še kar uspeva čeprav žal ne čisto vedno.


Citat:
Uporabnik ynos pravi:
iPad naj bi stal 15.000 USD, če bi ga proizvajali v ZDA.

To pa je matematika! Za 20.000USD tam dobiš že avto, ki je made in U.S.A. Res se ne spoznam na iPade ampak dvomim, da lahko prizvodnja stane skoraj, kot avto.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
z bojkotiranjem kitajskih izdelkov je bolj slaba: Saviano piše v Gomori o 'industriji lepljenja nalepk 'Made in EU' na kitajske izdelke. Prav tako bojkot kitajskih izdelkov pomeni zaviranje prostega trga in še, katere panoge so smiselne in katere ne - ali je smiselno forsirati domačo tekstilno industrijo, pa industrijo plastične krame?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Dejstvo je, da človeštvo poganja pohlep (imeti več ali vsaj imeti dovolj, pretežno na račun drugih), seks in ... pravzaprav nič drugega...
Zato se v zgodovini nekako niso preveč obnesli sistemi, ki bi preveč zatirali svobodo na prvem ali drugem področju. Obstajajo entuziasti, ki delujejo mimo tega, ampak jih je (pre)malo. Ko življenje postane preveč lagodno, predvidljivo, zanesljivo, socialno varno, postane odveč "boj" z ostalimi primerki človeške vrste. Posledica: takoj se prične nazadovanje. To se po mojem dogaja zahodnemu svetu... Zato so študentje slabši, itd...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Nekateri ste že omenili pa tudi jaz sem to že večkrat rekel, vsi bi morali bojkotirati kitajske izdelke. Osebno mi še kar uspeva čeprav žal ne čisto vedno.


Citat:
Uporabnik ynos pravi:
iPad naj bi stal 15.000 USD, če bi ga proizvajali v ZDA.

To pa je matematika! Za 20.000USD tam dobiš že avto, ki je made in U.S.A. Res se ne spoznam na iPade ampak dvomim, da lahko prizvodnja stane skoraj, kot avto.

Potem sploh ne kupuješ elektronike?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pa obleke in obutve tudi ne!
tongue-1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.414
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik titov pravi:

Potem sploh ne kupuješ elektronike?

Res bolj malo. Računalnik je seveda azijski made in Thailand, telefon made in Singapore. Ostale stvari od kuhinjskih aparatov in hi-fi... vse od made in Belgum, Switzerland, Germany, U.S.A, Japan, Italy, Slovenia.. nič made in EU


Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Pa obleke in obutve tudi ne!
tongue-1.gif

Obleke imam v glavnem made in mexico, U.S.A., Spain

Res se je težko popolnoma izognit kitajskim izdelkom ampak imam srečo, da nimam potrebe vsake pol leta menjati stvari v kar si s kitajskimi izdelki v bistvu že kar prisiljen
wink-1.gif


V resnici pa ne vem ali delam prav, ko poizkušam čimbolj bojkotirati kitajske izdelka ampak meni osebno se zdi tako prav in sem zaradi tega tudi zadovoljen. Vsekakor pa verjetno ne bom ničesar spremenil.