nov avto za 1900 Evrov

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
ampak še vedno je varnejši od katerega koli motorja, kar je pravzaprav njegov osnovni namen.
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Piše, da je tole People's Car.
Po naše torej Folksvagen.
hysterical-1.gif


Se pa popolnoma strinjam in podpiram filozofijo izdelovalca. Če pogledam koliko stane en ušiv aixam
13.gif
. Ali pa kao "vozila za mlade družine" in t.i. majhna mestna vozilca, se mi zdi, da so ne samo v primerjavi s tole novostjo, izredno draga.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
ksz...

dvomim da so kaki atosi,matizi,unoti in podobna mala jajca kaj ki imajo že nekaj let za seboj kaj bolj varni od tega nanota.pa vsi vemo da 10 let star matiz pride cca 1800€.motor v njem je pa sila podoben.kvani mlinček z 800ccm
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vsi primerjate cene tega NOVEGA z deset in več let starimi jajci. To ni avto za vas, to je avto za vzhajajoči indijski srednji razred, ki se je dosedaj vozil na motorjih. Pa ne samo za Indijce, tudi Vietnamce, Tajce itn.
In tudi če je 7x manj varen kot smart (kar pa ne verjamem čisto) je cca 115x bolj varen kot moped.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vsi primerjate cene tega NOVEGA z deset in več let starimi jajci. To ni avto za vas, to je avto za vzhajajoči indijski srednji razred, ki se je dosedaj vozil na motorjih. Pa ne samo za Indijce, tudi Vietnamce, Tajce itn.
In tudi če je 7x manj varen kot smart (kar pa ne verjamem čisto) je cca 115x bolj varen kot moped.

Točno tako. Tole je namenjneo predvsem za Azijski trg. Ob tem pa mene nekaj bolj skrbi. To pomeni, da se bo počasi omogoilo tudi za tiste malce manj premožne, da se ne vozijo z rikšami ali mopedi, da si kupijo avto..pa smo tam...se bo v nekaj letih močno povečal delež avtomobilov v Indiji/Kitajski s tem pa drastično še cene nafte,...
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik shift pravi:

mislim da je mislil na aixama.nov stane od 8k € naprej.smart pa je tam cca. 11k €

Res je. Mislil sem aixiama in ne Tate. Tata se mi zdi za tisti denar čisto OK avto. Aiximam je pa po vrednosti toliko vreden kot Tata ali pa celo manj. Samo "kapitalisti"probajo. Definitvno dam raje 13 kE za Smarta kot pa 8 za aixiama. POtem je že bolje da kupiš Piagga, imaš vsaj dele na razpolago, pa preverjeno delovanje
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vsi primerjate cene tega NOVEGA z deset in več let starimi jajci. To ni avto za vas, to je avto za vzhajajoči indijski srednji razred, ki se je dosedaj vozil na motorjih. Pa ne samo za Indijce, tudi Vietnamce, Tajce itn.
In tudi če je 7x manj varen kot smart (kar pa ne verjamem čisto) je cca 115x bolj varen kot moped.

itak da ni to avto za v evropo.hotel sem samo povedati da so trenutno vsa mala jaca ki se prodajajo veliko precenjena
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ne čisto nov ampak malo rabljen smart pa stane 13,6 jurjev, kar je več kot 7x dražje od TATE.
Pa varnost je pri Smartu verjetno tud ene 7x večja.
17758-icon_confused.gif

Potemtakem, če je tako ti pravis TATA 7x manj varen kot smart, si potem ko se vsedeš vanj; avtomacko mrtev.

Mislim da bi blo boljše počakat krešteste, če ne izpolnjuje evropskih standardnih varnostnih norm, pol ga itak nebo na cesto.
Kar pa dvomim.

Sicer pa ko ti bočno z 80 SUV vzame prednost, je vseeno al si v smartu, TATI, ali čem večjem.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tega avta v Evropi, sem siguren, ne boš videl.

Čeprav bi ga pa marsikdo kupil. Za kakšno pojanje do trgovin pa po mestu se mi zdi glede na svojo ceno idealen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
prvi dve cifri bodo zamenjali. 9100 bo cena v evropi. Tako bo huda konkurenca polotu, cliu, puntu, corsi in podobnim avtom.

Čez pet let bo cena nafte 200 $, samo da bodo imeli vzhodnjaki razlog za obisk črpalk(upoštevajte da na tistem koncu 1/3 prebivaltstva planeta uporabi smešno malo goriva v priemerjavi z razvitim svetom.) (najmanj 1000x manj na prebivalca ali celo več-cifro sem si popolnoma izmislil)
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Si siguren, da bi si indijski proizvajalec upal dati za evropski trg tako drag avto?
Računajte, da je cena brez davka 1750 evrov. Pri nam več kot 3000 evrov ne bi smel koštati v taki konfiguraciji (ampak v taki konfiguraciji se pri nam ne bi verjetno niti smel prodajati).
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ne čisto nov ampak malo rabljen smart pa stane 13,6 jurjev, kar je več kot 7x dražje od TATE.
Pa varnost je pri Smartu verjetno tud ene 7x večja.
17758-icon_confused.gif

Potemtakem, če je tako ti pravis TATA 7x manj varen kot smart, si potem ko se vsedeš vanj; avtomacko mrtev.

Mislim da bi blo boljše počakat krešteste, če ne izpolnjuje evropskih standardnih varnostnih norm, pol ga itak nebo na cesto.
Kar pa dvomim.
So sicer že drugi povedali pa vseeno: v taki konfiguraciji tega avta v Evropi itak verjetno ne bo.
Kot je napisal uporabnik keber: "to je avto za vzhajajoči indijski srednji razred."
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Če pogledate karakteristike avta, lahko vidite, da so zelo podobne nekaterim našim oldtimerjem kot so Fičo, Diana/Spaček, Katrca ali Yugo. S takimi avti pa so se vozili naši starši in tudi precej nas. Torej le niso takšna strašna čreva, kot nekateri mislite. Mislim, da je glede ekonomičnosti in varnosti vseeno precej boljši.
Za stanje v koloni na šiht in po Lj. res ne rabiš 100 kW, kot si predstavljate nekateri, da avto ni nepremičnina.
Po moje gre inženirjem vse priznanje, saj mislim, da je dosti težje narediti avto za 2500$ kot pa recimo 20000$.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Zadeva je predvsem namenjena zamenjati takšne cestne situacije:





Model za zamenjat tole:


je pa še na risarski deski.
write.gif


Ogo