Kaj se dogaja s to generacijo mladih?

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
5.30 med tednom ob cca 7h za vikend auf, spat običajno ob cca 22.30, kdaj malo prej; kdaj pa tud kasnej:nazdravje:

Zanimiva stvar pa od cca 1 tedna nazaj ko sva bila s prijateljem na pijači: zaključil študij strojništva na 2. bolonski stopnji in se takoj zaposlil. Vse super, fino, fajn, le plača ga je hudo motila - kako je slaba in gor in dol. No po nekaj časa jamranja sem ga le vprašal kakšno PRVO plačo je sprejel oz podpisal.... in potem sledi šok... 1900€/bruto

Najprej mu 10 min nisem znal nič povedati ker sem bil totalno v šoku, potem pa bi ga najraje zašamaril... prva plača 1900 bruto, živi pri mamici, vozi od mamice avto, cunje mu mamica pere,.... in se še upa vsajati kako je slaba plača? Še danes ga ne razumem:bonk:

Veliko ljudi se spogleduje z delodajalci že med študijem (praksa, študentsko delo...) in marsikateri ne začne službe kot popoln začetnik. Sploh na tehničnih faksih.
Jaz sem direkt iz strojnega faksa začel s cca 1600 bruto kakih 6 let nazaj.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Veliko ljudi se spogleduje z delodajalci že med študijem (praksa, študentsko delo...) in marsikateri ne začne službe kot popoln začetnik. Sploh na tehničnih faksih.
Jaz sem direkt iz strojnega faksa začel s cca 1600 bruto kakih 6 let nazaj.

sej je bila pri meni podobna zgodba cca 4 leta nazaj; bistvo moje objave ni v visini place, ampak v odnosu...

jest sem bil s svojo prvo 1500bruto vec kot zadovoljen, pa predvidevam da ti tudi s svojo??
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Jaz svojo plačo vedno pogledam še iz oči delodajalca. Ali zaslužim vsak mesec vsaj toliko, kot da delodajalec zame. V mojem poklicu se to da ocenit. Prvo leto zaposlitve, verjetno v povprečju nisem "zaslužil" niti svoje plače. Zato ni fer biti nezadovoljen. Če pa bi delodajalcu prinesel 3x svoje plače pa bi mogoče bil. Tako da odvisno... če prijatelj ocenjuje da šefu prinese 10k na mesec, zasluži pa 2k, mogoče je lahko razočaran nad plačo. Če je pa klasični začetnik, ki se še "lovi", je pa lahko vesel koliko dobi za svoj "potencial" v firmi.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Crypto bi morali nasplošno izredno pomolzti v tistih časih. FURS dat razne odpustke, samo da se bi čimveč denarja takrat zvleklo iz tujine v kokoško. :)

Tudi razne druge kriptobogataše po svetu bi lahko privabili, da vsaj trošijo tukaj.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.923
2.390
113
Lublana
Obišči stran
Ti imaš pa tole malo okol obrnjeno :) . Kaj pa delaš, če smem vprašat, da imaš tak urnik

Dobro jutro! Nimam obrnjeno, meni je to normalno ;) Zato pa imam celo življenje probleme, ker ste vsi prepričani, da mora človek zgodaj zjutraj vstati in takoj delat. Jaz tako ne morem, bujenje zjutraj z budilko je zame nekaj najbol groznega is stresnega. Jaz pravim, da bi vsak moral vstati takrat, ko se sam od sebe zbudi. Najbol produktiven za delo sem pa ponavadi zvečer in ponoči, tudi popoldan ni slabo. kaj delam? Različne stvari, delam zase, ne hodim v redno službo, ne želim več razlagat. Ni pa vedno bilo tako,večino življenja sem moral zgodaj vstajati, skoraj bi me pobralo o_O
 
  • Všeč mi je
Reactions: yamahafazer

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Dobro jutro! Nimam obrnjeno, meni je to normalno ;) Zato pa imam celo življenje probleme, ker ste vsi prepričani, da mora človek zgodaj zjutraj vstati in takoj delat. Jaz tako ne morem, bujenje zjutraj z budilko je zame nekaj najbol groznega is stresnega. Jaz pravim, da bi vsak moral vstati takrat, ko se sam od sebe zbudi. Najbol produktiven za delo sem pa ponavadi zvečer in ponoči, tudi popoldan ni slabo. kaj delam? Različne stvari, delam zase, ne hodim v redno službo, ne želim več razlagat. Ni pa vedno bilo tako,večino življenja sem moral zgodaj vstajati, skoraj bi me pobralo o_O

Zakaj pa ne, če ti tako ustreza, ampak kakorkoli obrneš, zamujaš najlepši del dneva (jutranjo meglo v stoječi koloni).
 
  • Haha
Reactions: sixpower

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.923
2.390
113
Lublana
Obišči stran
Zakaj pa ne, če ti tako ustreza, ampak kakorkoli obrneš, zamujaš najlepši del dneva (jutranjo meglo v stoječi koloni).
Ja to je zame preteklost. Se pa včasih spomnim kako grozno je to kadar imam kaj nujnega zjutraj za urediti z avtom ali pa popoldan v času, ko večina odhaja iz službe. Grozljivo!! Kako eni zdržijo to sranje vsak dan, iz leta v leto in celo življenje? Ni čudno, da je potem toliko ljudi pod stresom, tečnih in nadrkanih. Upam, da meni nikoli več ne bo treba ob takih urah v službo in domov se vozit. Ampak žal se nikoli ne ve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Sem imel podobno, zdaj (po menjavi šihta) se mi s tem v 99% ni več treba jebat.
Pa še takrat ko je kako sranje na AC, grem lahko po lokalnih cestah ali še bolj lokalnih če je treba. V vsakem primeru sem v max 35 minutah doma ali obratno.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.923
2.390
113
Lublana
Obišči stran
Šalo za trenutek na stran, zame so jutra del dneva, ki jih sam nebi hotel zamudit. Posebno tista ob vikendih, ko se (vsaj praviloma) nikamor ne mudi.

Kdo pa se šali? Ravno to želim povedat, da ne funkcioniramo vsi enako. Sončni vzhod in jutra so mi nekaj najbolj neprijetnega, in to ni nobena šala ali zajebancija Imam raje noč je bolj pomirjujoča in navdihujoča.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
1573741063804.png
:valjamse: :valjamse:
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Budilka 5:15, vstanem 5:25
Spat pa čist odvisno od dneva. Dvakrat na teden okrog 23 drugače pa okrog 1 zjutraj.
Pa vsako noč ko je NBA gledam Dallas. Tak da tam nekje 3-5 ur v povprečju.
"Če že morm" met službo mi je super da začnem ob 6 ka sm prej konec. 9 - 17 je najbolj retardiran urnik majkemi. Se nočne so boljs.
Moj tamal se zbuja med 6:30 in 7. Ne glede na dan, ne glede na to kdaj gre spat. Med 20:30 in 21:30 za vikende.
Jaz imam rad noč in dan in da bi rad oboje izkoristil pač bolj malo spim :D