Kaj se dogaja s to generacijo mladih?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.066
113
včeraj tednik...otroci pred 9 am ne zmorejo več funkcionirat...vse se pripravlja na sistem, cel dan v sluzbi, zvecer pa samo spat.. pač vodljivost na vse ravneh.
Tudi jaz sem skoraj od jeze zabrisal daljinca v tv, ko sem slišal to. Kreteni zabiti. Otrok rabi 10 ur spanja. In če se mora ob 7:00 vstat, mora vposteljo najkasneje ob 21.00, dobro še kake pol ure prej, ker ne zaspi v trenutku. Fakt! Ni treba buljit TV do 23:00. Pa tudi fotr, se mora na mamco še spravit...
In točno to kar se jaz bunim že ob tem, da eni hočejo obdržat zimsko uro, ker je kao naravna. Elita hoče, da ljudje delajo od jutra do teme. Med tem izgubijo nadzor nad otroci, njih vzgaja družba, časa za opravila doma zmanjka, to namesto tebe začne delat privatnik, kaka gradnja hiše, nakup stanovanja... Ste nori! To bodo vse oni zgradili, najemnine kasirali, toliko da boste morali še samo delat, mogoče še kako uro več kot manj...
To je trdi kapitalizem. Ni dober čisti komunizen in je slab trdi kapitalizem. Slovenija živi nekje vmes, in počasi nam bodo vzeli to tradicijo.
 
19. jul 2007
2.755
1.476
113
Tudi jaz sem skoraj od jeze zabrisal daljinca v tv, ko sem slišal to. Kreteni zabiti. Otrok rabi 10 ur spanja. In če se mora ob 7:00 vstat, mora vposteljo najkasneje ob 21.00, dobro še kake pol ure prej, ker ne zaspi v trenutku. Fakt! Ni treba buljit TV do 23:00. Pa tudi fotr, se mora na mamco še spravit...
In točno to kar se jaz bunim že ob tem, da eni hočejo obdržat zimsko uro, ker je kao naravna. Elita hoče, da ljudje delajo od jutra do teme. Med tem izgubijo nadzor nad otroci, njih vzgaja družba, časa za opravila doma zmanjka, to namesto tebe začne delat privatnik, kaka gradnja hiše, nakup stanovanja... Ste nori! To bodo vse oni zgradili, najemnine kasirali, toliko da boste morali še samo delat, mogoče še kako uro več kot manj...
To je trdi kapitalizem. Ni dober čisti komunizen in je slab trdi kapitalizem. Slovenija živi nekje vmes, in počasi nam bodo vzeli to tradicijo.

Se strinjam s tabo, ampak to nima nobene veze z uro. Tudi če prestavimo časovni pas za 2. uri bodo tendence po uravnavanju življenja ostale iste.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Življenje je že samo po sebi dovolj zakomplicirano, zakaj ga moramo še dodatno komplicirati s to zmešano uro? To je samo in zgolj kompliciranje življenja.
Efekta nikakor nobenega ne more biti, že dejstvo, da morajo že po zakonu vsi delovni prostori biti osvetljeni z zadosti luxi, pove, da je zimsko - poletno deljenje časa zgolj zajebavanje naroda.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
včeraj tednik...otroci pred 9 am ne zmorejo več funkcionirat...vse se pripravlja na sistem, cel dan v sluzbi, zvecer pa samo spat.. pač vodljivost na vse ravneh.

Zakaj imaš revolucije in demonstracije s strani študnetov, ker ti pač imajo cajt in lahko glumijo po svoje in se pritožujejo. Enako v revnih državh kjer ni dela...tam se lahko buniš, maš cajt.
V razviti deželi moraš kritično večino delovnih ljudi zjebat do konca zakreditirat da bodo delali 12 ur na dan in zvečer umrli v posteljo, naslednji dan ponovi vajo, potem še naj vikend trdo dela, ali pa si vsaj za tisto mezdo privošči piknik z navideznimi kolegi. In to je to. Potem pa hitro umret ko ne moreš več delat..beri penzija pri 80.
Seveda ne morjo, če pa visijo po telefonih do dveh zjutri.

Moji morjo brez izjem ob 20.30 v posteljo, kar se včasih zavleče max do 21. Starejši mulc, 14 letnik, je sicer neki navijal, za kasnejši odhod v posteljo, pa sem ga sam vprašal, če ima razloge, pa jih razen TVja ni našel. Mi pa ni jasno, kako je to drugje, ker telefona od mulca in smrkete v dnevni brnita tud včasih krepko po polnoči, pol pa ni čudno, da ne funkcionirajo pred deveto. Seveda budale boto premaknile rajši urnik, namest da bi tastarim dotajčal, da je treba otročad spravit spat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
Pa tale kao strokovnjakinja s tem zimskim časom spet....to pomen, da bo cel sebtember tema že ob šestih. Koza
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hmmm, mi smo pa imeli CB postaje in smo se švercali cele mile noči, dokler niso tastari do konca požvinili :valjamse: , res, se večkrat spomnem, kako zagaman šiht so imeli naši tastari. Danes ga imamo pa mi :p .

Se je zgodilo tudi, da je ate varovalko odšraufal ... :valjamse: :valjamse: , sem že takrat imel akumulator za vsak slučaj pod posteljo. Ni niti mama vedela zanj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Cash

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
Ma nategovanje mej pa pravil je itak normalna stvar in del odraščanja. Problemi ratajo takrat, ko mej in pravil ne postaviš, v tem je vsa težava. Fanta sta enkrat brala z baterijami, sam nista te sreče, ker jih je mat zasačla, mater je blo vpitje. Še pes je začel lukno u ploščice kopat. Jest sm jima pa zjutri sam reku, da sta dost zabita, da jima ni jasno, da se svet pod vrati. Kako sta se zdej znajdla mi ni jasno :)

Od kolega mulc je puščal v dnevni sam ovitek od telefona, še na štrom ga je kao prklopu hahaha....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mislimmmm, ..... , pravi teroristi smo. Čez par let bo osmica udaril, kako smo nedemokratično mladino zatirali. :D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
100% demokracija v vzgoji je preživeta stvar, zafurala je par generacij mulcev, tist k jo je pogruntal je pa sam priznal svoj zajeb. Ja, mojmu 14 letniku je ravno včeri bla težka zemlja gospodova. Men pa tud, k sm se zadrževal, da se nisem režat začel, ker bi lohk na listek v naprej pisal njegove odgovore....mater, ko bi svojo mat pa sebe poslušal 25 let nazaj. Sem moji pol reku, da bi bil svet lažji, če bi fanta njene možgane podedvala....hahaha
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Romzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

V glavnem, naša mula (gimnazijka) se šverca do pol polnoči, ob enih zjutraj izžene psa iz sobe, ker je treba pucat itd, ob 4h pa vstane, se gre našminkat in na vlak proti šoli.

V bistvu prav nič drugače, kot smo mi včasih počeli :obesise: . Le da se mi zdi, da so moji tastari imeli malce bolj debele živce ... :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.526
14.130
113
Evo poslovna priložnost za mlade - najdeš paketek, ki ti ga odkupi prava oseba pa imaš konkretno finančno injekcijo za kak projekt, firmo... :fredi: :evil:

Na francosko obalo naplavilo že več kot tono kokaina
Francoske oblasti so zaprle več plaž na jugozahodu Francije, na katere morje že od sredine oktobra naplavlja zavoje kokaina. Naplavilo ga je že več kot tono, izvor skrivnostnih zavojev z mamilom pa za zdaj ostaja neznanka. Policija svari, da je kokain zaradi izjemne čistosti zelo nevaren, hkrati pa odganja iskalce "sreče", ki upajo na najdbo.
Kot je v torek sporočil javni tožilec v Rennesu Philippe Astruc, zavoji vsebujejo po pet kilogramov kokaina. Jasno je tudi, da so vsi del istega tovora. "Še nekaj časa jih bomo odkrivali, saj vsaka plima prinese novo pošiljko," je izjavil tožilec. "Vsak dan vzdolž obale naplavi okoli 100 kilogramov," je še povedal Astruc in dodal, da nekatere zavoje policija odkrije tudi na morju. Do torka so odkrili 1010 kilogramov kokaina, medtem ko so še v soboto poročali o 763 kilogramih.

 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Medtem so v Italiji uzakonili otroške sedeže z alarmom, da ga ne pozabiš v sedežu ko greš v službo.

To je pa situacija, ja ! :valjamse:
Moj svak je šele pri Ivančni vendarle opazil, ko je tamala zažvrgolela na zadnjem sedežu, da jo je pozabil oddati v vrtcu. :D Se to sme pripisati vsakodnevnemu stresu?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.346
247
113
očitno ja.

sicer čist off:
ampak namesto da bi stres zmanjšali, bojo uzakonili alarme za sedeže. ker je nekaj 10 pajacev butastih pozabil otroka v avtu. Ampak - prostoročno telefoniranje, radarski tempomat, itn... še vedno ni obvezen v obvezni opremi vozila, pa veliko bolj pripomorejo k varnosti v prometu...

Tudi jest mislm, da je zgodnje vstajanje dobro za človeka. Tako imaš več od dneva, lahko več postoriš in več časa preživiš z družino. Sicer sam zelo težko vstajam zgodaj, in mi niti ni treba, ampak vidim pri sebi, da bi kar vsak dan dlje spal, če nebi bilo treba vstat. Kdaj sem prov fouš tistim, ki vstanejo ob 6.30, sami, brez budilke in vstanejo brez problema.

Aja, btw, človek je leno bitje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: FuriousG in Matey

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
To se navadis v dveh tednih. Jest sm v srednji med pocitncami komot celo poletje spal skoraj do 11h, zdaj pa 6:30 auf z lahkoto. In se pocutim veliko bolje kot ce spim do 8h, ko ob vikendih potegnem.