Kaj pomeni počen izpušni kolektor?

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Mi o volku, volk iz gozda! Meni je začel ravno sedaj pihat!! Avto "prdi", pa še moč je padla...
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
No, pol sva pa na istem. Jaz menjam pri naslednjem servisu, se pravi čez 15.000km, torej čez 5 mesecev. Juhuhu
bonk.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
No, pol sva pa na istem. Jaz menjam pri naslednjem servisu, se pravi čez 15.000km, torej čez 5 mesecev. Juhuhu
bonk.gif

Pravijo da se samomori delajo tako, da na izpušno cev natakneš cev in jo spelješ v kabino.

Ventilacija v avtomobilu zajema zrak spredaj, in je tudi možnost da ti sedaj izpušni plini pridejo v kabino.

Jaz nebi čakal 5 mescov...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ne verjamem v to. Zrak zajema ventilator, vsaj pri mojem avtu, na vrhu havbe pred sprednjo šipo.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Tut jst temu ne verjamem. Mehanik mi je reku, da se brez problema vozim, da je pa pametno vseeno zamenjati na naslednjem servisu. Aja, pošten mehanik, ne nategator!
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Ti se kr furi nima kej bit. Edina stvar ko bi te lahka motla je ta da bo avto malo bol glasen, pa verjetno se bo razpoka še širila.

Aja pa skor zihr sm (če je mal večja razpoka) da čez tehničnega ne boš pršla ker ti plini ne bojo štimal. Tako da si pred tehničnim porihti kolektor.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Če ti zaradi tega žre 1l več mi ni logično zakaj bi čakala še 15000km. Za to razliko imaš že servis plačan pa še čedalje slabše bo in skoz te bo nekaj skrbelo.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
zaradi izpušnga kolektorja pa gre prej tudi katalizator...

pazite pa da je res izpušni kolektor - meni sta 2 mehanika rekla da kolektor pušča...popravilo cca 120e - pa še vsak je reko da verjetno ne bo dolgo držalo...potem pa sem našel enega kolkk tolk poštenega mehanika pa je bolj podrobno pogledal pa je šla samo dihtunga od izpušnega kolektorja (original 30e) in je zaradi tega spučalo

lp
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Wrong, vmes je še požarna stena, notranja ventilacija nikoli ne vzema zraka iz motornega prostora ampak ponavadi za požarno steno. Požarna stena je zatesnjena z tesnilom, ki nasede na pokrov motorja tako, da plini ne morejo priti do ventilatorja.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik Mathew pravi:
Wrong, vmes je še požarna stena, notranja ventilacija nikoli ne vzema zraka iz motornega prostora ampak ponavadi za požarno steno. Požarna stena je zatesnjena z tesnilom, ki nasede na pokrov motorja tako, da plini ne morejo priti do ventilatorja.

Da, da, monoksid se bo prav sekiral za požarno steno
priden.gif


Luknje v sprednjem delu izpušnega sistema (in bolj spredaj kot je izpušni kolektor ni noben del "auspuha") je treba porihtati TAKOJ, najbolje se je do mehanika peljati z odprtimi okni.

Že 1,3% koncentracija monoksida v zraku te spravi v nezavest po nekaj vdihih, umreš v slabih treh minutah.

Preberi si tole: http://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_monoxide_poisoning
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik Mathew pravi:
Wrong, vmes je še požarna stena, notranja ventilacija nikoli ne vzema zraka iz motornega prostora ampak ponavadi za požarno steno. Požarna stena je zatesnjena z tesnilom, ki nasede na pokrov motorja tako, da plini ne morejo priti do ventilatorja.

Jaz takoj zavoham če kaj v motornem prostoru ne štima...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.351
5.858
113
pri taščici
tony upam da se zajebavaš s tvojimi nasveti
še nisem zasledil da bi kdo umrl zaradi počenega kolektorja in CO
Traktorji imajo izpuhe pred kabinami pa so kmetje še kar živi?pa verjemi da dizla ne boš tako dolgo vohsal kot bencinarja
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
no men je tud počo jupi... itak pa je menda na hondah to normalnoo..je pa zanimivo da mi hudo malo pije, mogoce zato ker bolj umirjeno vozim, da mi ne ropota
smile-1.gif
))

kdo na štajerskem zna to strokovno popravit (zašvasat) in kolk stane približno. ?
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Glede traktorjev: glavni problem COja je njegovo zapiranje v ZAPRTIH prostorih, čemur pa kabina povprečnega (beri: takšnega, ki ima zjeban auspuh) traktorja ne ustreza...
zmaga.gif
 

hyper

Pripravnik
10. sep 2007
57
0
6
LJ
normalno je to pri civicih z motorjem 1.5 vtec, 90 ali 115 KM

varjenje 30 eur, brušenje 30 eur, tesnilo 30 eur + demontaža in montaža, potem ti pa zraven zvara spet poči
evil.gif